Artık valilik düzenleyecek
13 Kasım 2017 17:54
Tanıtım Günleri’ni artık valilik düzenleyecek

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Tanıtım Günleri’nin artık valilik öncülüğünde yapılacağını açıkladı.

Elazığ’ın tanıtılması amacıyla her yıl düzenlenen Elazığ Tanıtım Günleri, daha etkili olması amacıyla Elazığ Valiliği koordinasyonu ile gerçekleştirilecek.

Elazığ Valiliği tarafından yayımlanan genelgede, Elazığ’ın tarihini, kültürünü, doğal güzelliklerini, yöresel lezzetlerini ve turistik yerlerini ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak adına farklı şehirlerde gerçekleştirdiği “Elazığ Tanıtım Günleri” kapsamında yapılan tüm organizasyonların valilik bünyesinde toplandığı duyuruldu.

Genelgede, yapılan organizasyonların daha profesyonel yürütülmesi ve organizasyonun tanıtım ve pazarlama alanında daha etkin kılınması adına böyle bir karar alındığı belirtildi.

Elazığ Tanıtım Günleri adı altında yapılan çalışmaların artık ‘Elazığ günleri’ olarak isimlendirileceği ifade edildi. ‘Elazığ Günleri’nin düzenlenmesinde, tüm yetkinin Elazığ Valiliğinin yetkilendireceği kurum, kuruluşlarda olacağı kaydedildi.

 

ELAZIĞ DIŞINDAN FİRMA KATILAMAYACAK

Elazığ Günleri organizasyonlarına katılımcı olarak Elazığ dışından herhangi bir firma veya kuruluşun Elazığ’ı temsilen katılamayacağının kaydedildiği açıklamada, Elazığ’ı temsilen katılımcı olarak “Elazığ Günleri” ne katılan yeme içme sektöründeki katılımcı firmaların, gelen ziyaretçilere fahiş fiyatla ürün satması, müşteriyi yanıltıcı ürün satmaları veya başka illere özgü yöresel ürünleri satmaları ve sergilemeleri durumunda katılım sözleşmelerini tek taraflı feshedileceği ve stantların kapatılacağı ifadelerine yer verildi.

Elazığ Valiliğince yayımlanan açıklamada: “İlimizin tarihini, kültürünü, doğal güzelliklerini, yöresel lezzetlerini ve turistik destinasyonlarını ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak ve pazarlamak amacıyla çeşitli illerde “Elazığ Tanıtım Günleri” adı altında birçok kez tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. Bundan sonra gerçekleştirilecek bu tür organizasyonların daha profesyonel yürütülmesi ve organizasyonun tanıtım ve pazarlama alanında daha etkin kılınması adına, aşağıda belirlenen tertip ve tedbirlerin alınması valiliğimizce uygun görülmüştür. Buna göre, Şu ana kadar farklı illerde düzenlenen “Elazığ Tanıtım Günleri” adı altında yapılan çalışmaların bundan sonra “Elazığ günleri” olarak isimlendirilecektir. “Elazığ günleri” nin düzenlenmesinde (harcama, satın alma, stand belirleme, katılımcıları belirleme, stand kiralama vb) tüm yetki Elazığ Valiliğin yetkilendireceği kurum, kuruluşlarda olacaktır. Düzenlenecek “Elazığ Günleri” organizasyonlarına katılımcı olarak Elazığ dışından herhangi bir firma veya kuruluş Elazığ’ı temsilen katılmayacaktır. Elazığ’ı temsilen katılımcı olarak “Elazığ Günleri” ne katılan yeme içme sektöründeki katılımcı firmaların, gelen ziyaretçilere fahiş fiyatla ürün satması, müşteriyi yanıltıcı ürün satmaları veya başka illere özgü yöresel ürünleri satmaları ve sergilemeleri durumunda katılım sözleşmeleri tek taraflı feshedilecek ve stantları kapatılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.