Bugün 20 Şubat 2018 - Salı
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
ELSAD'tan bölgesel ticaret merkezleri projesi
ELSAD'tan bölgesel ticaret merkezleri projesi
Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği (ELSAD) Başkanı Av. Murat Erdoğan, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini kapsayacak Bölgesel Ticaret Merkezleri Projesi hazırladıklarını duyurdu.
09 Kasım 2017 22:22

Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği (ELSAD) Başkanı Av. Murat Erdoğan, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini kapsayacak Bölgesel Ticaret Merkezleri Projesi hazırladıklarını duyurdu. Erdoğan, sözkonusu proje ile 4 şehirde Ürün Tedarik zincirleri oluşturmayı, Bölgesel Ulusal ve Uluslararası bazda İletişim Ağ Tasarımı oluşturmayı, Yeni Ürünler Tasarımı yapmayı ve Bu ürünlerin alım satımını sağlayacak Ticareti oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

ELSAD Başkanı Av. Murat Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında proje ile ilgili bilgiler verdi. Bölgesel Ticaret Merkezleri Projesi ile Elazığ ve Bölge illerinde ticaret hacminin daha da genişleyeceğini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti: “Kurulduğu yıldan itibaren Elazığ'ımızın kalkınması için önemli projeleri gündeme getiren ELSAD, Bölgesel Kalkınma için Sanayi Devrimi 4.0'a zemin oluşturabilecek önemli bir projeye daha imza atıyor. Bölgesel Ticaret Merkezleri Projesi 4 ana unsurdan meydana gelmektedir. Bunlar , Ürün Tedarik zincirleri oluşturmak, Bölgesel Ulusal ve Uluslararası bazda İletişim Ağ Tasarımı oluşturmak, Yeni Ürünler Tasarımı yapmak, Bu ürünlerin alım satımını sağlayacak Ticareti oluşturmak. Kısacası 4 t olarak belirtilen -Teşhir-Tasarım-Ticaret- tedarik hizmetleridir. Bölgesel Ticaret merkezi projemizi , Lojistik merkez , Fuar alanı , ürün tahlil laboratuarları ,Bordo beyaz toplantı ve konferans salonları ,cami, restorant ,dinlenme , park ve yeşil alanlar ... şeklinde sosyal donatı alanları ile destekleyip çok daha güçlü bir merkez olmasını tasarlıyoruz. Böylelikle ilk başta Malatya, Elazığ ,Bingöl ve Tunceli illerini kapsayacak olan bu proje daha sonra doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesini bir sonraki aşamada tüm Türkiye ve Uluslararası bir Ticari projeye dönüşebilecek nitelikte olabilecektir. Süreç içerisinde Katılımcıların beklenti ve önerilerine göre pazarı geliştirebileceğiz. Bu projenin gerçekleştirileceği alan için uygun gördüğümüz şimdiden tespit edilmiştir. Bize göre bulan Güney Çevre Yolu galericiler mevkii üstünde 180 Dönümlük bir hazine arazisidir. Bu alanın projeye tahsisi sağlanabilinirse çok iyi olacaktır. Bu pazarda ,Tarım-Hayvancılık -balıkçılık -Meyve ürünleri yanında , İnşaat -Tekstil-Makina -Plastik gibi sanayi ürünleri yine esnaf ve sanatkarları ilgilendiren ticari ürünler yada bilişim veya diğer dalları ilgilendiren bölgemize ait ürünler burada pazarlanabilecektir. Bugün yol haritamızı belirleyeceğimiz bu projenin öncelikle siyaset ,bürokrasi ve ticaret ve sanayi alanında adımları olacaktır. Elsad üyelerimiz ile projeye bugün son şeklini vermeye çalışacağız. Daha sonra yazılı hale getirip ilgili makamlara sunacağız bu konuda ilk görüşmelerimiz çok olumlu oldu. İnşallah Elbirliği ile sonuca ulaşırız. Bu projenin ilimiz ve bölgemiz için çok büyük bir kazanım olacağından herhangi bir şüphemiz yoktur.”

 

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10229 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
31362 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58069 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
69922 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÜMRANİYESPOR
19
11
3
38
2
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
19
11
3
38
3
MKE ANKARAGÜCÜ
19
10
4
35
4
GİRESUNSPOR
19
8
4
31
5
BALIKESİRSPOR BALTOK
19
9
5
29
6
İSTANBULSPOR A.Ş
19
8
6
29
7
BOLUSPOR
19
8
8
27
8
ADANASPOR
19
7
6
27
9
GAZİŞEHİR G.ANTEP
19
6
5
26
10
ALTINORDU
19
7
7
26
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018