Bugün 22 Ocak 2018 - Pazartesi
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Fuarlar pozitif sonuçlar doğurdu”
“Fuarlar pozitif sonuçlar doğurdu”
TÜMSİAD Şube Başkanı Mahir Sönmez, Elazığ’da düzenlenen fuarların, şehrin ekonomisine ve tanıtımına çok ciddi katkı sağladığını belirterek, bu tür organizasyonların artarak devam etmesi gerektiğini ifade etti.
10 Ekim 2017 18:20

TÜMSİAD Şube Başkanı Mahir Sönmez, Elazığ’da düzenlenen fuarların, şehrin ekonomisine ve tanıtımına çok ciddi katkı sağladığını belirterek, bu tür organizasyonların artarak devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Sönmez yaptığı açıklamada, fuarların belli zamanlarda ve belli yerlerde mal sergilemek, ürün tanıtmak ve ticaret bağlantılarını kurmak amacıyla açılan büyük pazarlar olduğunu kaydetti.

Elazığ’da son zamanlarda düzenlenen ve planlanan fuarların, şehrin tanıtımına çok ciddi katlı sağladığını aktaran Sönmez, “Fuarlar İllerin gelişmişlik düzeyine ve Ekonomisine ciddi katkısı olmaktadır. İl dışından  fuara katılan firmalar, il dışından gelen üretici ve tüketicilerin konaklamasından tutun yiyip içmelerine ve ilimizde yapacakları alış verişlerin  kent ekonomisine katkısı olmaktadır. Her yönüyle fuarların yapılması ve iler ki zamanlarda yapılacak olan yeni fuarlar önem arz etmektedir. Uzun bir aradan sonra Elazığ da düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı,1.Kitap fuarı bizlere insanların fuara olan susamışlığını bir kez daha gösterdi. Hem üreticilerin, hem satıcıların ve hem de son tüketicinin fuara olan ilgisi muhteşemdi. Bu tür fuarların sayısını ve çeşitliliğini  artırmak lazım. Zira, Elazığ bir kavşaktır Bölgenin her alanda merkezi konumundadır.” dedi.

FUARLAR, KENTLER SON DERECE ÖNEMLİDİR

Fuarların hem üretici hem de tüketici firmalar açısından da son derece önemli olduğunu vurgulayan Sönmez, şöyle devam etti: “Günümüz iş dünyasının yeni vizyonu rekabet etme gücüne ne kadar sahipsen, teknolojiyi, trendleri ve talepleri ne kadar hızlı yakalayabilirsen o kadar başarılısındır şeklindedir. Günümüzde tüm sektörlerde yaşadığımız gelişmeler ve pazarda meydana gelen yeni oluşumlar rekabetin yoğun bir şekilde yaşadığı ortam doğurmuştur. Bugün artık sadece kaliteli mal üretip pazara sürmek başarı elde etmek ve satış yapabilmek için yeterli görülmemektedir. Çünkü günümüz koşullarında tüketiciler aynı malın değişik fiyat kalite ve biçimleri ile karşılaşabilmekte ve ihtiyacı olan mal ya da hizmetin değişik alternatifler arasından seçme şansına sahip olmaktadır. Firmalar açısından böylesine önemli olan fuarlar, düzenlenen kentler içinde son derece önemlidir. İllerin hem tanıtımına, hem de ekonomiye olan katkısıyla oldukça önem arz ediyor. Geçtiğimiz günlerde Elazığ’da düzenlenen ‘ Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ , 1. Kitap Fuarı ile bu önemi bir defa daha anladık ilimiz için her açıdan pozitif sonuçlar doğurdu.”

İNŞAAT, MOBİLYA DEKORASYON FUARI DÜZENLENECEK

Elazığ’da  12 - 15 Ekim tarihleri arasında İnşaat, Mobilya Dekorasyon Fuarı düzenleneceğini hatırlatan Başkan Sönmez, “Bu fuar ilimizdeki inşaat faaliyetlerindeki yeni bir trendleri,  teknolojideki gelişmeleri ve İlimizdeki yerli üreticileri ilimiz insanı ve civar illerden gelecek misafir ziyaretçileri bir araya getirecektir. İllerin ticaretteki lokomotifi olan inşaattaki gelişmeleri ve pazardaki yenilikleri ilk defa tüketici ile buluşturacak olan Fuarın Elazığ'a Ticari ,ekonomik Ve Sosyal Kültürel anlamda önemli katkı sağlayacağı kanaatindeyiz. İnşallah, bu tür organizasyonların sayısının  artarak devam etmesini temenni etmekteyiz.” ifadelerine yer verdi. 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
9532 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
30427 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
57112 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
68913 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
18
10
3
35
2
MKE ANKARAGÜCÜ
18
10
3
35
3
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
18
10
4
34
5
BOLUSPOR
18
8
7
27
5
GİRESUNSPOR
18
8
4
30
6
BALIKESİRSPOR BALTOK
18
8
5
26
7
İSTANBULSPOR A.Ş
18
7
6
26
8
ADANASPOR
17
7
5
26
9
ERZURUM BŞ. BLD.
18
6
5
25
10
ELAZIĞSPOR
18
6
7
23
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013