Etiketler

Müftü Çetin, Kemah'ı gezdi

Erzincan Müftüsü Mehmet Emin Çetin, Kemah ilçesini ziyaret etti.

Başkan Başsoy, mahalle programlarına devam ediyor

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, mahalle programlarına devam ediyor.

Bulgaristan'dan şampiyon döndüler

Erzincanlı Milli Badmintoncular Bulgaristan'da şampiyon oldular.

Baro Başkanı Aktürk: 'Devletimizin yanında ve emrindeyiz'

Erzincan Barosu Başkanı Avukat Adem Aktürk, ABD'nin Türkiye'ye karşı almış olduğu tavır ve tutumlardan dolayı bir açıklama yaparak, 'Devletimizin yanında ve emrindeyiz. Ne fedakrlık yapılması gerekiyorsa hazırız' dedi.

Erzincanlı esnaflardan dolara tepki büyüyor

Erzincan'da telefon ve hac malzemelerinin satışına yönelik esnaflık yapan iki işletme, Türkiye'ye ve Türk Lirası'na yapılan ekonomik baskıyı protesto ediyor.

Erzincan TSO Başkanı Tanoğlu: 'Doları bozdurun'

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu doların yükselmesi ile ilgili olarak, 'Amerika'ya boyun eğmeyeceğiz. 1 dolarlık vatan hainleri sevinmeyin çünkü vatanımıza ikinci defa yapılan ekonomik darbeyi güçlü ve yeni Türkiye önleyecektir' dedi.

Acil vakalara tam donanımlı sağlık hizmeti veriliyor

Erzincan'da Devlet Hastanesi yerine yapılacak olan 500 yataklı Şehir Hastanesi ve Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi yanında yapımı devam eden 250 yataklı ek hastane binası inşaatı devam ederken sağlık hizmetleri üç ayrı binada veriliyor. Acil Servis ve Göz Polikliniğinde acil vakalara vatandaşlara tam donanımlı olarak sağlık hizmeti verilmeye devam ediliyor.

Erzincan'da yüzme kursuna ilgi büyük

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan yaz spor okullarında yüzme kursları yoğun katılımla devam ediyor. 320 civarında yüzme tutkunu minik ve genç sporcu, antrenörler nezaretinde iyi bir yüzücü olmanın taktiklerini alarak aynı zamanda da eğleniyorlar. Yaklaşık 320 sporcu Olimpik Yüzme Havuzunda yüzme eğitimleri alarak hem yüzmeyi öğreniyor hem de verimli bir yaz tatili geçiriyorlar.

Dolara inat çay 50 kuruş

Erzincan'da çay ocağı işleten bir esnaf, Türkiye'ye ve Türk Lirası'na yapılan ekonomik baskıyı protesto etmek için 1 TL olan çayı 50 kuruştan satmaya başladı.

İl Müdürü Şahin Kurbanlık Hayvan satış yerlerini denetledi

Kurban bayramının yaklaşması nedeniyle Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin ekiplerle birlikte Kurbanlık Hayvan Satış yerlerinde denetlemelerde bulundu. Kurban bayramının yaklaşmasıyla pazar hareketliliğinin artarak yoğunlaştığı gözlendi.

'4,5 Yılda Erzincan' Anlatıldı

Erzincan Belediyesi tarafından şehirde ki Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik olarak '4,5 Yılda Erzincan' konulu istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Kurban Hizmetleri komisyon kararları alındı

Erzincan'da 2018 yılı kurban hizmetleri çalışmaları kapsamında komisyon kararları alındı.21 Ağustos 2018 Salı günü idrak edilecek olan Kurban Bayramı dolayısıyla 'Kurban Hizmetlerinin Diyanet İşleri Başkanlığınca Yürütülmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı' ve '2018 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ.' hükümleri çerçevesinde kurulan Erzincan İl Kurban Hizmetleri Komisyonu Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk'ün başkanlığında İl Müftülüğünde gerçekleştirildi.

Erzincan Milli Emlak Genel Müdürlüğü yeni yerinde hizmette

Bakanlık teşkilat yapısında yapılan son düzenleme ile birlikte Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlandı.

Türk Kızılay'ından kurban bağışı kampanyası

Türk Kızılay'ı Erzincan Şube Başkanı Halim Ferit Bayata yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle hayırsever vatandaşlara seslenerek Kızılay'a kurban bağışında bulunmalarını istedi. Türk Kızılay'ının vekletle Kurban Bağışı kampanyasının bu yılda sürdüğüne dikkat çeken Bayata 'Ülke genelinde ve aynı anda Erzincan Kızılay Şubesi'nde başlayan Kurban Bayramı kampanyası tüm hızıyla devam ediyor.

Trafik Levhaları Yenilendi

Erzincan'da trafik levhaları yenilendi. Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, 26 kavşağa hem vatandaşa hem de yerli ve yabancı turistlere yönelik kurum ve kuruluşları ve Erzincan'ın turistik alanlarının yönünü gösteren trafik bilgi levhaları ilave ediliyor. Bununla birlikte Şehir merkezinde cadde ve sokaklarda yapılan kaldırım ve yol yenileme çalışmalarından sonra il merkezinde sağlıklı bir trafik akışı sağlamak için Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince eskiyen trafik levhaları yenilenirken, eksiklik görülen yerlere de yeni işaret levhaları ilave ediliyor.

Karayollarında Kurbanlıklara sıkı denetim

Doğu Anadolu Bölgesinden Kurban Bayramı dolayısıyla büyük kentlere gönderilen kurbanlıklar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin sıkı kontrolleri sonrası sevk ediliyor.

Erzincan-Sivas demir yolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı

Erzincan'da etkili olan yoğun yağış, Erzincan-Sivas demir yolunda meydana gelen toprak kayması sonucu ulaşıma kapandı.

Hacı adayları dualarla uğurlandı

Erzincan'da hacı adayları kutsal topraklara dualarla uğurlandı. 164 kişiden oluşan Erzincan 1. Kafile hacıları, Erzincan havalimanından gerçekleştirilen direkt uçuşla kutsal topraklara uğurlandı.

13 Şubat Şehir Stadında yenilenme çalışmaları devam ediyor

Erzincan 13 Şubat Şehir Stadında yenilenme çalışmaları devam ediyor.

Karaağaç Kur'an Kursu ve İlim Araştırma Merkezinde inceleme

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, yapımı devam eden Karaağaç Kur'an Kursu'nda incelemelerde bulundu.

Kaçan kurbanlıklar için kurban timi oluşturuldu

Erzincan Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi kaçan kurbanlıkların yakalanması için her yıl olduğu gibi bu yıl da profesyonel bir kurban timi oluşturdu.

Badminton semineri vermek için Yunanistan'a gitti

Erzincanlı Badminton Milli Takım Antrenörü Murat Sönmez seminer vermek için Yunanistan'a gitti.

Başsoy: 'Türkiye'nin en yeşil şehirlerinden biri olma yolunda İlerliyoruz'

Türkiye'nin en yeşil şehirlerinden biri olma yolunda ilerleyen Erzincan bu yolda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Talip Kaban Bulvarında çalışmalarını sürdüren park bahçe ekipleri toprak düzenlemesini ve otomatik sulama sistemini yaptıktan sonra rulo çim sererek buradaki çalışmalarını bitiriyor.

Erzincan Barosu'na anlamlı ödül

Erzincan Valiliği ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Vakfı organizasyonu ile 'Şehirle Buluşma' ve tanıtım programı adı altında program düzenlendi. Programda Erzincan için yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür plaketi takdim edildi.

Kaplıcalara ilgi büyük

Erzincan Belediyesi'nin Sosyal Tesislerinden olan ve başta cilt, romatizma, damar sertliği, sedef hastalıklarına iyi gelen, su sıcaklığı kış sezonundan dahi 23 ila 33 dereceyi bulan, Jeotermal Tesisler yaz aylarının gelmesiyle büyük ilgi görmeye başladı.

Erzincan'da otobüs şoförü yolcuyu hayata döndürdü

Erzincan'da şehir içi otobüs şoförü, dili boğazına kaçan sara hastası yolcuyu hayata döndürdü. O anlar otobüsün güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Yapılandırma tarihi 27 Ağustos tarihine kadar uzatıldı

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı kararla, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik kanuna ilişkin başvuru süresi 27 Ağustos 2018 Tarihine kadar uzatıldı.

Vekletle Kurban Kesimi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle düzenlenen 'Vekaletle Kurban Kesimi Organizasyonu Tanıtım Toplantısı Erzincan İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Erzincan Belediyesinden duyarlı davranış

Erzincan Belediyesinin düzenlemiş olduğu Mahalleliler Buluşuyor Programı Ergenekon Mahallesindeydi.

Erzincan Belediyesinden geleneksel sünnet merasimi

Erzincan Belediyesi, sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında 120 çocuğunun sünnet operasyonlarını evlerinde uzman doktorlar tarafından gerçekleştirdi.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.