Bugün 20 Mart 2018 - Salı
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
Bunların ortak anlayışı Türkiye düşmanlığı
Bunların ortak anlayışı Türkiye düşmanlığı
AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, son dönemlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik bilinçli ve organize bir şekilde, insaf sınırlarını aşan tavır ve söylemlerin geliştirildiğini belirterek, “Ak Parti iktidarları boyunca birçok senaryo farklı kesimlerce yazıldı, birileri de bu senaryoları uygulamaya çalıştı. Bazen, dış kaynaklı senaryolar içerideki piyonlarıyla devreye alınmaya çalışıldı. Bunların ortak anlayışının adı ise Türkiye Düşmanlığı.” dedi.
02 Kasım 2017 18:10

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sarf ettiği 'faşist diktatör' sözlerine çok sert tepki gösterdi.

Açıkkapı, günışığı’na yaptığı açıklamada, son dönemlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik bilinçli ve organize bir şekilde, insaf sınırlarını aşan tavır ve söylemlerin geliştirildiğini söyledi.

Siyasi nezaket sınırları dışına çıkan söylemlerin  80 milyonu ayrıştıracak ve Türkiye düşmanlarını sevindirecek tehlikeli söylemler olduğunu ifade eden Açıkkapı, CHP’li Bülent Tezcan’ın nefret söyleminin utanç verici ve milletin iradesine düşmanlık olduğunu kaydetti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türkiye’nin dünya üzerinde hak ettiği yere gelmesinin mücadelesini verdiğini vurgulayan Açıkkapı, “Bizler bu mücadeleyi verirken dışarıda Türkiye’ye karşı kuşatılmaya çalışan, çepeçevre sarılmaya çalışan ve Türkiye’yi farklı mecralara çekmeye çalışan unsurlar varken, bir küresel akıl varken bu küresel akıllara yardımcı olmak ve ya onlara kürek çekmek ancak CHP’ye yakışır” dedi.

CHP’li Tezcan’ın söylemini şiddetle kınadıklarını dile getiren Milletvekili Açıkkapı, “Ne Cumhurbaşkanımız ne de onun yol arkadaşları faşizmi en şiddetli şekilde ret eden bir misyonun temsilcileri olarak bu söylemi asla kabul etmez, kabul edemez. Bu konuda bu söylemlerin karşılıksız kalmayacağını herkesin bilmesi gerekir. Çünkü bunlar basite alınacak söylemler değildir.” ifadelerini kullandı.

ÖZÜR DİLESİN

Bülent Tezcan'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve milletten özür dilemesini isteyen Açıkkapı, şu ifadelere yer verdi: “Son dönemlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak bilinçli ve organize bir şekilde insaf sınırlarını aşan, Türkiye düşmanlarının söylemleriyle örtüşen bir tavrın geliştirildiğini üzüntüyle müşahede etmekteyim. Bu tavrın geçmişte Adnan Menderes’e ve Turgut Özal’a karşı da geliştirildiğini görürüz. Adnan Menderes ben diktatör değilim diyerek idam sehpasına giderken, bu söylemi geliştirenler hiç pişman olmuşlar mıdır bilmiyorum, galiba pişman olmamışlardır.

 

Turgut Özal’da şaibeli bir şekilde hayatını kaybederken manşetleriyle O’na isnat edilmeye çalışılan insafsızca eleştiriler birilerinin vicdanını sızlatmış mıdır? Bilemem. Ak Parti iktidarları boyunca birçok senaryo farklı kesimlerce yazıldı, birileri de bu senaryoları uygulamaya çalıştı. Bazen, dış kaynaklı senaryolar içerideki piyonlarıyla devreye alınmaya çalışıldı. Ve bunların ortak anlayışının adı ise Türkiye Düşmanlığı. Sayın Cumhurbaşkanımız 10 Ağustos 2014 seçimleri öncesinde kendisinin farklı bir Cumhurbaşkanı olacağını, milletin iradesiyle sandıklara yansıyan sorumluluğun bilinciyle hareket edeceğini, çalışacağını ifade etmişti. Bu ifadelerle sandığa gidildi ve neticede milletimiz Cumhurbaşkanımıza yetki verdi. Cumhurbaşkanımız da bu yetkiyi kullanmaktadır. Sandıklara inanıyorsak sandıkların neticesine de inanmak ve saygı duymak zorundayız. Egemenlik Kayıtsız şartsız bir kişide olması için sandıkların olmaması gerekirdi. Oysa öyle bir şey yok. Var demek sandıklara ve milli iradeye inanmamak olur ki asıl tehlike de budur işte. Ülkemizde kapalı tasnif açık oy sistemi de yoktur. Her seçim şeffaf ve açık bir şekilde milletin huzurunda gerçekleşmektedir. Ve herkesin bu iradeye boyun eğmesi gerekir. Bizlerin siyasi anlayışında siyasi ikbal için farklı operasyon ve aparatlarla koltuk sahibi olma anlayışı yoktur. Bizim anlayışımızda Türkiye Düşmanlarıyla kolkola girip ülkemizi küçük düşürme ve şikayet anlayışı yoktur. Bu anlayışı bir türlü bırakamayanlar ne yazık ki, yüce milletimizin gönlünde yer alamayacağını görüp, farklı senaryolarla meşgul olmaya çalışanlardır. Ne olur da, nefret söylemleri kullanmak için zaman harcamaktan vaz geçipte, milletin gönlünü kazanmaya yönelik söylemle kullanılsa. Son dönemlerde dikkat çeken ve oldukça rahatsız edici, siyasi nezaket sınırları dışına çıkan söylemler, 80 milyonu ayrıştıracak ve Türkiye düşmanlarını sevindirecek oldukça tehlikeli söylemlerdir. Bu şekilde davranış sergileyenler bilmelidirler ki, Sayın Cumhurbaşkanımızın Millet sevdası tahayyüllerin çok üzerindedir. Cumhurbaşkanımız her daim milletiyle iç içedir. Kapılarını sonuna kadar milletine açan bir anlayışla hizmet etmektedir, , gayret sarfetmektedir. CHP Genel Başkan Yardımcısı, şeddeli bir şekilde Cumhurbaşkanımızdan ve necip milletimizden özür dilemelidir. Diktatör arayışında olanlar bilmelidirler ki, bu millet kime diktatör diyeceğini de milletin Adamı diyeceğini de çok iyi bilir. Milletimiz her durumu tahlil etme yeteneğine sahiptir. Yapılması gereken milletimize, milletimizin iradesine saygı göstermektir. Emin olunuz ki, bu millet 15 Temmuz’da olduğu gibi ülkesine ve inandığı değerlere sahip çıkmasını bilmiş ve sonsuza kadar da sahip çıkacaktır. 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10774 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32054 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58820 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70678 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018