DOĞRU BULMUYORUZ

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, halkın oyu ile seçilen belediye başkanlarının görevden alınmasını doğru bulmadıklarını söyledi. Görevden alınan belediye başkanlarını sevmediğini ancak yaşanan duruma üzüldüğünü belirten Hacıbekiroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti hukuk devletidir. İç İşleri Bakanlığı, belediye başkanları hakkında müfettişlerin raporu sonucu varsa bir kötülük onları açığa alır, yargı süreci devam eder. Yargı kararını verdikten sonra ülkeye ve millete, devletin malına zarar verilmişse gerekirse hapis cezası alır. Eğer masumsa tekrar görevine döner. dedi.

DOĞRU BULMUYORUZ
Siyaset
Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hacıbekiroğlu, 29 Ekim Pazar günü partilerinin 6. Olağan il kongresini gerçekleştireceklerini söyledi.
 
Kongreye Saadet partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun da katılacağını belirten Hacıbekiroğlu, “29 Ekim Pazar günü saat 13:00’te Elazığ Hilton Otel Konferans salonunda gerçekleştireceğimiz il kongremize tüm Elazığ halkı davetlidir” dedi.
 
İKTİDARI DEVRALMA KONGRESİ
Kongrelerin siyaset arenasında çok büyük önem arz ettiğini belirten Hacıbekiroğlu, “Taze bir kan, yeni bir vizyon, ümit verme. İktidarı devralma. Dolayısıyla kongreler çok önemli. Biz bu kongreyi önümüzdeki mahalli seçimlerde Elazığ’daki mahalli iktidarı devralma kongresi olarak görüyoruz.  Halkımız bizi tanıyor, biliyor. Biz mahalli idarelerde destanlar yazmışız. Biz geldiğimiz zaman belediyelerin ne durumda olduğunu ve hangi noktaya taşıdığımızı halkımız çok iyi biliyor. Biz 10 yıllık belediyecilik iktidarımızda hem Elazığ’a hizmet ettik. Altını çizerek söylüyorum bir kuruş borç almamışız, belediyenin borcunu sıfırlamışız. Belediyeyi devrederken 3,5 Milyon TL nakit parayla devretmişiz. Şuanda Elazığ Belediyesi’nin geldiği durum vahimdir. Elazığ Belediyesi’nin 300 Milyon TL borcunun olduğunu duyuyorum.” diye konuştu.
Türkiye’de belediyelerin kötü yönetildiğini aktaran Hacıbekiroğlu, şöyle devam etti: “Mahalli iktidarlarda Türkiye çöküyor. Belediye başkanları tek tek görevden alınıyor. Bu belediye başkanlarının ne için görevden alındığını hiç kimse bilmiyor. Yani insan hakları, demokrasi, özgürlüklerin tamamı bu ülkede çökmüş noktadadır. Dolayısıyla biz Saadet Partisi olarak yerelde iktidarı devralacağız. Arkasından yapılacak seçimlerde Türkiye’nin iktidarını devralacağız.”
 
GÖREVDEN ALMA SON DERECE YANLIŞ
Halkın oyu ile seçilen belediye başkanlarının görevden alınmasını doğru bulmadıklarını ifade eden Hacıbekiroğlu, “Halkın oyu ile seçilmiş belediye başkanlarına ‘ya istifa edeceksin, ya da gereğini yapacağım’ diyorlar. Biz bunu kabul etmiyoruz. Bu doğru değildir. Bir belediye başkanı, mesela Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz 105 bin insanın oyu ile seçilmiş. Mücahit Yanılmaz kendi elini kolunu sallayarak gelip belediye başkan adayı olmadı. Melih Gökçek de aynı durumda olmadı. Kadir Topbaş da olmadı. Yani Ak Parti’nin o günkü teşkilatlarının temayül yoklamalarının, kamuoyu araştırmalarının sonucunda bu arkadaşlar geldiler, belediye başkanı oldular. ‘Ben sizi getirdim de, sizi götürürken kötü mü olacak.’ Bu kabul edilecek bir şey değildir. Ben bu belediye başkanlarını sevmemekle beraber bir insan olarak bu arkadaşlara üzülüyorum. Zaman zaman da gözlerim yaşarıyor. Herkesin bir şerefi vardır. Herkesin bir haysiyeti vardır. Herkesin çevresi vardır. Bu kabul edilecek bir durum değildir. Onun için biz bunu kabul etmiyoruz. Bu son derece yanlıştır. Siyaseten yanlıştır, insani olarak yanlıştır, İslami olarak yanlıştır, demokrasi olarak son derece yanlıştır. Adaletle hiç alakası olmadığı için yanlıştır. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir. İç İşleri Bakanlığı, belediye başkanları hakkında müfettişlerin raporu sonucu varsa bir kötülük onları açığa alır, yargı süreci devam eder. Yargı kararını verdikten sonra ülkeye ve millete, devletin malına zarar verilmişse gerekirse hapis cezası alır. Eğer gerçekten hırsızlık yapmışlarsa aç mahkemeyi tık içeri. Eğer FETÖ’cü iseler o zaman al içeri.” şeklinde konuştu.
 
BELEDİYE BAŞKANLARI ENDİŞELİ
CHP’li belediye başkanları da dahil tüm belediye başkanlarının görevden alınma endişesi taşıdıklarını vurgulayan Hacıbekiroğlu, “CHP belediye başkanları da şuanda panik içerisinde. Ben seni aldım. Kim ne diyebilir. Şuanda AK Parti’nin Türkiye’deki bütün belediye başkanları sabaha kadar kıvranarak yatmıyorlar. ‘Acaba yarın benim halim ne olacak. Ben de görevden alınabilir miyim’ diyorlar. İnsanın psikolojisi bozuluyor. Dolayısıyla tasvip edilecek bir durum değil.” dedi.
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.