Etiketler

'Elazığspor’a, eski itibarını kazandırmak istiyoruz'

Hacı Murat Başkanlığı’nda Basın Sözcüsü ve ARGE sorumlusu olarak göreve gelen Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emrah Aydemir, Elazığspor Kulübü’nde kurumsallaşmayı sağlamak olduğunu dile getirdi.

Spor Bilimleri Fakültesi'ne 250 Öğrenci Alınacak

Fırat Üniversitesi Resmi İnternet Sitesi’nden yapılan açıklamada ön kayıtların 25 Haziran-9 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

Yaz Spor Okulları Açılıyor

Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Spor Okulları Yaz Dönemi Kayıtları Başladı…

'Elazığ’ın seçmeni donanımlı'

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili adayı Prof. Dr. Orhan Özbey, Fırat Üniversitesi, PTT ve Sosyal Güvenlik Kurumunu ziyaret etti. 

Merhum Berilgen, mezarı başında anıldı

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Merhum Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen, vefatının 1. yılında sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

Teknoloji Fakültesi mezunlarını verdi 

Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi 2017-2018 eğitim öğretim yıl mezuniyet töreni yapıldı.

Elazığ’dan sağlık sektörüne 385 yeni mezun

Fırat Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO, sağlık sektörüne 385 yeni mezun verdi.

Depreme dayanıklı bina tasarladılar

Depreme Dayanıklı Yapı Tasarım Yarışması’na katılan Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencileri dördüncü oldu.

450 öğretmen adayı mezun oldu

Fırat Üniversitesi (FÜ) Eğitim Fakültesi'nde 450 öğretmen adayı mezuniyet heyecanı yaşadı.

“Sağlıklı Bir Yaşam İçin Bisikletini Al Gel” etkinliği

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü öğrencileri etkinlikle, spor için farkındalık oluşturmaya çalıştılar. 

İletişim öğrencileri mezun oldu

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı mezuniyet töreni yapıldı.

500 öğrenci mezun oldu

Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Fırat Kültür Parkta yapıldı.

Bin 300 kişi nostaljik tren gezisi düzenlendi

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından organize edilen Palu gezisi Akademik ve İdari personel ile öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.  

Voleybol’da, FÜ Rüzgarı

Fırat Üniversitesi Türkiye Üniversiteler Voleybol 1.Lig Grup Birinciliği Müsabakalarında 1. oldu.

Yazılım teknolojileri Elazığ’da konuşuldu

Fırat Üniversitesi ile Roketsan işbirliğinde “Yazılım Teknolojileri” buluşması gerçekleşti.

Elazığ’ın öğrencileri MESKİ tesislerini gezdi

F.Ü Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tesislerini gezdi.

Elazığ’ın kontenjanı 2 Bin 55

Fırat Üniversitesi'nin 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için toplam Yabancı Uyruklu Öğrenci kontenjanı Lisansüstü hariç 2 Bin 55 olarak belirlendi.

750 kitap müdürlüğe teslim edildi

Genç Memur-Sen ve Fırat Üniversitesi ADEM Öğrenci Topluluğu “Elazığ Her Yerde Okuyor” kampanyasına 750 kitap ile destek verdi.

Tıp alanında önemli adımlar atılacak

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) bir çok üniversiteden tıp fakültesi öğrencilerinin yer aldığı proje eğitimi düzenlendi. 

'Koşabiliyorken Koş' 

Fırat Üniversitesi Koşu Parkuru, Kültür Park Spor Alanları ve Malatya Yolu üzerinde bulunan yürüyüş parkurlarında...

Tek “PAŞA” Rüstempaşa

İlimiz 1. Amatör Küme Play-Off final maçı, Rüstempaşaspor ile Fırat Üniversitesi arasında oynandı. Karşılaşmayı 2 – 1 Rüstempaşaspor kazanarak şampiyon oldu.

Bu finale yürek dayanmaz!..

Yarı Final 2.Tur Maçları’nda sürprize izin vermeyen Rüstempaşa ve Fırat Üniversitesi adını final yazdırdılar

Play-Off'ta 2.Perde!..

Final kapısını aralayan Rüstempaşa ve Fırat Üniversitesi rövanş maçlarını da kazanarak, bir sürpriz yaşanmasına izin vermek istemiyor

Genç İletişimcilere "Elazığ'da Spor Gazeteciliği" Konferansı

İlimizde uzun yıllar spor muhabirliği ve köşe yazarlığı yapan ve Elazığ Sporu’na büyük hizmetleri olan, Kanal 23 TV Genel Yayın Yönetmeni H. Vehbi Coşkun, düzenlediği konferansla Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine mesleki tecrübelerini aktardı.

Kick Boks'ta Elazığ Rüzgarı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 7-11 Mart tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen ve 60 Üniversiteden 655 sporcunun katıldığı “Üniversitelerarası Kick Boks Şampiyonası’nda Fırat Üniversitesi Kick Boks Takımı 1. oldu. Ayrıca totalda da Üniversiteler içerisinde en çok madalya alan Üniversite olarak da Türkiye Birincisi olmaya hak kazandı.

İYİ NİYET SUİSTİMAL EDİLDİ

Elazığ Belediyesi’nin Kuzey İmar yolu çalışması kapsamında Fırat Üniversitesine ait araziyi imara açması tepkiye neden oldu. Rektör Demirdağ, “Üniversite olarak Elazığ halkına hizmet verilmesi için üniversiteye ait arazinin bir kısmını yol olarak açılmasına müsaade ettik. Ancak belediye bunu fırsat bilerek yolun alt ve üst kısımlarını da imara açmış. Bu yasal değil, doğru bir şey değil. dedi.

Kimseye tahsis edilecek arazimiz yok

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, uzun süredir Elazığ’ın gündemini meşgul eden Kesikköprü yerleşkesi konusunda günışığı’na özel açıklama yaptı.

18 üniversite Elazığ'da stand açtı

Fırat Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ile UNILOOK Türkiye firmasının ortaklaşa düzenlediği “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri başladı.

Adli Bilişim Türkiye'de ilk ve tek

Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asaf Varol, fakülte çalışmaları ve Türkiye’de yazılım sektörünün stratejik önemine ilişkin gazetemize değerlendirmelerde bulundu.

Mantı ve Bektaş'tan, Demirdağ'a ziyaret

Bingöl Valisi Ali Mantı, Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş ile birlikte Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ'ı makamında ziyaret etti.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.