Bugün 21 Mart 2018 - Çarşamba
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Saraç’tan iddialara cevap
Saraç’tan iddialara cevap
Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Halil Saraç, gazetemizde yayınlanan röportajının bazı kesimler tarafından çarpıtıldığını ifade ederek, hakkındaki iddialara cevap verdi.
11 Ağustos 2017 11:43

Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Halil Saraç, gazetemizde yayınlanan röportajının bazı kesimler tarafından çarpıtıldığını ifade ederek, hakkındaki iddialara cevap verdi.

Saraç açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği gibi Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına adaylığımızı geçenlerde siz değerli Şoförler ve kıymetli Elazığlılara ilan etmiştik. Eski defterleri karıştıran müflis tüccar gibi daha önceden Elazığ’ın sorunları ile ilgili yaptığımız bir röportajı bahane ederek üzerimize saldırılar başladı. Bu bizi hem sevindirdi, hem de üzdü. Sevindirdi, zira fincancı katırlarını ürküttüğümüz anlaşıldı. Böylece ne denli doğru karar verdiğimiz ve doğru yol üzere olduğumuz görüldü. Üzüldük, çünkü verdiğimiz röportajı okuyamamış, okuyamadığı gibi anlayamamış kişilerin temsil noktasındaki yetersizliğidir. Aslında küçük beyinler şahısları, orta beyinler olayları, büyük beyinler ise zihniyetleri tartışırlar sözünden hareketle, bu tip kişilere cevap vermemek gerekirdi. Ama sinek mide bulandırır veya haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan olmamak adına kısaca cevap verme gereği şart olmuştur.

Söz, nötr bir kavramdır. Altına “laf” üstüne “kelam” derler. Kelam ve sözden anlamayana laf söylemek karakterimize uygun düşmediği için en iyisi birkaç söz söylemek gerekir. Bir söz biliyorsan konuş duyan ibret alsın, bilmiyorsan sus da gören insan sansın demişler büyüklerimiz. Bunun için birkaç tavsiyemiz olacaktır.

Evvela yayınlanmış olan röportajın yeniden okunmasını ve idrak edilmesini tavsiye ederim. İkinci olarak bir insana haksız şekilde ifadelerde bulunmak acizliğin göstergesidir. Üçüncü olarak laf değil, icraatların konuşulması gereklidir. Aslında bu tavsiyeleri uzatmak mümkündür ama arife işaret yeterlidir.

İleri sürülen bir çözüm önerisini okuyup anlamaktan aciz olup başka yerlere çekmek gafletten ise sözümüz yoktur Allah akıl fikir versin der geçeriz. Çünkü GAFİLE KELAM, NAFİLE KELAM olduğunu biliriz. Eğer mesnetsiz, delilsiz çamur at tutmazsa izi kalır mantığı ile hareket ediliyorsa Allah ıslah etsin der önümüze bakarız.

Bu kadar cevap aslında yeterlidir. Biz bir kez daha kamuoyuna şunu söylemek isteriz ki, inanmadığımız bir davada milyonların önünde yürümektense inandığımız davada tek başına yürümek bizim düsturumuzdur. Biz kamuoyu önüne yalan, iftira ve suçlama ile değil hep proje ve tasarılarımız ile çıkacağız. Her üyesi bir pırlanta değerinde olan oda mensuplarının kimin kişisel hırs ve ikbal kaygısı ile hareket ettiğini, kimin de ciddi plan, proje ve tasarılar ile kronikleşmiş sorunlara çare ürettiğini görerek, özgür ve hür iradeleri ile karar vereceğinin bilincindeyiz.

Bizim gayemiz, birilerinin yaptığı gibi bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek olduğunu herkes görüp bilmektedir. Çünkü ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz gerçeği ile kısa zamanda tüm şehrimiz ve oda mensubu arkadaşlarımızın, dillerinde, gönüllerinde ve kalplerinde hep bizim plan, proje ve tasarılarımız yer alacaktır.

Biz, şu iki günlük dünyada hayırlı ve adaletli işlerle yad edilmeyi prensip edinmişizdir. Hani derler ya, insan ölür kalır eseri, eşek ölür kalır semeri. Biz, hep eserlerimizle insanlar tarafından hatırlanmak istendiğimiz için, “emr olunduğumuz gibi dosdoğru olmak” ve “kınayanın kınamasına aldırmamak” esasını benimsedik. Bu maksatla ne yaptıysak ve ne yapacaksak önce Allah’ın rızasını gözetmeyi sonra da milletin hakkını savunmayı ön plana aldık ve alacağız. Adaylığımızın açıklandığı bildiride de ifade ettiğimiz gibi YOL YÜRÜYENİN, EMANET TAŞIYANINDIR.

Biz, HAYALİNİ KURDUĞUMUZ İDEALİN, ÇİLESİYLE YOĞRULDUĞUMUZ DAVANIN MÜRÜVVETİNİ DE GÖRMEYİ arzulamaktayız. Gerisi laf u güzaftır. İdealimiz de, çilemizde şoför esnafımıza faydalı olmaktır. Kim ne yaparsa yapsın bu kervan yola devam edecektir. Biz BU DAVANIN BEŞİK KERTMESİYİZ, BU ÇİLENİN ALIN TERİYİZ. Kişiliğin, insanın özünde olduğuna, ödünç itibarla bir şey kazanılmayacağına inananlardanız.

Ve biz, BİN YILDIR HAÇ’A ÇARPAN HİLAL’İN KARARGAHI OLAN AZİZ ŞEHRİMİZİN aziz insanı ve aziz şoför ağabey ve kardeşlerimize özellikle şunu belirtmek isteriz. Eğer, nefis ve hevamızla bu işe girmişsek ve samimi değilsek Allah bize nasip etmesin. Eğer, liyakat bizde ise ve samimi isek Allah yolumuzu, bahtımızı, ufkumuzu açık etsin.

BİZ SEFERLE YÜKÜMLÜYÜZ, ZAFERİ VEREN ALLAH’TIR. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10808 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32086 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58865 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70713 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018