Etiketler

Bingöl'de Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması

Bingöl'de Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması yapıldı.

Elazığ, Bingöl ve Tunceli'de vatandaşlar erken seçimi değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçimin yapılacağını açıklamasının ardından ülke genelinde olduğu gibi Elazığ, Tunceli ve Bingöl'de de konuşulan gündem seçim oldu. Vatandaşların çoğunluğu erken seçimi beklediklerini ifade ederken, açıklanan tarihin beklediklerinden daha erken olduğunu aktardı.

Bingöl'de 59 kaçak göçmen yakalandı

Bingöl'de kaçak yollarla Türkiye'ye giriş yaptığı belirlenen çoğu Afganistanlı 59 kaçak göçmen yakalandı.

Diyarbekirsporlu karatecilerden 4 madalya birden

Diyarbakırlı karateciler, 14-15 tarihleri arasında Bingöl'de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Karate müsabakalarında başarılı sonuçlara imza attı.

Bingöl'de 63 noktaya hız kesici

Bingöl Belediyesi tarafından yaya ve sürücü güvenliği için 63 noktaya hız kesici montalama işine başlandığı, okul çevreleri ağırlıkta olmak üzere 10 noktada çalışmanın tamamlandığı bildirildi.

Sadece Türkiye'de bulunan Wagner Engereği incelemeye alındı

Sadece Türkiye'de olan ve Bingöl'de de bir köyde görülmesi nedeniyle insanları tedirgin eden yılanın Wagner Engereği olduğu belirlenirken, uzman bir ekip gelerek inceleme yaptı. Yılanları inceleyen Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Zülfü Yıldız, 'Bir vatandaşı ısırdığı zaman müdahale edilebilmesi için bu zehirlerden anti-serum üretimi yapacağız' dedi.

Başkan Barakazi, doğalgaz çalışmalarını inceledi

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, çarşı merkezinde devam eden doğalgaz çalışmalarını inceleyerek firma yetkililerinden bilgi aldı.

Prof.Dr. Dursun; ' Bize has bir gönül zenginliği ve gönül adamlığı var'

Prof.Dr. Ahmet Haluk Dursun, 'Ülkemiz, tarihi yapılarıyla doğudan batıya zenginliklerle dolu. Bizim en büyük kültürel zenginliğimiz ise gönül zenginliğimizdir. Bize has bir gönül zenginliği ve gönül adamlığı var' dedi.

Bingöl'de Turizm Haftası etkinlikleri

Bingöl'de Turizm Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenirken, yöresel yemek yarışmasında dereceye girenlere de ödülleri verildi.

Ttrafik kazası: 1 ölü 

Elazığ'da otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti. Kaza, Elazığ-Bingöl karayolunun 30. kilometresinde meydana geldi.

'Artık bedel ödemek durumdalar'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Türkiye’ye darbe yaparak demokrasisini alaşağı etmek isteyenler...

Otomobil gölete düştü;2 ölü, 2 yaralı

Bingöl'de bir otomobilin gölete düşmesi sonucu 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

28 Şubat mağdurları mahkeme kararını değerlendirdi

28 Şubat dönemine ilişkin yargılanan sanıklardan 21'inin müebbet hapis cezasına çarptırılmasının ardından, dönemin mağdurları kararı değerlendirdi.

Tehlike sinyali

Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl'deki barajlarda yeterli yağışın olmaması nedeniyle su miktarında düşüş yaşandı.

Şehidin adı okuduğu okula verildi 

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde şehit olan polis memuru Vedat Kılınçarslan'ın adı, Elazığ'da okuduğu okula verildi.

Elazığ'a yağış ve rüzgar uyarısı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ,Malatya,Adıyaman,Tunceli ve Bingöl için gök gürültülü sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı yaptı. 

Tır, iş makinesine çarptı: 1 yaralı

Elazığ-Bingöl karayolunda tır, park halindeki iş makinesine çarptı.

Elazığ ve Bingöl'den ‘Vicdan Konvoyu'na destek

Elazığ ve Bingöl’den toplam 201 kadın ‘Vicdan Konvoyu’na destek için Hatay’a gitmek üzere yola çıktı.

Mantı ve Bektaş'tan, Demirdağ'a ziyaret

Bingöl Valisi Ali Mantı, Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş ile birlikte Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ'ı makamında ziyaret etti.

Meteoroloji'den kuvvetli rüzgar uyarısı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli için kuvvetli rüzgar ile yağış uyarısı yaptı.

KORKUTAN ENERJİ

Fırat Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Feyzi Bingöl, deprem konusunda yetkililere ve vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

Bingöl şehidi, memleketi İzmir'e uğurlandı

Bingöl’de kaza kurşunuyla vurularak şehit olan Jandarma Komando Er Ömer Sarı'nın naaşı, Elazığ Havalimanında düzenlenen törenin ardından memleketi İzmir’e gönderildi.

KURAKLIK HEPİMİZİN CANINI YAKACAK

Bilimadamı Prof. Dr. Ahmet Feyzi Bingöl, kuraklık tehlikesine dikkat çekerek, “Elazığ’da kuyulardaki su seviyesi düştü. Yeraltındaki su miktarı azaldı. Önümüzdeki yaz suyun çok az olacağını artık görüyoruz. Elazığ halkı su tüketimine dikkat etmeli. Su israfından kaçınmalıyız uyarısında bulundu.

Tabipler Odası'ndan Harekata destek

Elazığ-Bingöl- Tunceli Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Caner Feyzi Demir, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de Afrin’e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatını desteklediklerini bildirdi.

Meteorolojiden yağış uyarısı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Malatya ile Elazığ'da karla karışık yağmur, Tunceli ve Bingöl'de kar,Adıyaman'da ise yağmur yağışı beklendiğini bildirdi.

Köylünün başına meteor taşı kondu

Elazığ'da bir köyde hayvanlarını otlatırken, 2015 yılında Bingöl'e düşen ve gramı 60 dolardan satılan "Göktaşı" parçalarına benzer taşları fark ederek yaklaşık 5 kilogram toplayan Hasan Hüseyin Özdemir, taşların meteor taşı çıkması halinde 1 milyon liraya satacağını söyledi.

Barajlarda doluluk oranı arttı

Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl'de enerji ve sulamada kullanılan 18 barajdan 10'unda doluluk oranı bu yıl artış gösterdi

HEKİMLER GİDEREK MEKANİKLEŞİYOR

Elazığ, Tunceli, Bingöl Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Caner Feyzi Demir, “İş yükü, hekimin giderek mekanikleşen insancıl özelliklerinden de çok şey yitirmesine neden olabildiği gibi ve hastasına yeterli zaman ayıramayan, kendine ve genelde topluma yabancılaşan bir profesyonel olmasına da neden olabilmektedir. dedi.

ABD'ye tepkiler sürüyor

Elazığ, Bingöl ve Tunceli’de cuma namazı sonrası ABD Başkanı Donald Trump’ın verdiği Kudüs kararına binlerce kişi tepki gösterdi.

Meteorolojiden 5 il için don uyarısı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ,Malatya, Adıyaman,Tunceli ve Bingöl için don uyarısında bulundu.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.