Bugün 22 Ocak 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
"Herkes Elazığ’da kültürünü buluyor"
Elazığ'da 3,5 yılda 610 kültür etkinliğin düzenlendiğini belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz;" Türkiye’de hangi ili ele alırsak alalım kalbinde ve gönlünde yatan ikinci bir şehir Elazığ’dır. Bu ilgi yanıltmasın. Herkes Elazığ’da biraz da kendi kültürünü buluyor"dedi.
10 Ekim 2017 16:48

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, son günlerde yapılan fuarlar ile ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Elazığ'da 3,5 yılda 610 kültür etkinliğin düzenlendiğini belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz; “Türkiye’de hangi ili ele alırsak alalım kalbinde ve gönlünde yatan ikinci bir şehir Elazığ’dır. Bu ilgi yanıltmasın. Herkes Elazığ’da biraz da kendi kültürünü buluyor.” dedi. 

Etkinliklerden en önemlilerinden birinin Elazığ Belediyesi 1. Kitap Fuarı olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Bir hafta içerisinde kitap fuarı ile birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Elazığ Şanlıurfa Sanat Gecesi ve Ankara’daki tanıtım günlerini bitirdik. 28 Eylül-1 Ekim tarihler arasında birincisini düzenlediğimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı çok büyük bir ilgi gördü. Elazığ netice olarak bir tarım ve hayvancılık şehridir. Elbette bu fuarın olması gerekiyordu. İnşallah fuarımızı her yıl tekrar edeceğiz. Fuara Türkiye genelinden 60 firma katıldı. 4 gün süre içinde yaklaşık 20 bin ziyaretçiyi ağırlamış olduk.” dedi.

75 BİN ZİYARETÇİ

1. Kitap Fuarı’nı değerlendiren Yanılmaz, okuyucuyla yazarı buluşturan organizasyonların büyük önem arz etiğini belirterek, 29 Eylül- 8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 1. Kitap Fuarına, halkın ilgisinin yüksek olmasının kendilerini olduğu kadar yayınevi ve yazarları da memnun ettiğini söyledi.

Başkan Yanılmaz, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:  “Fuarın son gününe kadar tek tek stantları gezdik ve fuar ile ilgili düşüncelerini sorduk. Her birinden hem okur sayısı hem de satılan kitap sayısı anlamında çok olumlu beyanlar aldık. Ve istisnasız her bir yayınevi ve yazarımızdan önümüzdeki yıl da fuara katılacakları yönündeki ifadelerinden memnuniyet duyduk. Fuar süresinde 75 Bin ziyaretçimizin kitaba değmesi, kitabın kokusunu alması, yazarlarımızla söyleşide bulunması ve on binlerce kitabın satılmış olması bu etkinliğin ne kadar özlemle beklenen bir faaliyet olduğunu ortaya koydu” 

BEŞ GÜNDE 250 BİN ZİYARETÇİ

Atatürk Kültür Merkezi’nde Elazığ Tanıtım Günlerine gelen ziyaretçi sayısının beş günde 250 bin kişiyi bulduğunu belirten Başkan Yanılmaz,  “Bu sayı Ankara Elazığ Kültür Derneği’nden de teyit edildi” dedi.

Geçtiğimiz haftanın dördüncü ve son etkinliğinin Ankara’da 4-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Elazığ tanıtım Günleri olduğunu söyleyen Başkan Yanılmaz, tanıtım günleri ile alakalı şu ifadeleri kaydetti: “Şehrin; kültür, sanat, musiki, yöresel ürünler başta olmak üzere bütün zenginliklerinin sergileneceği ve beş gün süren tanıtım günlerini önemsedik ve bunun için aylar öncesinden hazırlıklara başladık. Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde kadim bir medeniyete ev sahipliği yapan, birlikte yaşama kültürüyle, hoş görüsüyle, birçok din, ırk ve medeniyete ev sahipliği yapmış olmak özelliğiyle, folkloruyla, Harput 'u ve tüm ilçelerimizi tanıttık” 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9532 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30427 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57112 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68913 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
18
10
3
35
2
MKE ANKARAGÜCÜ
18
10
3
35
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
18
10
4
34
5
BOLUSPOR
18
8
7
27
5
GİRESUNSPOR
18
8
4
30
6
BALIKESİRSPOR BALTOK
18
8
5
26
7
İSTANBULSPOR A.Ş
18
7
6
26
8
ADANASPOR
17
7
5
26
9
ERZURUM BŞ. BLD.
18
6
5
25
10
ELAZIĞSPOR
18
6
7
23
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013