Bugün 17 Mart 2018 - Cumartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
MÜSİAD Bosna Hersek’e iş gezisi düzenledi
MÜSİAD Bosna Hersek’e iş gezisi düzenledi
MÜSİAD Elazığ Şubesi tarafından gerçekleştirilen İş ve Kültür Gezisi kapsamında, Bosna ve Hersek’e giden heyet; 3 günlük ziyaret ve gezi sonrası Elazığ’a döndü.
17 Mayıs 2017 17:59

MÜSİAD Elazığ Şubesi tarafından gerçekleştirilen İş ve Kültür Gezisi kapsamında,  Bosna ve Hersek’e giden heyet; 3 günlük ziyaret ve gezi sonrası Elazığ’a döndü.

Osmanlı Toprakları olan Bosna ve Hersek’e  İş ve Kültür Gezisi gerçekleştiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi iş gezisinde Saraybosna, Konjıc, Jablanıca, Mostar, Blagaj, Pocitelj ve Travnik şehirlerindeki tarihe tanıklık eden mekanları ziyaret etti.

MÜSİAD Elazığ Şubesi heyeti, Bosna’daki temasları kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç’la biraya geldi. MÜSİAD heyetini Bosna’da görmekten mutluluk duyduğunu belirten Büyükelçi Koç, MÜSİAD üyesi işadamlarını bölgeye yatırım konusunda çabuk hareket etmeleri hususunda önerilerde bulundu.

Ziyaretlerinde MÜSİAD Heyetine Bosna ve Hersek’teki iş ve yatırım fırsatlarını anlatan Büyükelçi Haldun Koç; sahada Türk işadamlarının olmasını istediklerine vurgu yaparak; "Gelin yatırımlarınızı buralara yaparak yeni is fırsatları açın. Çünkü 3.5 milyon nüfuslu Bosna ve Hersek’te Türk işadamları olmalıdır. Ülkenin coğrafi yapısına göre yatırım yapmanızı ve burada Türk işadamlarını Türkiye'nin ve Türk işadamlarının kalkınmasını istiyoruz . Çünkü, Bizde, buranın halkıda Türkleri bölgede görmek istemektedir. Burada yatırımları yaparken, siyasi istikrarı ve kendinizi düşünün. Sabredin. Biz büyükelçilik olarak sizin doğru kişilerle ve doğru yerlerde yatırım yapmanız için varız.  Verimli başarılı huzurlu bir zaman geçirin. Sizler nerde nasıl yatırım yapacağınızı düşünün. Bizde Ülkemizin Saraybosna Büyükelçiliği olarak 24 saat yanınızda olduğumuzu bilin . Yeter ki siz kararlı olun.  Önemli olan sizin isteginiz ve kararli olmanızdır siz yatırım yapmayı isteyin biz size gereken yardımı  yapacağız. Doğru adres ve yatırım için bizi kullanabilirsiniz“ dedi.

Ardından Büyükelçilik Ticaret Müşaviri Sedat Yıldız'dan yatırımlar hakkında yaklaşık 3 saat süren  brifing alan MÜSİAD Elazığ heyeti, Bosna ve Hersek’teki yatırım avantajları, potansiyel sektörler, Bosna Hersek'te ki Türk yatırımcılar hakkında da bilgiler aldı.

MÜSİAD Elazığ Şubesi İlk gün;  Saraybosna Büyükelçisi ziyareti ile birlikte Saraybosna MÜSİAD Temsilcisi Selim Dilek, Makedonya MÜSİAD Şube  Başkanı Bilal Kara ya ve MÜSİAD Balkan  Bosna Temsilcisi  Harun Yasmin Smayoviç Ziyarette bulundu.

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun Ziyaretler sonrası yaptığı değerlendirme de Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç ve Ticaret Müşaviri Sedat Yıldız'a teşekkür eden MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun , tüm üyelerine ve Elazığ’lı işadamlarının Bosna ve Hersek'e yatırım yapması noktasında aldıkları bilgileri paylaşacağını belirterek, bölgeye her alanda sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaptı.

Başkan Uzun Büyükelçi Haldun Koç’a ve MÜSİAD Balkan Bosna Temsilcisi Harun Yasmin Smayoviç’e Mevlana’nın 7 örgütünün bulunduğu Plaket ve Elazığ’ın tanıtımı İle alakalı dokümanlar taktim etti. Ziyaretlerin ardından Bosna ve Hersek’te; savaşlara tanıklık etmiş mekanlar, camiler, türbeler, köprüler, kaleler, nehirler, tarihi mekanlar ve yemyeşil doğayı yakından görerek, yöresel yemeklerin tadına bakan MÜSİAD Elazığ Şubesi heyeti; dolu dolu zaman geçirdi.

Geziye; MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, Başkan Yardımcısı Ebedin Ergün, Yönetim Kurulu Üyesi Yıldırım Karabulut, Mehmet Özeren, Üyelerden Adil GüL ve Dursun Demirtaş katıldı

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10746 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31991 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58754 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70615 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018