Bugün 25 Şubat 2018 - Pazar
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
FİNAL ÜNİVERSİTESİ’NDE İŞ GARANTİLİ EĞİTİM
FİNAL ÜNİVERSİTESİ’NDE İŞ GARANTİLİ EĞİTİM
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurulan Uluslararası Final Üniversitesi, YÖK tarafından onaylanan ve ÖSYM kılavuzuna giren on beş bölümüne Türkiye’den yerleşen öğrencilerle birlikte büyümeye devam ediyor.
11 Ekim 2017 22:57
HABER: SEVDA DEMİR
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurulan Uluslararası Final Üniversitesi, YÖK tarafından onaylanan ve ÖSYM kılavuzuna giren on beş bölümüne Türkiye’den yerleşen öğrencilerle birlikte büyümeye devam ediyor.
 
KKTC’de 2016-2017 öğretim yılında eğitim hayatına başlayan Uluslararası Final Üniversitesi’nde şu anda uluslararası öğrencilerin yanı sıra Türkiye’den de öğrencilerin öğrenim gördüğü Eğitim Bilimleri, Mühendislik, Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Yabancı Diller Yüksek Okulları’nda çeşitli bölümlerde eğitim veriliyor.
Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı ve Uluslararası Final Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı İbrahim Taşel, öğrencilerini yaşama ve geleceğe bütün donanımlarıyla hazırlayan bir üniversite olduklarının altını çizerek, üniversitenin en önemli hedefinin yükseköğretim ile iş dünyası arasında bir köprü oluşturmak olduğunu vurguladı.
 
“EĞİTİMDE DAHA İLERİ GİTMEYİ AMAÇLIYORUZ”
Final Eğitim Kurumları’nın 38 yıldır çeşitli kademelerde 4 milyona yakın öğrenci yetiştirdiğini söyleyen Taşel, “Final Eğitim Kurumları olarak eğitim sektöründeki faaliyetlerimizi ve her zaman bir adım daha ileriye gitme anlayışıyla sürdürdüğümüz çalışmalarımızı KKTC’nin saygın kuruluşlarından DMG Şirketler Grubu ortaklığıyla Uluslararası Final Üniversitesi ile taçlandırdık. Üniversitemizin temel misyonu ülkenin bilimsel standartlarını yükselten, dünya bilimine katkıda bulunan akademisyenler yetiştirmek yanında; mesleğe uygun, alanında en iyi olan bireyler mezun vermektir.” dedi.
 
“DONANIMLI VE KALİTELİ EĞİTİM KADROMUZ VAR”
Eğitimde kaliteyi yakalayabilmek adına çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan İbrahim Taşel, donanımlı bir altyapı ve kaliteli öğretim kadrosu ile hareket ettiklerini, gerek Türkiye, gerek KKTC, gerekse yurt dışında alanında en iyiler arasında bulunan akademisyenleri kadrolarına kattıklarını söyledi. Taşel, fiziki altyapılarını da öğrencilerin rahat koşullarda, pratik becerilerini arttırabilecekleri şekilde oluşturduklarını sözlerine ekledi.
 
İŞ GARANTİLİ EĞİTİM
Kalite konusunda hassas olduklarını belirten Taşel, Uluslararası Final Üniversitesi’nin ilgili bölümlerinden mezun öğrencilere Final Eğitim Kurumları ve DMG Şirketler Grubu bünyesinde iş garantisi de verdiklerini, kendi kurumlarında çalıştırabilecekleri kalitede bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.
 
“TEMEL FELSEFEMİZ ÖĞRENCİLERLE YAKINDAN İLGİLENMEK”
Taşel, “Uluslararası Final Üniversitesi ticari bir anlayışla kurulmadığı gibi başarılı öğrencilere sağladığı burs imkanlarıyla kolaylıklar da sağlamaktadır. Bizim, öğrencilerle yakından ilgilenmek gibi bir felsefemiz var. Üniversitede bir aile ortamı oluşturmayı başardık. Günümüz teknolojisini etkin şekilde kullanma becerisine sahip, etik değerler çerçevesinde özgür olduğu kadar özgün de düşünebilen, küreselleşmenin getirisi olan hızlı devinime ayak uydurabilmiş, mesleki bilgi ve becerilerle donatılmış, sosyal ve duygusal zekası yüksek takım liderleri ve oyuncuları yetiştirmek amacıyla hareket ediyoruz.” dedi.
 
ÖĞRENCİLERE YURT İMKANI
 
Üniversitenin kendine ait yurtları bulunduğunu da açıklayan Taşel, yurt odalarının son derece konforlu olduğunu, öğrencilerin ödeme olanaklarına göre çeşitli alternatiflerin de bulunduğunu söyledi. Küçük bir şehir olan Girne’de öğrencilerin ulaşım konusunda sıkıntı yaşanmadığını bildiren Taşel, üniversite ile yurtlar arasındaki ulaşımın öğrenci servisleriyle 15 dakikada sağlandığını anlattı.
BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10348 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31507 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58231 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70083 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018