Bugün 17 Mart 2018 - Cumartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Elazığ’ın değeri bilinmeli”
“Elazığ’ın değeri bilinmeli”
Elazığ’da düzenlenen 10. Uluslararası Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali’ne katılmak için kente gelen Nuri Alço, Elazığ’ın tarihi ve kültürel bir yapısının olduğunu bu nedenle yetkililerin kentin değerini bilmeleri gerektiğini söyledi.
16 Mayıs 2017 09:48
HABER: SEVDA DEMİR
Elazığ’da düzenlenen 10. Uluslararası Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali’ne katılmak için kente gelen Nuri Alço, Elazığ’ın tarihi ve kültürel bir yapısının olduğunu bu nedenle yetkililerin kentin değerini bilmeleri gerektiğini söyledi.
Elazığ’ı ilk defa gezdiğini anlatan Nuri Alço, Elazığ’ın beklentisinin üstünde bir şehir olduğunu belirterek Elazığ’a doğu denilerek geçilmemesi gerektiğini vurguladı.
Hazar Gölü ve Keban Barajı’ın şehre farklı bir güzellik kazandırdığını ifade eden Alço, “Elazığ’ın böyle güzel olduğunu bilmiyordum. Gerçekten çok şirin, güzel bir memleket. Buraya doğu memleketi diyemezsiniz. Hazar Gölü, Keban Barajı burada muazzam bir güzellik yaratmış. Burada tekne turları, kayak sporları yapılıyor. Dört mevsimi yaşayacağınız bir yer. Elazığ çok güzel bir şehir. Hazar Gölü sahilinde konser yapılıyordu biz geldiğimizde. Çok güzel bir kalabalık gördük. Coşku seli ancak bu kadar olurdu. Diyarbakır’dan, Elazığ’dan, Malatya’dan vatandaşlar gelmişti. Dün Pertek’e gittik. Orası da çok güzel bir yer. Biz İstanbul’da boğazda oturup bir şeyler yapmıyoruz. Burada gördüğümüz zaman şaşırıyoruz. Doğa desen, doğanın içindesin. Yemyeşil bir alan Elazığ. Ayrıca tarih ve kültür kokan bir şehir. Bunun değerini bilsinler yetkililer. Burayı cennet yaparlar. Burada filmcileri getirsinler, filmler çekilsin. Bunu değerlendirip turizme açmaları gerekiyor. Doğudan millet korkuyor ama korkulacak bir yer değil. Güvenlik açısından olsun, her açıdan cennet gibi bir yer.” dedi.
 
ELAZIĞ’DA TERÖR YOK
Elazığ’da terörün olmadığına, azimli genç bir neslin var olduğuna dikkat çeken Alço, “ Genç bir nesil var. Onun için buranın kıymetini bilsinler. Elazığ’ın içi de tertemiz, pırıl pırıl bir şehir. Belediye çok iyi çalışıyor. Bütün kurum ve kuruluşların işbirliği yapıp buraları daha iyi değerlendirip, daha güzel sunmak ve Türkiye’ye tanıtmak gerekiyor. Ben Elazığ’ı gerçekten çok sevdim.” İfadelerini kullandı.
 
GENÇLERE ÖRNEK OLDUM
Yeşilçam'da oynadığı rollerden dolayı tepki almadığını anlatan Nuri Alço, oynadığı rollerle gençlere uyuşturucu batağına ve İstanbul'a gittiklerinde kötü yollara düşmemeleri için örnek olduğunu ifade etti.
Elazığ’da gördüğü ilgiden memnun kaldığını belirten Nuri Alço; “Elazığ halkın beni çok seviyor. Benimle fotoğraf çekiyorlar. Bu sevgi hiçbir yerde bulunmaz. Demek filmlerimde çok güzel mesajlar vermişim. Gençlere uyuşturucu batağına düşmemeleri için, İstanbul’a gelip kötü yola düşmemeleri için örnek olmuşum. Onun için çok mutluyum. Bu mutluluk da zaten buradaki sevgiden anlaşılıyor. 200’ün üzerinde filmim var. Ama Elazığ çok kayıp. Bunu biran evvel harekete geçirmek lazım. Bu coşkuyu kazanmak lazım. Onun için biran evvel basının da sayesinde buraya bir öncülük yapın ve sinemayı buraya taşıyın. Yeşilçam’ı taşıyın buraya.” Şeklinde konuştu.
Önümüzdeki dönemlerde yargıç, emniyet müdürü veya başsavcı rolünde oynamak istediğini dile getiren Alço, “Değişik bir rolde oynamak istiyorum. Bir yargıç veya bir emniyet müdürü oynamak istiyorum. Veya babacan bir başsavcıyı oynamak istiyorum. İyi filmlerimde var tabi. İyi rollerim de var. Ama tabiî ki garipler ağırlıklı. Mühim olan gençlere iyi mesaj veren oyuncular tercih edilir bu konuda. Onda da benim üzerime olmadığı için tercih ediliyorum. Onun için de çok mutluyum.” Dedi.
 
ARTIK EVLENMEK İSTİYORUM
Uzun süre yalnız yaşadığını ve artık evlenmek istediğini belirten Nuri Alço şunları söyledi: “Şuana kadar hep yalnız yaşıyorum. Yalnız yaşamanın şeysi tabi niye bir hayat arkadaşım olmasın, niye öyle bir yola devam etmeyeyim. Zaman geçmeden, fazla yaşlanmadan onunla mutlu bir şekilde yaşamak , birlikte olmak, beni taşıyabilecek böyle bir insanı arıyorum. İnşallah bu sene şansımıza böyle bir şey çıkar. Yoksa ben doru dürüst yaşayan, yalnız da yaşasam tek de yaşasam hayatıma, olaylara çok iyi bakan ve hiçbir zaman yanlış yolda olmayan bir adamım. Ama tabiî ki insan ev yemekleri istiyor. Onun için hep Eskişehir’e gidiyorum ailemin yanına. Bol bol ev yemekleri yiyorum. Ev yemeklerine hasret olduğum zamanlar oluyor. Rahatım, mutluyum. Huzurluyum.”
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10746 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31991 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58754 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70615 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018