“3 yılda 47 Bin TL ödeme yaptık”
13 Kasım 2017 17:50
Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, görevi devir aldığında odanın bütçesinin 21 Bin TL olduğunu ancak hesapta olmayan ödemelerin çıktığını belirterek, 2014-2017 yılları arasında 47 bin TL para ödemesi yaptıklarını söyledi.

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, Odasının gelir giderlerini açıklayarak göreve geldikten sonra gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Başkan Türkoğlu düzenlediği basın toplantısında, 2018 yılında yapılacak oda seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıklayarak 2014 yılında göreve geldikten sonra yaptıkları çalışmaları anlattı.

Göreve geldikten sonra verdikleri sözlerin yüzde 80’ni gerçekleştirdiklerini ifade eden Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu “2014 yılında görevi devir aldıktan sonra kuaförlerimize verdiğimiz bir söz vardı. Verdiğimiz sözlerin yüzde 80’ni gerçekleştirdik. Ben her zaman kuaförlerimize yönelik neden eğitim olmuyor diye düşünüyordum. Neden kuaförler bir araya gelmiyor diye düşünüyordum. Hamdolsun biz bunların çoğunu gerçekleştirdik. Elazığ’da Dünya birincisi olan bir kuaförümüz Elazığ’da eğitim verdi. Erkek ve bayan kuaförlerimizin yarışmasında meslektaşlarımızı bir araya getirip güzel bir çalışma yaptık. Göreve geldikten sonra oda olarak iki iftar yemeği verdik” dedi.

2018 yılında seçimde başkanlığa aday olduğuna dikkat çeken Türkoğlu, görevi devir aldığında odanın bütçesinin 21 Bin TL olduğunu söyledi.

Görevi aldıktan sonra hesapta olmayan durumlarla karşılaştığını anlatan Türkoğlu,  Elazığ Berberler ve Kuaförler Odası bir kurum olduğunu ve çalışanların SGK’sını ve hak hukukunu ödeme sorumluluğu olduğunu ifade etti.

Odanın bütçesinin açıklanmasına yönelik talebe cevap veren Nizamettin Türkoğlu, 2014-2017 yılları arasında 47 bin TL para ödemesi yaptıklarını anlattı.

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.