BEKTAŞ günışığı’na konuştu!..
10 Ocak 2017 22:09
Elazığspor Teknik Direktörü Bayram BEKTAŞ Spor Yorumcusu Gökhan ADEM aracılığıyla spor servisimize özel açıklamalarda bulundu…
2 Ocak’tan bu yana 2.Yarı öncesi hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’da Teknik Direktör Bayram BEKTAŞ Spor Yorumcusu Gökhan ADEM aracılığıyla gazetemiz günışığı’na çok özel açıklamalarda bulundu…
Ara dönem hazırlıkları, transfer çalışmaları ve Elazığspor’un 2.Yarı’da ki hedefleri konusunda birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulunan genç teknik adam transfer tahtasının Çarşamba günü açılacağının müjdesini verirken, yapacakları transferlerle 2.Yarı’da çok iyi bir Elazığspor izlettireceklerini söyledi.
BEKTAŞ çok verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini maç seviyesini % 80’ne çıkardıklarını belirterek önlerinde bulunan 3 maçı kazanarak 2.Yarı’da hedeflerini belirleyeceklerini ifade ederken öncelikli olarak küme düşme hattından uzaklaşmak istediklerini söyledi. Elazığspor’un kaliteli bir takım olduğunu eğer düşünceleri gerçekleşirse istediği yabancı futbolcular takıma katılırsa Play-Off’u kovalayabileceklerini belirten ve Transfer konusunda çalışmaların devam ettiğini ve santrafor bölgesi için çalışma yaptıklarını anlatan BEKTAŞ’ın gazetemize verdiği özel röportaj şöyle
 
*Kampımız çok verimli geçti…
“Çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. Biraz hızlandırılmış bir programdı bizim için. Çünkü az bir vaktimiz vardı sizinde bildiğiniz gibi. Gün olarak ve antrenman sayısı olarak. Dolayısıyla sıfırdan başlamaktansa çokta ara vermediğimiz için futbolcularımızı formuna kavuşturmak için biraz daha hızlandırılmış bir hazırlık dönemi geçirdik. Çok şükür sakatlığımız olmadı. Hazırlıklar kapasamında 2 hazırlık maçı planlamıştık. Tabiki üst seviye takımlarla oynamadık. Çünkü geç gelen futbolcularımız vardı. Eksik bölgelerimiz vardı. Mesela forvet mevkiinde oyuncumuz yoktu. Ondan dolayı biraz daha alt liglerdeki takımlarla hazırlık maçı oynadık. Denenmeye gelen futbolcularla kadroyu öyle tamamladık. Bizim amacımız hazırlık maçlarında ve kampta hem maç kondisyonumuzu yükseltmek hemde lige hazır hale gelmek için çalışmalarımızı yaptık. Maç seviyemizi yaklaşık % 80’ne kadar çıkardık. Kampımız çok verimli geçti.”
 
*Ömer’in kendini geliştirmesi lazım…
“Sizinde bildiğiniz gibi en büyük sorunumuz transfer tahtasının kapalı olması. Bu konuda biz her zaman başkanımızla ve yönetimimizle istişare halindeyiz. Bazı oyuncuları kampa davet ettik. Aldin CAJİC geldi. Bunun yanına bildiğiniz gibi Gaziantep BB’den Kaleci Ahmet Sabri, Timur ve Ozan katıldı. Bugün belki Gençlerbirliği’nden Mahmut katılabilir. Transferlere bakıldığı zaman devre arası transferleri biraz sıkıntılı oluyor. Benim öncelikle takıma katacağım oyuncu karakterli olmalı. Kaprisli futbolcular istemiyorum takımımda. Ömer’i gönderdik kiralık. Ömer genç bir kardeşimiz ama biraz daha çalışma isteğini geliştirmesi lazım. Kendini nerde görüyor futbolda bunun bilincine varması lazım.  Eğlence içinmi oynuyor. Yoksa üst seviyeye çıkmak mı istiyor. Buna halen daha kendi karar vermemiş. Gidip diğer takımlarda daha tecrübe kazanması lazım. Çünkü burası bir panayır veya tatil köyü değil. Elazığspor forması giyen herkesin bu formanın hakkını vermesi lazım. Bu herkes için geçerli. Çok kızdığım zamanlar oldu. Bazen terlemeden idmanı bitirdiği zamanlar oldu. Altyapıdan oyuncularımızı aldık. Mesela Onur ALSU bizimle, Erhan ÇINAR bizimle. Onur çok büyük bir aşama kaydetti. Ağabeyleriyle çıktığı antrenmanlarda bayağı bir gelişim gösterdi.”
 
*3 futbolcu beklemede
“Aldığımız oyuncular hem kaliteli hemde karakter yapıları çok uygun futbolcular. Biz bunlara çok dikkat ediyoruz. O kadar boşta olan futbolcular varki. Seçerken de dikkat ediyoruz. Hem mevki olarak, alternatif eksiğimiz neresi onlara dikkat ederek transferlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Ancak bizim en büyük eksiğimiz santrafor mevkisi biliyorsunuz. 3 tane futbolcu şuan için beklemede. Ön protokol yaptık. Transfer tahtasının açılmasını bekliyoruz.”
 
*2 santrafor alacağız…
“Transferlerimiz devam edecek. 4 tane direk oynayacak nokta transfer yapmak istiyoruz. En önemli bölgede forvet. 2 Tane santrafor alacağız. 1 orta saha ofansif. Belki bir kanat oyuncusu alternatif olacak. Tom ve Berk var. Biz Hakan’ın sağ bek olarak kullanıyoruz zaman zaman sol açık olarak oynatıyoruz ama bu sefer arkada bekte sıkıntı yaşıyoruz. Hakan’ı sağ bek olarak oynadığını varsayarak ön taraftar Berk veya Tom’u sakat veya cezalı olması durumunda alternatifimiz yoktu.”
 
*Transfer tahtası bugün açılacak…
“Transfer tahtasıyla ilgili her gün başkanımızla istişare halindeyiz. Bana söylediği bir aksilik olmaması durumunda en geç Çarşamba günü (bugün) açacağız dedi. Ben şunu daha öncede belirttim. Tüm Elazığ Halkı’nın, gurbette yaşayan tüm Elazığlıların bu yönetime teşekkür etmesi lazım. Çünkü geriye baktığımızda öyle bir tablo vardıki, trilyonlarca borcunu altına kimse girmez. Yapmayabilirlerdi de aslına baktığınız zaman. Çünkü bu kadar borcu bu yönetim yapmadı. Ama şu çok hassas bir nokta. Belediye Başkanımız Mücahit Bey şunu söylemişti. ‘Biz Elazığspor formasını giyip hakkıyla terini akıtıp, emeğinin karşılığını alamayan futbolcuların hepsinin emeğinin karşılığını vereceğiz.’ Demişti. Bu çok önemli bir şey. Büyükşehir Belediyeleri bile bunu belki yapmazdı. Bu borcun altına girmezdi. Çünkü çok büyük bir borç. Başka bir kulüp altında başka bir isimlede lanse edebilirlerdi. İflası eşiğine gelseydi Elazığspor. Ama bunu yapmadılar. Çünkü Elazığspor’un bir tarihi var. O tarihi yaşatmak adına ellerini böyle sıkıntılı bir dönemde taşın altına koydular ve şuan milyonlarca borç ödüyorlar. Ben bu hususta neler yaptıklarını biliyorum. Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Ama açacaklarını belirttiler. Bizimde amacımız Ş.Urfa Maçı’na eksiksiz çıkmak.”
 
*Pembe tablo çizen biri değilim…
“Ben şunu öncelikle şunu söyleyeyim. Öyle pembe bir tablo çizen insanlardan değilim. Herşeye gerçekçi olarak bakarım. Elazığspor Taraftarı’na bilmeye hakkı olduğu herşeyi doğru olarak anlatmak zorundayım. Ben kimseye yalan söyleyemem. Benim bir çalışma prensibim vardır. Bir idealim vardır. Bir hedefim vardır. O hedefe de dümdüz giden bir insanım. Başarılı olursam ne mutlu bana. İnşallah Allah yolumuzdan şaşırmasın bizi. Ama yanlış yaparsakta hesap verecek kişi benim. Yanlış yapmamaya çalışıyoruz. Herşeyi ince eleyip sık dokuyoruz. Çok zor beğenen bir insanım. Elazığspor’un 2.Yarı’da hedefi nedir? Şimdi ilk yarıya baktığınız zaman eksiklerimiz vardı. Ben bu konuda kimseyi suçlamıyorum. Yanlış anlaşılmasın. Transfer tahtası kapalı. Giden oyuncular oldu. Gelenler olmadı. Hep aynı bölgede sıkıntı çektik. Gol atamadık. En net pozisyona giren birinci takım Elazığspor’dur. 2.Yarı biraz daha zor geçecek. Herkes kendi eksiğini görüp o bölgeye transfer yaptı. Devre arasını en iyi şekilde tamamlayan takımlar daha eksiklik hissedecekler. İnşallah transfer tahtası yarın açılır (bugün) forvetimiz yarın kampa katılır. 2 günlük idmanla Ş.Urfa Maçı’nda az da olsa değerlendiririz. Amacımız bu maçı kazanmak. Benim hedefim içeride oynayacağımız Ş.Urfa ve Manisaspor Maçları’nı kazanmak. Daha sonra deplasmanda Boluspor Maçı’nı da kazanırsa 3’te 3 yapıp gelecek olan milli maç arasında  tekrar 7-8 günlük bir kamp yapıp antrenman eksiği olan geç katılan oyuncularımızın form seviyesini yükseltip sezonu istediğimiz şekilde bitirmek istiyoruz. Ama öncelikle şu ateş hattından çıkıp layık olduğumuz yere gelmek istiyoruz. Transferlerin de ilerleyen haftalarda uyumlarıyla o zaman belki play-off’u konuşabiliriz. İşte amacımız play-off’tan şampiyon olacağız gibi söylemlerde bulunarak kimseyi kandırmayalım. Önce bulunduğumuz mevcut durumdan sıyrılmalıyız. Gerçekçi olmak lazım. Ama şunu da söyleyeyim kimse karamsar olmasın. Elazığspor çok kaliteli bir takım. Düşüncelerimiz gerçekleşirse, transfer tahtası açılırsa ve istediğimiz yabancı santraforlar da takıma katılırsa biz play-off’u da kovalarız. Kimse merak etmesin. Çok güzel bir Elazığspor izleyecekler taraftarlarımız. Futbol taraftarla güzel. Televizyopn karşısında futbol güzel değil. Taraftarlarımızı maçlarımıza bekliyoruz.” 
Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.