Bugün 21 Mart 2018 - Çarşamba
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Yeni sezonda hedef Süper Lig!..”
“Yeni sezonda hedef Süper Lig!..”
Elazığspor Başkanı Sedat Karataş ile 2. Başkan Karahan Çelik konuk oldukları Elazığ’ın Televizyonu Kanal 23’ün ekran klasiği Telefinal Spor Programı’nda önemli açıklamalarda bulundular…
17 Mayıs 2017 18:31
Kanal 23’te yayınlanan İbrahim Menengiç’in sunduğu, Uğur İncioğlu ve Ahmet Kızılkaya’nın yorumlarıyla katıldığı ‘Telefinal Programı’na konuk olan Kulüp Başkanı Sedat Karataş ve Mali İşler Sorumlusu 2. Başkan Karahan Çelik Elazığspor gündemine ilişkin önemli açıklamalar yaptılar...
İlk olarak konuşan Mali İşler Sorumlusu 2. Başkan Karahan Çelik Mali Genel Kurul’da ibra edildikleri takdirde 2-3 ay sonra yeni bir yönetimle yola devam edeceklerini belirterek yeni sezonda hedeflerinin şampiyonluk olduğuna vurgu yaptı…
Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş ise gelecek sezonda arma tanımam diye futbolcuyla devam etmeyeceklerini belirtirken,  Bayram Bektaş’ın arkasında mısınız yoksa el sıkışıp ayrılacak mısınız sorusuna ise haftasonu hocayla bir görüşme gerçekleştiriceklerini kaydetti.
Yönetim’de yapılacak değişiklikler, Mali Genel Kurul, iç transfer ve teknik direktör konusunda samimi açıklamalarda bulunan her iki başkanın açıklamalarından derlenen satır başları şunlar;
Karahan Çelik; “Emek verenlerin paralarını ödememek haram”
“Ben ve Sayın Başkan Sedat Bey, Belediye Başkan yardımcılarıyız. Elazığspor’un borçlarını Sedat Karataş veya Karahan Çelik olarak ödeyeceğiz iddiasıyla gelmedik. Belediye başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz ben bu takıma sahip çıkacağım, bu takım kapanmayacak dedi ve bizi orada görevlendirdi. Biz bu görevi seve seve yapmaya devam ediyoruz.
Belediyemize yük olmadan yine bu şehrin kendi kaynaklarını kullanarak bu paraları ödüyoruz. Şunu diyenler var yani bu kadar parayı spora görmüyorsun haram. Yani benim bildiğim bir emek veren birinin parasını ödememek haram günah. Bir futbolcunun bir çalışanın ben battım diyerek parasını ödememek haram. Orada 150 tane sporcu altyapıda var, 60’ı geçen kulüp çalışanı var. Yani burası bacasız bir fabrika ve bir ekmek parası. Ödenen paralar çöpe atılmış paralar değil insanların çoluk çocuğunun rızkı yani. 80-90 tane futbolcu, teknik direktör, masör, doktor ve esnafın icrası vardı. Bunların hakkı nereye gidecek. Önceki yönetimden devralınan borçları ödemek zorundayız, kimseye havale edemiyoruz yani. Yönetim hatalarından dolayı boşa giden paralar tabi ki var. FIFA dosyalarından dolayı 12. 5 milyon Euro para ödemek durumunda kaldık oysa ana para 3.5 milyon Euro. İşin zayi olan kısmı ve bize dokunan kısmı da o”
“Mali Genel Kurul ile seçimli genel kurulun aynı anda yapılması doğru değil”
“İkisini birlikte yaptığımız zaman mali genel kurul güme gidiyor, dolayısıyla önce mali genel kurulumuzu yapalım. Eğer orada üyelerimizi bizi ibra ederlerse biz bir nevi güvenoyu alıp yolumuza devam edeceğiz. 2-3 ay sonra da taze kanlarla yönetime devam ederiz” şeklinde konuştu.
 
“Mali Genel Kurulda her şey net olarak ortaya konulacak”
“Geçmişte olduğu gibi borcumuz şu haydi ibra edin demeyeceğiz. Orada detaylı bir sunum yapacağız. Nereye ne kadar para harcandığını ve nasıl gelirler elde edildiğini detaylı bir şekilde anlatacağız ve oy isteyeceğiz. 17-18 yıl ilk defa sonra Elazığspor’un borcunun 3/2 oranında azalarak gideceği bir mali genel kurul yapacağız İnşallah.”
“Hedefimiz tabi ki şampiyonluk”
Elazığspor’un önümüzdeki sezon hedefi konusunda sorulan soruya cevap veren Karahan Çelik: “Önümüzdeki sene hedefimiz tabi şampiyonluk yani bir üst lige çıkmak tabi. Elbette ki hedefimiz bu. Ama bu sadece söylenerek ulaşılabilecek bir hedef değil. Bu çok ciddi bir yapılanma ile gidilecek bir hedef. İster transferi ile ister ayrılacak bütçeyle, ister verilecek her türlü emek ve inanmakla gidilebilinecek bir hedef. Şampiyonluk hedefimiz, İnşallan buna göre bir transfer politikası yürüteceğiz ama bunun için şehrin her kesiminden destek bulmamız gerekir.”
 
 
Sedat Karataş; “Elazığspor’a heyecan katacak yeni bir yönetim kurulu şart”
Yönetim’de yapılması düşünülen değişiklik konusunda konuşan Başkan Karataş; “Yönetimde olduğu halde hiçbir mali kurula, toplantılarımıza ve kongreye katılmamış, maddi durumu iyi olduğu halde futbolculara bir çay dahi ikram etmemiş genel kurul üyelerimiz var. Dolayısıyla fazla derine gitmeden Elazığspor’a heyecan katacak yeni bir yönetim kurulu şart. Mali Genel Kurul’dan 2-3 ay sonra yeni yönetim oluşturma yönünde kesinlikle bir adım atacağız” dedi.
 
 “Arma tanımam diyen futbolcuyla da tabii ki çalışmayacağız”
“Bir sezon boyunca bir defaya mahsus böyle bir prim ve 3 aylık bir maaş ödemesi yapamadık. Futbolcular bununla ilgili tepkilerini dile getireceklerini söylediler. Aslında şehrin ileri gelenleri, projelere köstek olanlara da bir ses duyulur belki bir hareketlilik kazandırır diye de işin doğrusu biz de fazla müdahil olmadık. Fakat şunun bilinmesini isterim, biz futbolcularla bu mesafeyi katettik. Yani transfer yatağımız vardı bu futbolcular eğer istemeseydi bu dönem başka kulüplerde oynayabilirlerdi. Biz o zaman altyapıyla çıkardık. 50 değil 100 değil 200 milyon borç ödesek bugün takım düşerdi. O yüzden ben futbolcularda bu konuda çok fazla haksızlık yapılmasını istemiyorum. Bir sezon boyunca aslanlar gibi savaştılar mücadele ettiler. Tabi ki onların da eksikler var ama biraz da maddi sıkıntılardan dolayı yaşanan bu olaylardan şehrin ileri gelenlerinin biraz daha hassasiyetle davranması gerekirdi. Ama bu olayda dahi kulüpte neler oluyor bir sıkıntı mı var diye de hiç kimse maalesef ön plana çıkmadı. Fakat direk ben paramla oynarım, Arma tanımam diyen futbolcuyla da tabii ki çalışmayacağız, işimiz olmaz”
 “Bayram hocamızla görüşeceğiz”
Bayram Bektaş ile görüşme yaptınız mı. Teknik direktörünüzün arkasında mısınız yoksa el sıkışıp ayrılacak mısınız sorusuna cevap veren Başkan Karataş hafta sonuna işaret etti.
“Bununla ilgili de bu hafta sonuna kadar Bayram hocamızla görüşeceğiz. Onunla ilgili değerlendirmeyi isterseniz önümüzdeki süreçte yapalım. Bayram Hoca bu ligin en kaliteli hocalarından biridir, çalışsak ta çalışmasak ta bunu burada söylemek zorundayım.”
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10808 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32086 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58865 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70713 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018