Bugün 19 Mart 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Elazığ Süper Teşvik Paketine dahil edildi
Elazığ Süper Teşvik Paketine dahil edildi
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ’ın içinde yer almadığı ‘Süper Teşvik’ olarak medyaya yansıyan Teşvik Paketine Elazığ’ın dahil edildiği müjdesini verdi.
08 Mart 2017 15:15

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ’ın içinde yer almadığı ‘Süper Teşvik’ olarak medyaya yansıyan Teşvik Paketine Elazığ’ın dahil edildiği müjdesini verdi.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Ülkemizde 17 ilin yararlanacağı ifade edilen, Lojistik Teşvikleri kapsamına Sayın Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci ile yapmış olduğumuz telefon görüşmesi üzerine Elazığ dahil edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyon hedeflerine ulaşılamamasının en önemli sebebinin gıda fiyatları olduğuna dikkati çekmesi üzerine, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ürünlerin tarla ve pazar fiyatları arasındaki makasın daralması için harekete geçmiş ve bu konuda üretici için önemli bir Teşvik düzenlemesi hazırlamıştır. Medyada yayınlanan Teşvik Paketinde 17 il olup, maalesef Elazığ yer almamıştır. Sebze Hali Dernek Başkanımız Sayın Resul Kırılmaz konu hakkında bizleri bilgilendirmiş ve Elazığ sebze hali esnafı ile vatandaşın mağdur olmaması için Gümrük ve Ticaret Bakanımızdan bir randevu alarak konuyu bakanlığa taşıma teklifinde bulunmuştur. Bugün konuyla ilgili olarak saat: 13.05 itibarı ile Gümrük ve Ticaret Baranımız Sayın Bülent Tüfenkci’yi arayarak konuyu dile getirerek randevu talebinde bulundum. Sayın Bakanımız telefonla bizim Ankara’ya kadar yorulmamıza gerek olmadığını ifade ederek, ‘ Sayın Başkanım siz bizim oradaki temsilcimizsiniz Elazığ halkı ile siz benim adıma müjdeyi paylaşabilirsiniz. Bende yakında Elazığ’a gelerek konuyu ifade edeceğim. Elazığ bu teşvik kapsamında olan iller arasındadır’ demiştir. Çok değerli Bakanımız bu müjdeyi bizlere vermiştir. Ben Elazığ halkı ve iş dünyamız adına kendilerine buradan bir kez daha teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. İlimizin bu destek kapsamında dahil edilmesi çok önemli ve değerlidir. Çünkü, Kuzova ve Uluova sulama projeleri tamamlandığı zaman bugün zaten en büyük gelir kapısı tarımsal ürünler olan ilimiz bu teşviklerle çok daha önemli bir noktaya gelecektir. Teşvik kapsamında, Meyve ve sebzede aşırı fiyat artışlarına yol açan ve taşıma zayiatının önüne geçmek için çiftçiye 2 milyon liraya kadar lojistik altyapı teşviği ile birlikte soğutma üniteleri de desteklenecektir. Ayrıca ihracatta da mazot desteği sağlanacaktır. İlimiz adına çok güzel gelişmeler ve süreçler yaşamaktayız. İnşallah bu süreç sonunda ilimiz işsizliği olmayan ve tüm ticaret erbabının huzur içerisinde işini şevkle yaptığı bir dönem yaşayacağız. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak, başta üyelerimizin olmak üzere ilimizin kalkınma ve gelişmesi adına yapılması gereken her adımı kararlılık ve cesaretle atmaya devam edeceğiz. Başta üyelerimiz olmak üzere tüm kamuoyunun dua ve destekleriyle çalışmalarımızı heyecan içinde sürdürmekteyiz. Bu düşüncelerle Tarım ve Tarıma dayalı sanayiyi destekleyecek Teşviklerin ilimize hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10771 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32047 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58811 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70669 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018