Etiketler

Erzurum'daki kan davası Erzincan'da devam etti

Erzurum'un Karaçoban ilçesinde dün kan davası nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybettiği, 6 kişinin ise yaralandığı olayın ardından bugün de husumetli aynı taraflar Erzincan'ın Refahiye ilçesindeki bir dinlenme tesisinde çatıştı. Yaşanan olayda 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı. Olayın faali 1 kişi de yakalandı.

Kemaliye'de tatbikat gerçekleştirildi

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı UMKE ekibi başta olmak üzere I.Bölge UMKE'ye bağlı Erzurum,Kars,Bayburt ve Ardahan illerinden toplam 32 UMKE personelinin katılımıyla Kemaliye ilçesinde gerçeğini aratmayan tatbikat gerçekleştirildi.

Devrilen jandarma aracındaki 2 kişi yaralandı

Erzincan da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrilen jandarma aracındaki 2 kişi hafif şekilde yaralandı.

Erzincan'da da sandıklar vatandaşların ayağına gitti

'Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yatalak ve yaşlı hastalar için 'seyyar sandık' uygulaması Erzincan da da hayata geçirildi.

Yüksek gerilim hattındaki elektrik akımına kapılan işçi öldü

Erzincan'ın Tercan ilçesinde yüksek gerilim hattının bağlı olduğu direkteki arızayı gidermeye çalışan işçi elektrik akımına kapılarak, hayatını kaybetti.

Ekşisu tatilcileri bekliyor

Ekşisu Mesire alanının çehresi tamamen değişiyor. Erzincan'ın önemli mesire alanlarından biri olan Ekşisu bölgesinde belediye tarafından yürütülen çalışmalar devam ediyor. Ekşisu bölgesine son üç yılda yapılan yatırımların mali değeri ise 5,5 milyon TL'yi buldu.

Erzincan'da Spor Kulüplerine 270 Bin TL nakdi Yyardım

Erzincan'da Amatör Spor Kulüplerine 270 bin TL nakdi yardım yapıldı.Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Erzincan'da Amatör Spor Kulüplerine nakdi yardım yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünce Erzincan'da 2017-2018 sezonunda faal olan 46 amatör spor kulübüne toplamda 270 bin TL nakdi yardım yapıldı.

Şehit Er Bayracı son yolculuğuna uğurlandı

Hakkari'de teröristlerin hain saldırısı sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Van'da şehit olan Sözleşmeli Er Resul Bayracı, memleketi Erzincan'ın Tercan ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Erzincan'da binlerce çiçek toprakla buluşturuluyor

Erzincan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kaldırım ve kavşakları ile halkın yoğun olarak kullandığı noktalarda mevsime ve bölgenin iklimine uygun çiçek ve bitki ekimi ile peyzaj çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Yaz Kur'an Kursu öğreticilerine seminer

Erzincan'da yaz Kur'an kurslarında eğitim verecek öğreticilere seminer verildi. Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Yaz Kur'an kurslarında görev alacak personelin pedagojik açıdan desteklenmesi, eğitim öğretimde amaç, ilke ve uygulama birlikteliğinin sağlanması amacıyla, mahallinde yaz Kur'an Kurslarını yürütecek personele verilecek hizmet içi eğitim seminerleri Müftülük Konferans salonunda İl Müftü Vekili Mahmut Bektaş'ın başkanlığında İl Vaizi Ömer Faruk Aslan'ın sunumuyla gerçekleştiriliyor.

Bağımlılıkla Mücadele toplantısı yapıldı

Erzincan'da bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı. Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları Toplantısı Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Acar başkanlığında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleşti.

Şehit Resul Bayracı baba ocağına getirildi

Kuzey Irak'ta PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Van 100'üncü Yıl Hastanesi'nde şehit olan sözleşmeli Er Resul Bayracı baba ocağına getirildi.

Yaylada mahsur kalan aracı eşekler kurtardı

Erzincan'da yağışların ardından bozulan yollardan dolayı yaylada mahsur kalan bir aracı eşekler kurtardı.

İl Spor ve Engelliler Spor Merkezleri kayıtları devam ediyor

Erzincan'da İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri kayıtları devam ediyor 5-18 yaş aralığındaki katılımcılar için bu yıl 33 branşta yapılması planlanan ücretsiz İl Spor Merkezleri ve 11 branşta açılması planlanan Engelliler İl Spor Merkezleri kurslarının başvuruları devam ediyor.

Erzincan Belediyesinden Osmanlı Mimarisi Çeşme

Erzincan Belediyesi tarafından Erzincan Belediyesi önüne yaptırılan ve Osmanlı çeşme mimarisinin gözde örneklerinden olan çeşme vatandaşlar tarafından ilgi gördüğü kadar takdir de topluyor.

Yaz Kur'an Kursları açılacak

Erzincan İl Müftülüğü tarafından her yaz olduğu gibi bu yazda okulların kapanması ile birlikte yaz Kur'an Kursları açılacak. Kurslarda Kur'a-ı Kerim okutulması yanında temel dini bilgilerde öğretilecek.

İmar Barışı konusunda muhtarlar bilgilendirildi

Erzincan'da muhtarlar imar barışı konusunda bilgilendirildiler. Kamuoyunda ''İmar Barışı'' olarak da bilinen düzenlemeye göre çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda muhtarlara düzenleme hakkında bilgi verilmek üzere toplantı düzenlendi. Vatandaşların imar barışı konusunda azami seviyede bilgi sahibi olmalarını ve faydalanabilmelerini sağlamak amacıyla organize edilen toplantıda İl Müdürü Gökhan Aydemir ve İnşaat Mühendisi Hasan Boy tarafından İmar Barışı ile ilgili sunum yapıldı ve ardından soru cevap şeklinde vatandaşların karşılaşabilecekleri sorunlar hakkında bilgi verildi.

Sandık görevlilerine eğitim verildi

Erzincan Yüksek Seçim Kurulu tarafından 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 27.dönem Milletvekilliği seçimlerinde sandık başında duracak görevlilere eğitim verildi.

Erzincan'da Kan Bağışçıları ödüllendirildi

Erzincan'da kan bağışçıları ödüllendirildi. Türk Kızılay'ı Erzincan Kan Bağış Merkezi'nin her yıl devam ettirdiği ve en çok kan bağışçılarının ödüllendirildiği programda 120 kişiye altın, gümüş ve bronz madalya verildi.

Tarih kokan müze

Erzincan'ın turizmde öncü ilçelerinden biri olan Kemaliye'deki Etnografya Müzesi, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Erzincan'da heyelan treni raydan çıkardı

Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonrası tren yolunda meydana gelen heyelan yük trenini raydan çıkardı.

Cumhur İttifakına destek için yollarda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek için kendi aracıyla Türkiye turuna çıkan DSP'nin eski genel başkan adayı Erol Özavcı, bugün Erzincan'a geldi.

Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım Erzincan'da

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılarından Ferda Yıldırım'ın Erzincan'da öğretmenlerin mesleki çalışmaları toplantılarını bizzat yerinde takip etti.

Yarasa uçuşu nefes kesti

Adrenalin tutkunlarının nefesini kesen wing suit atlayışları Erzincan'ın turizmde öncü ilçelerinden biri olan Kemaliye İlçesi'nde eşsiz görüntüler oluşturdu.

Erzincanlı Sporcular Akdeniz Oyunları İçin İspanya'ya Gidiyor

Erzincanlı sporcular Akdeniz oyunları için ispanya'ya gidiyor. 23-26 Haziran 2018 Tarihleri arasında İspanya'nın Karagona şehrinde yapılacak 32 Akdeniz ülkesinin katılacağı oyunlarda Erzincanlı 3 Milli Badmintoncu Türkiye'yi temsil edecekler. Turnuvayla ilgili bilgi veren Erzincanlı Milli takım Antrenörleri Murad Sönmez 'Erzincan'dan ilk 3 sporcu Akdeniz Oyunlarında Türkiye'yi temsil edecekler. Bu bizi çok gururlandırdı. Uzun dönemde yaptığımız bir planlamanın bir parçasıydı. Erzincan olarak her gecen gün hedeflerimiz büyüyor. Akdeniz oyunları içinde iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. İnşallah İspanya'da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz .Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü ve Erzincan'da Mili sporcularımızın kulüpleri olan ve desteklerini esirgemeyen Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü ve İl Özel İdare Spor kulüplerinin destek ve katkıları başarılarımızın en önemli etkenidir.' dedi.

500 metre yüksekten düşerken taş, kağıt, makas oynadılar

Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde devam eden base jump atlayışlarındaki sporcular, 500 metre yüksekten aşağıya doğru düştükleri esnada taş, kağıt, makas oynayarak, paraşütlerini açtı.

Erzincan Türkiye'nin En Modern İtfaiye Binasına Sahip

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy seçim gezilerini sürdüren AK Parti Milletvekili adayı Burhan Çakır ile birlikte Erzincan itfaiye müdürlüğü binasını gezdi.

200 kilometre hızla kayalıkların üzerinden süzülen pilotlar nefes kesti

Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde devam eden Wingsuit atlayışları yerli ve yabancı turistleri büyülüyor.

Tavşanların tatlı kavgası

Tunceli-Erzincan sınırında iki tavşanın yol üstündeki kavgası görüntülendi.

900 metreden Wingsuit atlayışları nefes kesti

39'uncu Uluslararası Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği'nin bir ayağı olan Kemaliye 'Sırat on Fırat' Wingsuit / Base jump etkinlikleri Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde başladı.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.