Şehidimiz Feti SEKİN için tribüne!..
12 Ocak 2017 00:01
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ gelirleri Kahraman Şehidimiz Feti SEKİN’in ailesine bağışlanacağı duyurulan Elazığspor-Galatasaray Maçı’nda Elazığlıların tribünleri doldurmalarını istedi…

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle gazetemize ziyarette bulunan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ gelirlerini Kahraman Şehidimiz Feti SEKİN’in Ailesine bağışlanacak olan Elazığspor-Galatasaray arasında ilimizde oynanacak olan Türkiye Kupası Maçı’nda tüm Elazığlıları maça beklediklerini söyledi…

Transfer tahtasının açılmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ve eğer bu sorunu çözmeleri halinde 2.Yarı’da çok daha iyi bir Elazığspor’un  olacağını kaydeden Başkan YANILMAZ “Bu yıl lige tutunma yılımız. Önümüzdeki yıl her şeyin çok farklı olduğu bir yıl olacak inşallah.” Şeklinde konuştu.

YANILMAZ’ın açıklamaları şöyle;

Elazığspor karanlık bir girdabın içine sokulmuştu…

“İnşallah bende transfer tahtası konusunda Elazısğpor yönetiminden müjdeli haber bekliyorum. Onunla ilgili yoğun bir çalışma var. Yönetim kuruluyla bir araya geleceğiz ve yeniden bir değerlendirme yapacağız. Şunu kabul edelim ki Elazığspor eğer el atılmasaydı maalesef bugün cenaze namazı kılınacak duruma gelmişti. Bugüne kalmazdı. Geçen dönem öyle olurdu. Elazığspor’un bir tahtadan kale gibi durduğunu ben biliyordum. Yani üfürdüğünüzde yıkılacak bir kale gibi olduğunu biliyordum. Ama bunu birçok vatandaşımız görmüyordu. Bugün herkes gördü. Elazığspor’un borcu 1 milyon TL dediğiniz yerde elinizi attığınızda bakıyorsunuz ki 5 Milyon TL çıkıyor, arkasından 10 milyon TL çıkıyor. Böyle bir girdap içerisine sokulmuştu.”

*Bu yıl tutunma yılımız…

“Ama büyük bir özveriyle ve büyük bir risk alarak biz Elazığspor’a elimizi attık. Çünkü bu şehrin marka değeridir, korunması lazım, kollanması lazım. Biz bu kadar fedakârlık yapmamıza rağmen, birileri çıkıp Elazığspor’u kapatmak istiyorlar diyecek kadar da maalesef bu şehrin menfaatine olmadığını, sadece hissi düşündüklerini ortaya koydular. Bunlar da hep olacak. Ben bunları çok görmüyorum. Ama biz yolumuza devam edeceğiz. Elazığspor inşallah başarılı hizmetler yapacak, güzel şeyler yapacak. Bu şehrin marka değeri olmaya da devam edecek. Bu ay içerisinde Galatasaray Elazığ’a geliyorsa eğer Elazığ böyle bir maça ev sahipliği yapıyorsa işte bu Elazığspor’un bir başarısıdır. İnşallah bu yıl bizim toparlanma yılımız olacak: Eğer başarabilirsek, transfer tahtasını açma noktasındaki ödemeler ödenebilirse biz ikinci yarıda daha iyi mücadelede eden bir takım oluştururuz. Olmasa dahi bizim takım Allah’ın izni ile kendisini toparlar. Ben buna inanıyorum. Yani bu yıl bizim tutunma yılımız. Önümüzdeki yıl her şeyin çok farklı olduğu bir yıl olacak inşallah.”

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.