Bugün 17 Mart 2018 - Cumartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Türkiye’nin ihtiyacı yönetimde istikrar
Türkiye’nin ihtiyacı yönetimde istikrar
AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Türkiye’nin en önemli ihtiyacının yönetimde istikrar olduğunu söyledi.
29 Mart 2017 10:21
HABER: SEVDA DEMİR
AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, anayasa değişikliği referandum sürecinin ülkenin bağımsızlığı, refahı ve millileşme yolundaki en önemli adım olduğunu söyledi. 
Açıkkapı, günışığı’na yaptığı özel açıklamada, Türkiye’nin en önemli ihtiyacının yönetimde istikrar olduğunu belirtti.
Türkiye’nin 1960 yılından 2002 yılına kadar koalisyon hükümetleri ile yönetildiğine dikkat çeken Açıkkapı, bu süre içerisinde darbe girişiminin yaşandığını hatırlattı.
Bu süreçlerde vatanın kaderine terk edildiğini, milletin zulüm, baskı ve ekonomik krizlerle mücadele verdiğini anımsatan Açıkkapı, 2002 yılından itibaren AK Parti hükümetleriyle birlikte ülkenin refaha ve huzura kavuştuğunu vurguladı.
Türkiye’nin 42 yılda alamadığı mesafeyi Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK parti iktidarları ile 15 yılda aldığına dikkat çeken Açıkkapı, 16 Nisan’daki referandum ile sonucunda ülkenin daha da ileri seviyelere ulaşacağını belirtti.
 
REFERANDUM BÜYÜK ÖNEME SAHİP
16 Nisan Halk Oylamasının ülke için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade eden Açıkkapı, anasaya değişikliğinin en önemli maddesinin Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olduğuna dikkat çekti.
Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ülkede var olan bürokratik oligarşiyi tamamen sonlandırmakla beraber ülke yönetimindeki çift başlılığı sona erdireceğini belirten Milletvekili Ejder Açıkkapı, şunları söyledi: “Çift başlılık konusunda hayırcılar "Cumhurbaşkanı, başbakan ayrı partilerden olsa ne olur?" Dese de ülke tarihi yaşadığı koalisyon dönemleriyle bu durumun o kadar da hafife alacak bir sorun olmadığını gözler önüne seriyor. Öyle ki, ülkemiz 100 yıla yakalaşan tarihinde 20 kadar koalisyon hükümetleri görmüş, kazanılan ivmeler darbelerle bölünmüş, halkın geleceği umutsuzluğa terkedildimiş. Gördüldüğü gibi hafife alınmaması gereken koalisyon ve istikrar maddesi ülke açısından ciddi öneme sahip.” 
 
GÜÇLÜ TEMSİLİYET DÖNEMİ BAŞLAYACAK
Hayır cephesinin Evet karşısında elini kuvvetlendirmek için türlü yalanların altına imzasını attığına dikkat çeken Aççıkapı: “Bunların en başında ise rejim değişecek yalanı mevcut. Seçim sonucunda rejim değişmeyeceği gibi cumhuriyet rejimimiz daha da kuvvetlenecek. Halk oylaması ile Güçlü temsiliyet döneminin başlayacağı ülkemizde, yasama yürütme ve yargı erkleri tamamen birbirinden ayrılacak, bağımsız ve tarafsız yargı ülkemize kazandırılacak yürütme yetkisi tek elde, cumhurbaşkanında olacak. Yürütme yetkisinin tek elde toplanmasıyla çift başlılık ortadan kalkacak, yürütmeye istikrar gelecek.” dedi.
 
GENÇLERİN ÖNÜ AÇILIYOR, MİLLETİN TEMSİL GÜCÜ ARTIYOR 
Bürokratik oligarşinin ülkeye yaşattığı en büyük kayıplardan birinin gençler olduğunu aktaran Açıkkapı, ‘Gençlere ‘anlamaz’ gözüyle bakan ve siyasette asla yer vermeyen siyasetçilik anlayışının referandum ile son bulacağını kaydetti.
Açıkkapı, şunları söyledi: “Gençlerimizin 18 yaşında oy kullanabilip, 18 yaşında milletvekili adayı olamaması garabetini ortaya koyan sistemi sonlandıracak yasa halk oylaması ile yürürlüğe girecek. buna göre EVET çıkması durumunda 18 yaşındaki Bir genç siyasete atılabilip milletvekili olabilecek, TBMM'de yaşıtlarını ve çağdaşlarını temsil etme hakkına sahip olabilecek. Temsil demişken, 80 milyona dayanan nüfuslu ülkemizde milletvekili sayısı nüfusa oranlı bir şekilde artırılarak, 600'e çıkartılacak. Bu sayı artışını AK Parti vekil kazanmak için yapıyor, çoğunluğu sağlamak için çabalıyor safsatalarını ortaya atıp, mütedeyyin kesimin oylarını alabilmek adına "fazla olan israftır" gibi samimiyetsiz açıklamalar yapıyorlar. Ancak ülke tarihimizle samimiyetsizlik sabittir ki Nüfusumuzun bugünle ölçüşemeyeceği yıllar, 83-96 arasında meclisteki vekil sayısı 150 sandalye artırılarak 400'den bugünkü rakam olan 550ye çıkartılmıştır. Siyasi olduğu aşikar olan bu kararın bugün 80 milyonluk ülkemizde 600 milletvekiline çıkartılması gayet mantıklı ve isabetli bir karar olmakla beraber tamamen nüfusa dayalı ve halkın temsil gücünü mecliste artırmaya yöneliktir.”
 
AVRUPA NE ZAMAN TÜRKİYE'Yİ DÜŞÜNDÜ? 
Son yapılan anketlere göre EVET kanadının 12 puanlara yakın bir rakamla arayı açtığı açıklayan Açıkkapı, AB ülkelerinin referandum sürecini baltalamaya çalıştığını ifade etti.
Türk siyasetçilere Avrupa ülkelerinde yapılan tutumlara sert tepki gösteren Açıkkapı, “Kendilerinden başka ülkede kullanacak maşası (FETÖ,PKK) kalmayan malum AB ülkeleri, dört elle referandum çalışmalarını baltalamaya çalışıyor. Uluslararası basın organlarına demeç veren bakanlar, manşetlere atılan radikal ve sert Türkiye karşıtı söylemler ve siyasilerimize yapılan ahlaksız tutumlar avrupanın iki yüzlü tutumunun sadece küçük bir kesiti. Hiçbir zaman ülkemizin menfaatini düşünmeyen Avrupa elbette bu seferde Türkiye'nin karşısında.” ifadelerine yer verdi.
 
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10746 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31992 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58755 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70616 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018