Bugün 21 Mart 2018 - Çarşamba
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
ELAZIĞ’A ALTIN FIRSAT
ELAZIĞ’A ALTIN FIRSAT
Hazine Müsteşarlığı, yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla Türkiye genelinde Altın tahvili ve Altına dayalı kira sertifikası talep toplama projesi başlattı. Ziraat Bankası aracılığıyla hayata geçirilen projeye göre, altın tahvilinde faizli getiri elde etmek isteyen müşterilere 6 ayda yüzde 1.20, yıllık yüzde 2.40 getiri teklifi sunuluyor. Faizsiz getiri elde etmek isteyen müşterilere ise altına dayalı kira sertifikası teklifi sunuluyor. Bu uygulamada sertifika sahiplerine gayrimenkulün kiralanmasından elde edilen kira geliri pay olarak dağıtılıyor.
10 Ekim 2017 23:28

HABER: VEDAT YETİK

Ziraat Bankası Elazığ Bölge Yöneticisi Oktay Karademir, yastık altında bekleyen altınların ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının ihracı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Karademir, yaptığı açıklamada, Hazine Müsteşarlığı tarafından yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla Türkiye genelinde altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası talep toplama işlemi gerçekleştirildiğini aktardı.

Ziraat Bankası aracılığıyla Türkiye genelinde etaplar halinde gerçekleştirilen projede müşterilere faizli ve faizsiz getiri teklifi sunulduğunu belirten Karademir, "Hazine Müsteşarlığının altınlar karşılığında altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası şeklinde iki tane ürünü var. Altın tahvili getirilerini faiz olarak almak isteyen müşterilere yönelik diğeri ise faiz getirisi elde etmek istemeyen, yatırımcısına altı ayda bir kira getirisi sağlayacak olan faizsiz tahviller şeklinde. Altın tahvili, faizli bir getiri elde etmek isteyen müşterilere 2 yıl vadeli, 6 ayda bir kupon faizi ödemeli, 6 ayda yüzde 1,20, yıllık yüzde 2.40 getirisi olan bir ürün. Altına dayalı kira sertifikasında ise faiz getirisi elde etmek istemeyen yatırımcısına 6 ayda bir kira getirisi kazandıracak faizsiz tahvillerdir. Altına dayalı kira sertifikası, sertifika sahiplerine gayrimenkulün kiralanmasından ende edilen kira gelirini payları oranında dağıtmaktadır. Getiriler yatırımcıların hesaplarına TL cinsinden ödenecektir. Vatandaşlarımız yastık altında duran altınlarını ziraat bankasına getirerek ekonomiye destek olabilirler." dedi.

YASTIK ALTINDA 100 MİLYAR DOLAR DEĞERİNDE ALTIN OLDUĞU TAHMİN EDİLİYOR

Türkiye’de yastık altında 2 bin 200 ton altın bulduğunun tahmin edildiğini belirten Karademir, “Tahminler yaklaşık değerinin 100 milyar dolar olduğu söylenen 2.200 ton altının yastık altında olduğu yönünde. Bankalar olarak biz bir süredir altın kampanyalarıyla yastık altındaki altınları ekonomiye kazandırmak için çalışmalar yapıyoruz. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının bu amaçla çok daha hızlı ve etkin bir şekilde yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması katkı sağlayacağını  düşünüyoruz. Bunların ekonomimize kazandırılması, kaynak çeşitliliğinin arttırılması ve yatırımcı tabanının genişletilmesi Hazine Müsteşarlığının bu ihraçtaki amacıdır.” İfadelerine yer verdi.

ELAZIĞ’DA 23-27 EKİM TARİHLERİ ARASINDA TALEPLER TOPLANACAK

23-27 Ekim tarihleri arasında Elazığ’da taleplerin toplanacağını belirten Karademir, "Burada avantajlı olan kısım tahvil ve kira gelirinde herhangi bir gelir vergisi oranının uygulanmayacak olması. Yine bir diğer avantajı saklama kolaylığı. İnsanlar bunu fiziki olarak saklayamayabilirler ama devlet güvencesiyle artık saklayabilecekler” diye konuştu.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10808 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32086 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58865 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70713 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018