Bugün 22 Ocak 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Türkiye ayar verilecek bir ülke değil”
“Türkiye ayar verilecek bir ülke değil”
ABD ve Türkiye'nin vize vermeyi karşılıklı askıya almasını değerlendiren Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, sorunun kısa sürede diyalog yolu ile aşılacağına inandığını ifade ederek, Türkiye’nin vize kriziyle ayar verilecek bir ülke olmadığına dikkat çekti.
10 Ekim 2017 18:06

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, NATO'nun en güçlü üyeleri olan Türkiye ve ABD’nin ilişkilerinin köklü olduğunu belirtti.

Alan, sağlam iktisadi, sosyal ve siyasi temellerin var olduğu Türkiye ve ABD ilişkilerin, güçlü oluşu, yaşanan sorunun da diyalogla aşılacağı yönünde ümit verdiğini söyledi.

Yaşanan sorunun diplomatik süreçlerle kısa sürede aşılacağı anlatan Alan, “Günü birlik siyaset böylesine köklü ve tarihi ilişkileri olan iki ülkenin gelecekteki stratejilerini tehlikeye atmamalıdır. ABD tarafından başlatılan ve Ülkemizin bölgemizdeki gelişmelere ilişkin almış olduğu kararlara göz dağı vermeyi hedefleyen bu tutumu doğru bulmuyoruz.” dedi.

DIŞ POLİTİKA MECBURİYET HALİNE GELDİ

Türkiye’nin göçmen konusunda dünyanın en mağdur ülkesi konumunda olduğuna vurgu yapan İdris Alan, ülke sınırına 45 km. mesafede yer alan İdlib kentinde Türkiye sınır ötesi önlem almaması halinde yaklaşık 2,5 milyon göçmenin Türkiye’den başka gidecek bir yeri olmadığını aktardı.

Bu nedenle Türkiye’nin dış politikasının bugün artık bir mecburiyet haline geldiğini kaydeden Alan, “ABD Türkiye’ye farklı yollarla ayar verme maksatlı olarak vize sorununu başlatmış olması iki ülkenin tarihi ilişlerini de sekteye uğratacaktır. Türkiye bugün ne eski Türkiye, ne de Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi  kabile devletidir. Bu nedenle ülkemizin bekası her türlü çıkarın üzerindedir. Ortadoğu’da kurulan her oyunda Türkiye aktif rol alma mecburiyeti içindedir. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz kararlı bir şekilde uygulamakta ve halkımızın tam desteğini görmektedir. Bölge halklarının umudu haline gelen Türkiye’nin oyun dışına itilme girişimleri bir karşılık bulamayacaktır. Ne Kerkük’te, ne Musul’da, ne de İdlib’te başta Türkmen kardeşlerimiz olmak üzere hiçbir mazlum terör örgütlerinin ve canilerin inisiyatifine terk edilmeyecektir. Bu düşüncelerle, yaşanan bu kriz sağduyu içerisinde büyütülmeden çözülmesini iş dünyamız adına temenni ediyor, saygılar sunuyorum ” ifadesini kullandı. 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9532 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30427 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57112 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68913 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
18
10
3
35
2
MKE ANKARAGÜCÜ
18
10
3
35
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
18
10
4
34
5
BOLUSPOR
18
8
7
27
5
GİRESUNSPOR
18
8
4
30
6
BALIKESİRSPOR BALTOK
18
8
5
26
7
İSTANBULSPOR A.Ş
18
7
6
26
8
ADANASPOR
17
7
5
26
9
ERZURUM BŞ. BLD.
18
6
5
25
10
ELAZIĞSPOR
18
6
7
23
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013