Bugün 20 Mart 2018 - Salı
Spor Haberleri
Seri İlanlar
İhale İlanları
Foto Galeri
Video Galeri
“Sorunları çözüme kavuşturacağız”
“Sorunları çözüme kavuşturacağız”
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ’ın ilçelerinin daha fazla hizmet alacağına ve sorunlarını çözme kavuşturacaklarına inandıklarını söyledi.
12 Mart 2018 10:09

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, 1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Elazığ TSO organ seçimlerinde kendisiyle birlikte hareket eden ekip Karakoçan, Palu ve Kovancılar ilçelerinde üyelerle buluştu.

Alan ve beraberindeki heyet üye buluşmaları kapsamındaki programına Karakoçan ilçesini ziyaretle başladı. Karakoçan ilçesinde faaliyet gösteren Elazığ TSO Üyeleriyle kahvaltıda buluşan Başkan Alan kapalı mekana üyelerin sığmaması nedeniyle açık alanda miting havasında üyelerle bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Başkan Alan, Karakoçan ilçesini her gelişinde daha gelişmiş ve heyecanlı bulduğunu belirterek, “Karakoçan ilçemizin özellikle Avrupa ülkelerinde çok ciddi manada yöre insanı bulunmakta ve bu vatandaşlarımız yılların birikimi ve tecrübesiyle önemli bir sermaye ve deneyime sahiptir. AB ülkelerine yapmış olduğumuz ziyaretlerde bir araya geldiğimiz bu kardeşlerimizin öncelikli beklentisi kendi yörelerine yatırım yapma isteklerine rağmen şartların uygun olmaması nedeniyle hep çekincede kalmışlardır. Girişimlerimiz neticesinde bugün Elazığ çok şükür OSB’de yapılacak yatırımlarda 6. Bölge desteklerinden istifade etmektedir. Yine Cazibe Merkezi programı kapsamında tüm ilçelerimizde dahil olmak üzere yatırım tutarının 5 milyon ve üzerinde olması halinde yine Teşviklerde 6. Bölge destekleri devreye girmektedir. Dolayısı ile Karakoçan ilçemizin devlet desteklerinden istifade etmesinin önü açılmıştır. İlçeye Elazığ girişinde başlamış olan Sanayi Bölgesinin çok kısa bir süre içerisinde yatırımlarla dolacağına inanıyorum. Allah nasip eder ve görevimize devam edersek, bu yöreye yatırımların artması noktasında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm sorunluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz. Ben bugün gösterilen bu çok yoğun ilgiye sonsuz teşekkür ediyorum. Büyük bir moral bulduk. Bölge insanının bizimle birlikte olduğunu görmekten gurur duyuyorum. İnşallah gösterilen bu ilgiye layık olacak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Başkan Alan ve beraberindeki heyet, daha sonra Karakoçan ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunarak, kır kahvesinde vatandaşlarla sohbet ettiler. Karakoçan’da Seyda Molla Ubeydullah’ı ziyaret ederek hayır dualarını alan Elazığ TSO Başkanı İdris Alan ve beraberindeki heyet, temaslarının ardından Palu ilçesine hareket ettiler.

 

PALU TARİHİ GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞADI

İş dünyası temsilcileriyle hep birlikte Palu’da üye ziyaretlerinde bulunan Başkan Alan daha sonra kır kahvesinde kalabalığa hitap etti.

Alan burada yaptığı konuşmada, yörenin bir insanı olduğunu ifade ederek, “Bu hafta sonu tatil gününde birçok üyemiz işyerini kapatarak bu alana geldi bizimle birlikte Palu sokak ve caddelerini gezdi. Gösterilen bu ilgi beni duygulandırmış ve ziyadesiyle mutlu etmiştir. Sizlerin bir evladı, abisi ve kardeşi olarak kendi insanına sahip çıktığınız için hepinize sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Palulu çok değerli bir kardeşimizin sosyal medyada fenomen olan şelale tarifinde olduğu gibi bende konuşmuyorum, konuşmaya gerek duymuyorum bu toplanan kalabalık zaten her şeyi ifade ediyor” dedi.

Elazığ TSO Başkanı Alan ve beraberindeki heyet Palu ilçesinde üye işyeri ziyaretleri ve vatandaşlarla sohbet çayı içtikten sonra alkışlarla Kovancılar ilçesine hareket etti.

Palu ilçesindeki yoğun temaslarının ardından Kovancılar ilçesine gelen ve burada yoğun bir ilgiyle karşılanan Başkan Alan ve beraberindeki heyet daha sonra iş dünyası temsilcileriyle yemekte bir araya geldi. Burada bir değerlendirmede bulunan Başkan Alan, “Kovancılar şehirleşme yolunda emin adımlarla ilerleyen ve geleceği parlak olan bir ilçemiz. Bugün ilimizin doğu bölgesinde yer alan üç önemli kadim ilçemizi ziyaret ederek kardeşlerimizle buluştuk. Çok yoğun bir ilgi ve teveccüh gördük ve buradan moral depolayarak Elazığ’a döneceğiz. Şöyle bir etrafıma baktığımda sadece iş dünyası temsilcilerini değil aynı zamanda STK temsilcileriyle iş dünyasının temsilcisi sivil toplum kuruluşu başkanlarımızı da bugün aramızda görüyorum. Ben bu vesile ile KİAD Başkanımıza, Muhtarlar Dernek Başkanımıza, Ziraat Odası Başkanımıza, Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanımıza, Şoförler Odası Başkanımıza ve tüm katılımcılara en derin sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Bu hafta sonu çok zamanınızı almak istemiyorum. 4 yıllık süreç içerisinde Elazığ ekonomi ve sanayisini büyütmek ve sorunlarına çözüm bulmak için vermiş olduğumuz mücadelemize şahitsiniz. Dolayısı ile bugüne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Biz sizlerin temsilcisi ve sözcüsüyüz. Vebal isteyen bu makamların yükünü her zaman omuzlarında hisseden bir kardeşiniz olarak sizlerin hep gurur duyacağı hizmetler ve işler yapmaya yeniden talibiz. Allah nasip eder, 1 Nisan’dan sonra görevimize kaldığımız yerden devam edersek, başta ilçelerimiz olmak üzere, iş dünyasının tüm temsilcileri ve üyelerimiz için hizmetlerimizi artırarak devam edeceğimize şahit olacaksınız. Ben bu vesile ile hepinize ayrı ayrı kalbi teşekkür ve şükranlarımı sunuyor, sürecin ilimize ve iş dünyamıza hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

 

BEKLEYEN DEĞİL ALAN BİR ELAZIĞ İSTİYORUZ

Başkan Alan’ın sahiplenilmesi gerektiğine işret eden STK temsilcileri “Başkan Alan, cesareti ve temsil kabiliyetiyle iş dünyasının ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın nasıl yönetilmesi gerektiğine dair yeni bir çıta olmuştur. Başkan Alan’ın 4 yıllık başkanlık süreci Ülkemiz genelinde dikkat çekmiş ve örnek olmuştur. Dolayısı ile macera aramanın anlamı ve gereği yoktur. Elazığ ve iş dünyası artık bekleyen değil alan olmak istiyor. Bununda en doğru adresi Başkan İdris Alan’ın desteklenmesidir. Biz Kovancılar iş dünyasının temsilcileri olarak yeni dönemde Başkan Alan ile işbirliğimizi artırarak Kovancılar ilçesinin daha fazla hizmet alacağına ve sorunlarını çözme kavuşturacağına inanmaktayız.”  dediler.

BU HABERİ PAYLAŞIN!
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Digg'de Paylaş Del.icio.us'ta Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş Technorati'de Paylaş
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
Yorumunuz
Yorumu Doğrula

Yorumlar
20 Mart 2018 14:55155 kez okundu
Günışığı Android Uygulaması
ELAZIGELAZIG
Ulu Cami’nin eğriliği tescillendi
10784 kez görüntülendi
Elazığ'da bisiklet yarışı
32068 kez görüntülendi
Sivasspor Maçı
58835 kez görüntülendi
Fenerbahçe Maçı
70690 kez görüntülendi
Sıra
Takım
O
G
M
P
1
ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
24
13
5
45
2
ÜMRANİYESPOR
24
13
6
44
3
MKE ANKARAGÜCÜ
24
12
5
43
4
GAZİŞEHİR G.ANTEP
24
10
6
38
5
İSTANBULSPOR A.Ş
24
11
8
38
6
BOLUSPOR
24
11
9
37
7
ALTINORDU
24
10
8
36
8
ELAZIĞSPOR
24
9
7
35
9
BALIKESİRSPOR BALTOK
24
10
8
33
10
ERZURUM BŞ. BLD.
24
8
7
33
Günışığı Gazetesi - Yeni Medya Gazetecilik Basın Yayın Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018