Bugün 15 Aralık 2017 - Cuma
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Özel İdare’ye ait bina eğitim için satılacak
Özel İdare’ye ait bina eğitim için satılacak
AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ömer Serdar, Elazığ İl Özel İdaresi’ne ait arsanın satılacağını, buradan elde edilecek gelirin büyük kısmının okullardaki eğitim ihtiyacının karşılanması için kullanılacağını söyledi.
08 Ağustos 2017 16:41
HABER: SEVDA DEMİR

Elazığ il Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtük, özel eğitim kurumları yöneticileri ile bir araya geldi.

2016-2017 öğretim yılının genel değerlendirmesinin yapıldığı toplantıya AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ömer Serdar da katıldı.

Toplantıda özel eğitim kurumları yöneticilerine bilgiler verilerek yaşanan sorunlar konuşuldu.

Programda konuşan AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ömer Serdar, Elazığ İl Özel İdaresi’ne ait arsanın satılacağını, buradan elde edilecek gelirin büyük kısmının okullardaki eğitim ihtiyacının karşılanması için kullanılacağını söyledi.

Ömer Serdar eğitim için neler yapılması gerekiyorsa onu yapmak zorunda olduklarını dile getirerek, “Bu konuda kanuni siyasi sorumluluğumuz var. Elazığ’da fiziki alt yapı konusunda eğitim ve özel eğitim kurumlarının olduğunu biliyorum. Mili Eğitim’de de fiziki alt yapı Türkiye ortalamasının üzerindedir. Bu yeterli mi? Değil. Bizim hedefimiz burada, tekli bir eğitim dönemine geçmektir. Çünkü çocuklarımızı sabahın erken saatlerinde uykulu olarak okula göndermek zorunda kalmayalım. Bunun için Özel İdare’ye ait arsanın satışını pilanlıyoruz. Oradan gelecek bütçenin büyük bir bölümünü derslik ihtiyacını karşılamak için kullanmayı planlıyoruz. Bu konuyu bakanımızla da istişare ettik. Kendisi de çok sıcak baktığını ifade etti.” ifadelerini kullandı.

 

TÜRKİYE’NİN DEĞERLERİNİ KEŞFEDİP BİYONİK MAKİNEYE DÖNÜŞTÜRDÜLER

Milletvekili Ömer Serdar, Özel eğitim kurumlarının bir kısmının geçmişte Türkiye’ye tramvaya yaratacak sonuçları olduğunu söyledi.

Bazı özel eğitim kurumlarının Türkiye’nin en önemli değerlerini keşfedip işleterek ardından, biyonik bir makineye dönüştürüp ülke için ihanet şebekesi oluşturduğunu anlatan Serdar, “Türkiye’nin yaşamış olduğu bu acı tecrübe 15 Temmuz’da milletin izanı irfanı veraseti, cesareti ile bertaraf olduk. Bu travmadan sonra, bu işin bir boyutuydu. Bu FETÖ terör örgütünün bu ülkeye açmış olduğu ihanetin boyutu da eğitimdi. Özelikle buralarda önemli değerleri harcadıklarını gördük.  Bu nedenle bizim bu kurumları yani sizin bu çalışmalarınızı ayakta tutacak devlet, hükümet olarak size nasıl bir katkı sağlayacaksak sağlayarak, manevi değerlerine sahip; milli olan,  bir nesil oluşturacağız. Bizim gelecek kuşaklara karşı önemli bir sorumluluğumuz var. Bunları yaparken özel eğitim kurumları mutlaka kendi menfaatini hesaplamalı ancak yaptığınız işin kamuyu ilgilendiren boyutunu olması da bu topluma, gelecek nesillere sorumluluğunuzun bilincinde olmanız önemlidir. Bu konuda istişare edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk ise, “Biz sizlere yardımcı olacağız. Yolunuzu açacağız. Kanunlar çerçevesinde yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum.” dedi.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
8662 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
29200 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
55880 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
67650 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
MKE ANKARAGÜCÜ
15
9
2
31
2
ÜMRANİYESPOR
15
8
2
29
3
GİRESUNSPOR
15
7
2
27
4
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
15
7
4
25
5
İSTANBULSPOR A.Ş
15
6
5
22
6
ADANASPOR
15
6
5
22
7
GAZİŞEHİR G.ANTEP
15
4
3
20
8
BALIKESİRSPOR BALTOK
15
6
4
20
9
ELAZIĞSPOR
15
5
5
20
10
BOLUSPOR
15
6
7
20
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013