Bugün 15 Aralık 2017 - Cuma
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Eğitim Alanındaki Çalışmalar Konuşuldu
Eğitim Alanındaki Çalışmalar Konuşuldu
Elazığ Belediyesi Kent Konseyi, Elazığ’daki eğitim sorunlarının ele alındığı Eğitim Çalışma Kurulu’nu kurarak ilk toplantısını Hazar Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.
11 Ağustos 2017 14:40

Elazığ Belediyesi Kent Konseyi, Elazığ’daki eğitim sorunlarının ele alındığı Eğitim Çalışma Kurulu’nu kurarak ilk toplantısını Hazar Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

Toplantıya Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, Kent Konseyi Kurulu Üyeleri, Elâzığ Belediyesi,  Fırat Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü temsilcileri ile özel okul yetkilileri ve STK Başkanları katıldı.

Elazığ Kent Konseyi olarak, Elazığ’ın eğitim sorunlarını belirlemek, eğitimde kaliteyi arttırmak, eğitim alanının problemlerini tespit ederek çözüm önerilerini sunmak ve proje geliştirmek amacıyla, "Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu’nu kurduklarını belirten Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, toplantı hakkında bilgiler vererek konu başlıklarını şu şekilde sıraladı. “Elazığ'daki eğitim sorunları nelerdir? Bu sorunlar üzerine ne gibi çalışmalar yapılır? Eğitim ile ilgili Elazığ'da ne gibi projeler üretebiliriz? Hem yerel hem ulusal alanda yapılacak neler var? Elazığ'da eğitim kalitesini en üst seviyeye nasıl çıkarabiliriz? gibi konuları ele alacağız ve bu konular üzerinde konuşacağız. Çıkan sorunları da en kısa zaman da gerekli müdürlüklerle konuşup sonuçlandıracağız”

Gerçekleştirilen Eğitim Çalışma Kurulu toplantısına katılan Fırat Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Zülfü Demirtaş ise yaptığı değerlendirmede,  Elazığ’ı birlikte daha iyi yerlere getireceklerini ifade ederek şunları kaydetti. ”Gelişmiş toplumlarda sorunlar ve çözüm yolları katılımlı bir süreç ile belirlenir. Ben bugünkü toplantıda eğitim sisteminin kronikleşmiş genel sorunlarını konuşmak istiyorum. Daha sonra Elazığ'da karşılaştığımız ya da düşündüğümüz bazı başlıkları beraber ortaya koyarak çalışmalarımızı belirleyeceğiz.”

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
8662 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
29200 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
55880 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
67650 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
MKE ANKARAGÜCÜ
15
9
2
31
2
ÜMRANİYESPOR
15
8
2
29
3
GİRESUNSPOR
15
7
2
27
4
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
15
7
4
25
5
İSTANBULSPOR A.Ş
15
6
5
22
6
ADANASPOR
15
6
5
22
7
GAZİŞEHİR G.ANTEP
15
4
3
20
8
BALIKESİRSPOR BALTOK
15
6
4
20
9
ELAZIĞSPOR
15
5
5
20
10
BOLUSPOR
15
6
7
20
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013