Gücünüz Elazığspor’a mı yetiyor!..
12 Ocak 2017 00:00
Sen git “Yeni” Malatyaspor’a sponsor ol, gel Elazığsporumun elektriğini kes!..

Elazığspor Sosyal Tesisleri’nin elektriği dün AKSA yetkilileri tarafından kesildi

Geçmiş yıllarda da aynı sıkıntıya maruz kalan Bordo-Beyazlı ekibin elektrikleri dün sabah itibariyle kesildi. Elazığspor Sosyal Tesisleri’ne giden AKSA yetkilileri kulübün elektriklerini kestiler. Yaşanan sıkıntının akabinde Elazığ Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ’ın girişimi ile yeniden elektrik akımı sağlandı. Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Elazığspor Kulüp Müdürü Akif KIRAÇ, transfer tahtasını açmak için uğraştıkları bir süreçte bu tür hadiselerin yaşanmasının kendilerini üzdüğünü belirterek, her zaman olduğu gibi bu konuda da desteklerini esirgemeyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ’ın girişimleriyle elektrik krizinin giderildiğini belirtti.

Sabrımız Taşıyor AKSA!
AKSA’nın yaptığı elektrik kesintisi Bordo-Beyazlı renklere gönül veren taraftarları adeta çileden çıkarttı. Sosyal medya platformundan yapılan açıklamada; “Takımımız Antalya'dan ilimize gelecek ama tesislerde elektrik yok.  Yeni Malatyaspor'a geçtiğimiz ay maddi destekte bulunan AKSA'nın Elazığspor'umuza bu yaklaşımı taraftarlarımızı çileden çıkardı. Destek olmuyorsanız, köstek olmayın. Elazığspor sahipsiz değildir. Arkasında koca bir şehir var. AKSA yetkililerini son kez göreve davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İşte taraftar gruplarının kendi sayfalarından AKSA’ya sordukları sorular ve gösterdikleri tepkiler: “Elazığsporumuz’un transfer tahtasını açmak için kaynak arayışında olduğu bugünlerde AKSA elektrik kulübümüzün elektriklerini daha önce defalarca olduğu gibi yine kesti. Geçmişe ait borçların yapılandırıldığı bir ortamda son ödemenin 3-5 gün gecikmesini fırsat bilen AKSA, kulübümüzün sabah itibariyle elektriklerini kesti. Şimdi soruyoruz:

Gücünüz sadece Diriliş mücadelesi veren Elazığspor'a mı yetiyor?

Bu sezon Giresunspor'a sırt reklamı veren, Yeni Malatyaspor'a da geçtiğimiz günlerde maddi destek sağlayan AKSA, neden Elazığspor'a yıllardır nefret kusuyor?

Elazığspor dışında herhangi bir kulübün elektriklerini kesebiliyorlar mı?

Aylardır transfer tahtası ve FİFA borçlarının ödenmesi için kaynak arayışında olan kulübümüz, yaşanan bu olayla zor durumda kaldı. Yaklaşık 10 gündür Antalya'da kampta olan takımımız, yarın ilimize gelecek ve elektriği olmayan tesislerimizde konaklayacak. Yeni transferlerin bu durumla karşılaştığında nasıl tepki vereceklerini sizlerin takdirine bırakıyoruz. Millet kenetlenmiş şehir olarak takımlarını şaha kaldırmanın hesabını yapıyor, biz ise destek yerine Elazığspor'u nasıl bitiririzin hesaplarını yapıyoruz. Yazık günah. Bu zor dönemde bu tür olaylar Elazığ'a hiç yakışmıyor. Bu şehirden ekmek yiyenleri, bu şehirden seçilip Ankara'ya gidenleri göreve davet ediyoruz. Birlik beraberlik olması gereken bir dönemde Elazığspor'a destek yerine köstek olanları ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Türkiye'nin sayılı şirketlerinden olan AKSA'nın diğer illerin takımlarına gösterdiği yakınlığı Elazığsporumuz’a da göstermesini bekliyoruz. Bari destek olmuyorsunuz, köstek olmayın. Elazığspor'da kimsenin parası kalmaz. Lütfen gerekeni yapın ve şehrin marka değeri, taraftarın gözbebeği olan Elazığspor'dan ellerinizi çekin...”

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.