Bugün 22 Ocak 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Esnafımızın kazancı bizim kazancımız”
“Esnafımızın kazancı bizim kazancımız”
Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, Elazığ esnafı ve vatandaşı için yapılan tüm çalışmaların içinde yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek “Esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın kazancı bizim kazancımızdır. Esnafımız hem Türkiye hem de Elazığ için lokomotif görevi üstlenmektedir.” dedi.
09 Ekim 2017 14:24

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Elazığ ve Türkiye’nin farklı illerinden girişimcilik eğitimi almak ve yeni işletme kurmak isteyen genç girişimcilere destek verecek.

Şimdiye kadar 520 girişimciye KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi veren Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası, 200 vatandaşa daha eğitim vererek KOSGEB desteklerinden faydalanmalarını sağlayacak.

Bu kapsamda Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası ve İŞ-KUR arasında KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi işbirliği protokolü imzalandı.

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, protokolün amacının ülkede girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurularak girişimciliğin geliştirilmesini teminen, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmalarını sağlamak, kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazandırmak olduğunu belirterek, Uygulamalı  Girişimcilik Eğitimi  protokolünün taraflar arasında yapılacak işbirliği esaslarını kapsadığını söyledi.

İŞ-KUR İl binasında imzalanan protokol törenine Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, İŞ-KUR İl Müdürü Abdullah Balcı ve kurum çalışanları katıldı.

“ESNAFIMIZIN KAZANCI BİZİM KAZANCIMIZDIR”

İmza töreni sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Ulaş, Elazığ esnafı ve vatandaşı için yapılan tüm çalışmaların içinde yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek “Bizler her zaman esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın kazancı bizim kazancımızdır. Esnafımız hem Türkiye hem de Elazığ için lokomotif görevi üstlenmektedir. Bu yüzden ger daim esnafımızın yanında yer alamaya devam edeceğiz ” dedi.

 “GİRİŞİMCİ ESNAFLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Başkan Ulaş, hem esnaf hem de Elazığ için önemli bir protokol imzaladıklarının altınız çizerek, şöyle konuştu: “Oda olarak şimdiye kadar 520 girişimci kardeşimize KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi verdik. Eğitim alan kardeşlerimizin çoğu ilimizde ve farklı illerde esnaflığa başladı. Eğitimlere alacağımız kursiyerlerde en önemli aradığımız şart esnaflığa hemen başlamasıdır. Çünkü devletimizin verdiği destekten daha çok esnafımızın faydalanmasını istiyoruz. Verdiğimiz belge diploma niteliği taşımamaktadır ki vatandaşlarımız saklasın. Biz kursiyerlerimizin hemen esnaflığa başlayarak ilimiz ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamasını istiyoruz. Devletimiz esnaflığa yeni başlayacak vatandaşlarımıza büyük destek veriyor.

 “KURSİYERLER ÜCRET ALACAK”

İmzalanan protokol gereği girişimcilik eğitimi alan kursiyerlerin devlet tarafından İŞKUR aracılığıyla maddi olarak da destekleneceğini belirten Mitat Ulaş, “İŞ-KUR il müdürlüğü ile imzaladığımız protokolle 200 girişimci kardeşimiz eğitim alacaklar. Eğitimlerimiz 4 gün sürecek vatandaşlarımız bu süre içinde devletimiz tarafından ücret alacaklar. Biz oda olarak eğitimlerimize devam edeceğiz. İlimizde ve ülkemizde ulusal esnaf karşı ne kadar yerel esnaf sayısını artırırsak ilimiz ve ülkemiz için büyük bir kazançtır. Bizler esnaflarımızın her zaman yanında olduk olmaya da devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

“HER ZAMAN VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

İŞ-KUR İl Müdürü Abdullah Balcı’da İŞ-KUR olarak her zaman esnafın yanında yer aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:  “Bizler vatandaşlarımızın devletimizin verdiği desteklerden daha çok faydalanması için çalışmalar yürütüyoruz. Bugün de Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odamızla KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi işbirliği protokolü imzaladık. Eğitim sonunda esnaflarımız KOSGEB desteklerinden faydalanmaya hak kazanacaklar. Bizler her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. İlimizde faaliyet gösteren esnaflarımızın yanında çalışan kardeşlerimizin potansiyellerini artırmak adına gerek kişisel gelişim eğitimleri gerek pazarlama satış eğitimleri gerek girişimcilik eğitimlerini hem kurum olarak hem de kuruma paydaş olan sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirmekteyiz. Amacımız ilimize ekonomik olarak katkı sağlamak ve işsizliğini azaltmaktır. Bu doğrultuda Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası ile bu tür faaliyetlerde işbirliği yapıyoruz.  Gayretli çalışmalarında dolayı Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’a teşekkür ediyorum. Protokolün esnaflarımıza ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9532 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30427 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57112 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68913 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
18
10
3
35
2
MKE ANKARAGÜCÜ
18
10
3
35
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
18
10
4
34
5
BOLUSPOR
18
8
7
27
5
GİRESUNSPOR
18
8
4
30
6
BALIKESİRSPOR BALTOK
18
8
5
26
7
İSTANBULSPOR A.Ş
18
7
6
26
8
ADANASPOR
17
7
5
26
9
ERZURUM BŞ. BLD.
18
6
5
25
10
ELAZIĞSPOR
18
6
7
23
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013