Bugün 21 Mart 2018 - Çarşamba
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
"Bu yatırımı desteklemek lazım"
Ak Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Av.Ömer Serdar, Baskil’de yapımı tamamlanarak faaliyete geçen ve Türkiye’nin en çevreci fabrikası olan Seza Çimento Fabrikasını ziyaret etti.
22 Eylül 2016 18:31
Ak Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Av.Ömer Serdar, Baskil’de yapımı tamamlanarak faaliyete geçen ve Türkiye’nin en çevreci fabrikası olan Seza Çimento Fabrikasını ziyaret etti.
 
Milletvekili Ömer Serdar’ı Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık karşıladı.
 
“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Fabrika gezisi öncesinde Milletvekili Serdar’a fabrika ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Yasemin Açık, “Bu anlamlı ve destekleyici ziyaretlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu yatırım her aşamasında sayın vekilim her ihtiyacımız olduğunda bize sürekli desteklerini verdiler. Bu vesile ile bu yatırımın başından itibaren desteklerini yanımızda hissettiğimiz diğer milletvekillerimize, sayın valimize, belediye başkanlarımıza il ve ilçe başkanlarımıza, bürokratlarımıza STK liderlerine ve vatandaşlara teşekkür ediyorum” dedi.
 
“VEFA BORCUMUZU ÖDEMEK İSTEDİK”
Fabrikayı Elazığ’a kurma amaçlarını anlatan Prof. Dr. Yasemin Açık, Elazığ’a olan vefa borcunu ödemek ve şehrin kalkınmasına destek olmak istediğini belirterek, “bilindiği gibi sürdürülebilir bir kalkınmanın sağlanabilmesi için bölgeler arası gelişmişlik farkının ortadan kaldırılması veya azaltılması ve yerel aktörleri de işin içine sokarak yerel kalkınmanın sağlanmasına ihtiyaç vardır. Bu anlamda biz de bu yatırımı yaparken hem ilimize hem de bölgemizde kalkınmaya destek olmak istihdamın arttırılmasına işsizliğin azaltılmasına bir miktarda olsa yardımcı olmak. Yine bölgede diğer iş adamlarının yatırım yapmalarına özendirmek birlik beraberlik kardeşlik duygularının gelişmesine burada bir barış ve huzur ortamının devam etmesinin sağlanmasına katkı sağlamak istedik. Aynı zamanda doğup büyüdüğümüz topraklara da vefa borcu ödemek istedik. Zira bu yatırımı aslında bir liman içerisinde başka bir yere de yapabilirdik ama biz yatırımı yaparken asıl hedefimiz sosyal sorumluluk bilinciyle davranmaktı” dedi.
 
“ÇEVRE DOSTU, SON TEKNOLOJİ KULLANIYORUZ”
Çimento fabrikasının çevre dostu olduğunun altını çizen Prof. Dr. Yasemin Açık, “günde 7 bin, 7 bin 200 ton çimento üretimi kapasiteli bir fabrika. 475 kişi taşeronlarla birlikte çalışıyor. Tedarikçilerle düşününce etkilediğimiz popülasyon 4 binle 5 bin kişi kadar diyebiliriz. Çünkü aileleriyle birlikte düşündüğümüz zaman bu kadar bir popülasyon olabiliyor.  Ekip arkadaşlarımla birlikte kurumsal yapımız içerisinde kalitemizle bölgede önemli bir yatırımcı olacağımıza inanıyorum aynı zamanda bu yatırımları yaparken de çevre dostu enerji verimliliği yüksek tüm Avrupa menşeili ve son teknoloji projesi kullandık tüm bu duygu ve düşüncelerim ile tekrar hoş geldiniz diyorum. Katkı ve desteklerinizden dolayı hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.
 
“YASEMİN HOCAYI BİR MARKA OLARAK BİLİYORUZ”
Ak Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Av. Ömer Serdar ise “Çimento fabrikasının Elazığ için çok önemli bir yatırım olduğunu düşünüyorum. Ben öncelikle emeklerinizden dolayı bu yatırımdan dolayı Elazığ halkı adına size teşekkür ediyorum. Önemli diyorum çünkü son dönemlerde Elazığ için gerek istihdam açığını kapatmak gerekse Elazığ ekonomisinde girdi sağlamak açısından büyük bir yatırım. Zaten biz Yasemin Hocayı bir marka olarak biliyoruz ekonomik anlamda. Elâzığ’a katkıları nedeniyle daha önce sosyal alanda yapmış olduğu çalışmaların da Elazığ’a ciddi katkıları olmuştu. Böyle bir üretiminde Elazığ’a kazandırılması önemliydi” dedi.
 
“BU YATIRIMI DESTEKLEMEK LAZIM”
Fabrikanın Elazığ’a sağladığı istihdam oranına da dikkat çeken Milletvekili Ömer Serdar, “Kuruluş aşamasında bu işler çok zahmetlidir. Çok sıkıntılar yaşanır ama sonuçta fabrika üretime geçtiğinde ve insanlar burada çalışmaya başladığında asıl mutluluk o zaman ortaya çıkar. 475 çalışan ve yan sektörlerle birlikte yaklaşık 4 – 5 bin kişiye tekabül eden bir alan. Zaten bizimde siyasiler olarak en fazla teşvik ettiğimiz, ihtiyaç duyduğumuz çabaladığımız alandan biri istihdam sorununu çözmek. Sizlerin özel sektör olarak bunlara katkı sağlamış olmanız çok daha fazla önemli. Elazığ’a bir yatırım çekebilmek için kapı kapı dolaşıyoruz. Bir hemşerimizin bu yatırımı yapmış olması çok önemli bunu desteklemek lazım” ifadelerini kullandı.
 
“ELAZIĞ İÇİN ÇABALARINIZI BİLİYORUZ”
Elazığ’ın cazibe merkezi seçilmesi konusuna da değinen Milletvekili Ömer Serdar, Elazığ’ın bölgesinde çok avantajlı olacağını belirterek, “Bu şehir için sizlerden farklı yatırımlarda bekliyoruz. Çünkü bu şehir doğu Anadolu bölgesinde olmasına rağmen terörden çok fazla etkilenmemiş olmak burayı bir güvenli alana dönüştürüyor. Bu güvenli alanın avantajlarını bu şehre sağlamak gerekiyor. Son dönemlerde cazibe merkezleri programına alınması da önemli. Devletin de bu bölgedeki yatırımlara ciddi katkıları olacak. Bu bölgeler içerisinde Elazığ’ın avantajlı olacağını düşünüyorum. Sizden bir şey daha bekliyoruz tabi. Kendi iş çevrenizi de Elazığ’a yönlendirmeniz. Biz siyaset yaptığımız süreç içerisinde de sizin Elazığ için çabalarınızı biliyoruz. Gayretlerinizi biliyoruz. Bu gayretlerinizin de bize güç verdiğini belirtmek istiyorum. Ben bu açıdan hepinizi tebrik ediyorum. Çok önemli bir eser ortaya çıkarmışsınız. Sizin kazancınız şehrimizin kazancı” dedi.
 
Daha sonra Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ömer Serdar, ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ile birlikte çimento fabrikasını gezdi. Milletvekili Serdar fabrika ile ilgili çalışanlardan bilgiler aldı.
 
Ziyaret sonrasında Milletvekili Serdar, Prof. Dr. Yasemin Açık’a Elazığ ekonomisine olan katkılarından dolayı bir hediye takdim etti
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10807 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32086 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58865 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70713 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018