Hilton Otel açılışa hazırlanıyor
10 Ocak 2017 22:11
Hilton Elazığ Otel Genel Müdürü Sercan Köse ve Reklam ve Pazarlama Müdürü Vural Uca gazetemizi ziyaret etti.

HABER: GÖKÇE KARAGÖZ KAHRAMAN

Dünya Markası Hilton Otel, Elazığ’daki 5 yıldızlı otelini açmaya hazırlanıyor. Tüm hazırlıkların tamamlandığı Hilton Elazığ Otel, gerekli test aşamalarını tamamladıktan sonra hizmete açılacak.

Hilton Elazığ Otel Genel Müdürü Sercan Köse, Günışığı’na yaptığı açıklamada, Hilton Otelin Elazığ için büyük bir değer olduğunu kaydetti.

Otelle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını aktaran Sercan Köse, en geç Şubat ayı içerisinde açılışı gerçekleştireceklerini kaydetti.

Hilton markasının Türkiye’ye inanılmaz yatırımlar yaptığına dikkat çeken Köse şöyle konuştu: “Biz bütün hazırlıklarımızı bitirdik. Personellerin alınması, eğitimlerin verilmesi, otelde kullanılan ekipmanların tedarik edilmesi konusunda bütün hazırlıklar tamam. Otelimiz hizmet vermeye hazır. Sadece markanın açılış onayını bekliyoruz. Markanın açılış onayı için yurt dışından testleri yapması için ilgili görevli arkadaşlar var. Onların gelmesi gerekiyor. Ancak ilgili görevli arkadaşlar gelmeden önce burada bizim anlaşmalı olduğumuz tedarikçi firmalar var. Onlar ilk önce testleri kendileri yapıyorlar. Bu testleri bitirdikten sonra bunları bir rapor oluşturup yurtdışına gönderiyor. Yurt dışından görevli kişi bu testlere bakarak gidip oteli denetleyecek, test edecek. Bunlarla ilgili testlere bakacaklar. Daha sonra açılışla ilgili tarih verecekler. O yüzden kesin, net bir tarih söyleyemiyoruz. İsim hakkını kullandığımız için onlar da testleri yapıp, ilgili tarihi bildirip biz o tarihe göre açılışımızı yapacağız. Beklentimiz inşallah bu ay içinde, en geç önümüzdeki ayın başı gibi açılır diye umuyoruz.

Şuan Hilton Türkiye’ye inanılmaz bir yatırım yapıyor. Türkiye genelinde 50 oteli geçtik bu aşamada. Bu yatırımlar aynı şekilde devam ediyor. Hilton’un kendi markaları var. Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Karadeniz bölgelerine baktığımızda Hilton’un yaptığı yatırımlar genelde 3 ve 4 yıldızlı markalara yapmış durumda şuan. Ancak Elazığ’a 5 yıldızlı markayı verdiler. Elazığ, Hilton için önemli bir şehir. Otelimizde planladığımız istihdam sayısı 70 kişi olacak. Açılış öncesi 50 kişi bir kadro ile başlayacağız. Daha sonra önümüzdeki aylarda kadromuzu arttıracağız.”

 

 

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.