Bugün 17 Aralık 2017 - Pazar
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Hukuk kurallarına aykırı mevzuatlar revize edilmeli”
“Hukuk kurallarına aykırı mevzuatlar revize edilmeli”
İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl, kentsel dönüşüm projesinde hukuksal ihtilafların azalması ve adil bir şekilde sonlandırılması için yetersiz, eksik ve evrensel hukuk kurallarına aykırı mevzuatların revize edilmesi gerektiğini söyledi.
10 Ekim 2017 18:27

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl, Kentsel Dönüşüm ile alakalı değerlendirmelerde bulundu.

Avcıl yaptığı açıklamada, Kentsel Dönüşüm uzun bir dönem Türkiye’nin ve Elazığ’ın en büyük çevrecilik projesi olacağını belirterek, bu kadar büyük ve uzun soluklu bir projenin, sadece 25 maddeden oluşan bir kanunla yürütülmesinin son derece güç, hatta imkânsız olacağını ifade etti.

Bu noktada hukuksal ihtilafların azalması ve adil bir şekilde sonlandırılması için yetersiz, eksik ve evrensel hukuk kurallarına aykırı olan mevzuatların revize edilmesi gerektiğini vurgulayan Avcıl, “Konu ile alakalı bir diğer hususta Kentsel Dönüşüm faaliyetlerine giren idarenin (belediye), müteahhit hırsıyla hareket etmemesi gerekiyor. Özellikle çağdaş şehircilik anlayışında yapılaşmaya izin vermeli ve hak sahibi vatandaşın menfaatini gözetmelidir” diye konuştu.

Kentsel dönüşümün iki kilit noktasının belediye ve müteahhitler olduğunu ifade eden Avcı, şunları kaydetti: “Bana göre üçlü değil ikili vardır bunlardan biri Belediye diğeri Müteahhittir. Vatandaş bu ikilinin yanında değil maalesef karşısındadır. Şu an gerçekleştirilmekte olan projelerin çoğunluğunun; şehrin ortasında, kıyısında, köşesinde kalmış, bölge olarak da değeri yüksek olan yerlerden başlatılması da bunun bir göstergesidir. Oysaki kenar muhitlerin yapıların durumu daha kötüdür fakat kenar bölgelerde başlatılan projeler neredeyse yok gibidir. Elmütder olarak bu konuda vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğumuzu ve onların çıkarlarını kendi çıkarlarımızdan üstün gördüğümüzü belirtmek isteriz. Bu anlamda doğru bilgi ve sağlamlık açısından vatandaşlarımızı derneğimizle irtibat halinde olmasını temenni ederiz.” 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
8715 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
29266 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
55966 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
67729 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
MKE ANKARAGÜCÜ
15
9
2
31
2
ÜMRANİYESPOR
15
8
2
29
3
GİRESUNSPOR
15
7
2
27
4
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
15
7
4
25
5
İSTANBULSPOR A.Ş
15
6
5
22
6
ADANASPOR
15
6
5
22
7
GAZİŞEHİR G.ANTEP
15
4
3
20
8
BALIKESİRSPOR BALTOK
15
6
4
20
9
ELAZIĞSPOR
15
5
5
20
10
BOLUSPOR
15
6
7
20
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2013