Etiketler

Elazığ’ın kontenjanı 2 Bin 55

Fırat Üniversitesi'nin 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için toplam Yabancı Uyruklu Öğrenci kontenjanı Lisansüstü hariç 2 Bin 55 olarak belirlendi.

750 kitap müdürlüğe teslim edildi

Genç Memur-Sen ve Fırat Üniversitesi ADEM Öğrenci Topluluğu “Elazığ Her Yerde Okuyor” kampanyasına 750 kitap ile destek verdi.

Tıp alanında önemli adımlar atılacak

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) bir çok üniversiteden tıp fakültesi öğrencilerinin yer aldığı proje eğitimi düzenlendi. 

'Koşabiliyorken Koş' 

Fırat Üniversitesi Koşu Parkuru, Kültür Park Spor Alanları ve Malatya Yolu üzerinde bulunan yürüyüş parkurlarında...

Tek “PAŞA” Rüstempaşa

İlimiz 1. Amatör Küme Play-Off final maçı, Rüstempaşaspor ile Fırat Üniversitesi arasında oynandı. Karşılaşmayı 2 – 1 Rüstempaşaspor kazanarak şampiyon oldu.

Bu finale yürek dayanmaz!..

Yarı Final 2.Tur Maçları’nda sürprize izin vermeyen Rüstempaşa ve Fırat Üniversitesi adını final yazdırdılar

Play-Off'ta 2.Perde!..

Final kapısını aralayan Rüstempaşa ve Fırat Üniversitesi rövanş maçlarını da kazanarak, bir sürpriz yaşanmasına izin vermek istemiyor

Genç İletişimcilere "Elazığ'da Spor Gazeteciliği" Konferansı

İlimizde uzun yıllar spor muhabirliği ve köşe yazarlığı yapan ve Elazığ Sporu’na büyük hizmetleri olan, Kanal 23 TV Genel Yayın Yönetmeni H. Vehbi Coşkun, düzenlediği konferansla Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine mesleki tecrübelerini aktardı.

Kick Boks'ta Elazığ Rüzgarı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 7-11 Mart tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen ve 60 Üniversiteden 655 sporcunun katıldığı “Üniversitelerarası Kick Boks Şampiyonası’nda Fırat Üniversitesi Kick Boks Takımı 1. oldu. Ayrıca totalda da Üniversiteler içerisinde en çok madalya alan Üniversite olarak da Türkiye Birincisi olmaya hak kazandı.

İYİ NİYET SUİSTİMAL EDİLDİ

Elazığ Belediyesi’nin Kuzey İmar yolu çalışması kapsamında Fırat Üniversitesine ait araziyi imara açması tepkiye neden oldu. Rektör Demirdağ, “Üniversite olarak Elazığ halkına hizmet verilmesi için üniversiteye ait arazinin bir kısmını yol olarak açılmasına müsaade ettik. Ancak belediye bunu fırsat bilerek yolun alt ve üst kısımlarını da imara açmış. Bu yasal değil, doğru bir şey değil. dedi.

Kimseye tahsis edilecek arazimiz yok

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, uzun süredir Elazığ’ın gündemini meşgul eden Kesikköprü yerleşkesi konusunda günışığı’na özel açıklama yaptı.

18 üniversite Elazığ'da stand açtı

Fırat Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ile UNILOOK Türkiye firmasının ortaklaşa düzenlediği “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri başladı.

Adli Bilişim Türkiye'de ilk ve tek

Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asaf Varol, fakülte çalışmaları ve Türkiye’de yazılım sektörünün stratejik önemine ilişkin gazetemize değerlendirmelerde bulundu.

Mantı ve Bektaş'tan, Demirdağ'a ziyaret

Bingöl Valisi Ali Mantı, Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş ile birlikte Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ'ı makamında ziyaret etti.

Elazığ'da teknoloji zirvesi düzenlendi

Savunma Sanayi Müsteşarlığı ile Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğunun ortaklaşa düzenlendiği “ 2. Milli Savunma Sanayii ve Alt Sistemler Teknolojileri Zirvesi Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde yapıldı.

KAPALI KAPILAR ARDINDA TARTIŞILIYOR

Büyük Birlik Partisi Elazığ İl Başkanı Alpay Gökçe, Duaili Armada Holding’in Fırat Üniversitesine ait Kesikköprü Kampüs alanında yapmayı planladığı projeyi değerlendirdi. Alpay Gökçe, “Kamuoyunun da, siyasi partilerin de, basının da bu konuda kafasının hayli karışık olduğu aşikâr. Halkın ve biz siyasilerin taraf olup duruş sergileyebilmesi için iktidar partisinin tavrını ve tarafını belirlemesi elzemdir. Bu konunun bu denli içinden çıkılmaz bir hâl alması dahası uzatılması yanlış. dedi.

Stresten uzak durmak için ebru sanatı yapıyorlar

Fırat Üniversitesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde Eğitim Fakültesinde bir atölyede ebru sanatı öğrenen öğrenciler, boş zamanlarında yaptıkları ebru sanatı ile ileride sergi açmayı planlıyorlar.

KORKUTAN ENERJİ

Fırat Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Feyzi Bingöl, deprem konusunda yetkililere ve vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

Farklı araziler önerilsin

MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, Duaili Armada Holding’in Fırat Üniversitesine ait Kesikköprü Kampüs alanında yapmayı planladığı projeyi değerlendirdi.

ARAZİYE BİZİM İHTİYACIMIZ VAR

Fırat Üniversitesi Senatosu, Duaili Armada Holding’in Fırat Üniversitesine ait Kesikköprü Kampüs alanında yapmayı planladığı projeye onay vermedi.

Öğrenciler, mutfakta hünerlerini sergiledi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Turizm Ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğrencileri, hünerlerini mutfakta sergiledi.

FÜ'de "Bilimde Kadın" paneli

Fırat Üniversitesinde (FÜ) "Bilimde Kadın" paneli düzenlendi.

Final, Fırat'ın deneyimlerinden faydalanacak

Uluslararası Final Üniversitesi ile Fırat Üniversitesi arasında eğitim – öğretim ve proje alanlarında işbirliği protokolü imzalandı.

FÜ personeline ilk yardım eğitimi verildi

Fırat Üniversitesi(FÜ) personellerine ilk yardım eğitimi verildi.

FÜ'nün DEĞİRMEN projesi SAGA desteği aldı

Fırat Üniversitesi’nin(FÜ) Derin Öğrenme Büyük Veri Analizi Platformu (DEĞİRMEN) projesi Savunma Geniş Alan(SAGA) desteği almaya hak kazandı.

Fırat Üniversitesi, BM üyesi oldu

Fırat Üniversitesi (FÜ) Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu Akademik Komisyonuna seçilerek üyesi olduğu bildirildi.

Bilim dünyası doğruları anlatmakla mükellef

Fırat Üniversitesi’nden Afrin operasyonuna yönelik yapılan açıklamada Türk ordusunun belirli etnik grupları hedef aldığı yönünde yapılan propagandanın karşısında üniversite ve bilim dünyasının tüm insanlığa doğruları anlatmakla mükellef olduğu açıklandı.

Manevi hediyeler verin...

Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı (AD) Başkanı Prof. Dr. Murad Atmaca, çocuklara karne hediyesi alırken teknoloji bağımlılığını tetikleyen teknolojik hediyeleri almaktan kaçınılması gerektiğini, maddi hediyeler yerine manevi ödül vermenin daha sağlıklı olduğunu söyledi.

Bu maça yürek dayanmaz!..

B Grubunun namağlup lideri Rüstempaşa en yakın takipçisi Fırat Üniversitesi ile karşı karşıya gelecek

Türkiye 2'ncisi oldular

Fırat Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü 4. sınıf öğrencilerinin hazırladığı proje, Başakşehir Living Lab İnovasyon yarışmasında ikinci oldu.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.