Fırat Üniversitesi’nin 1. Lig şansı sürüyor
06 Aralık 2017 21:17
Üniversiteler arası Futbol 2. Lig Grup Birinciliği müsabakaları Antalya Belek’te devam ediyor…

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun 2017-2018 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Futbol 2. Lig Grup Birinciliği müsabakaları 4-9 Aralık tarihleri arası Antalya Belek’te düzenleniyor.

17 takımın 3 ayrı grupta mücadele ettiği şampiyonaya Fırat Üniversitesi de katıldı.

C Grubu’nda yer alan temsilcimizin rakipleri şöyle;

Siirt Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Alaeddin Keykubad Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi ve Batman Üniversitesi.

Gruplarını lider olarak tamamlayan ekipler, önümüzdeki yıl Futbol 1. Ligi’nde mücadele etme hakkı kazanacaklar. Turnuvaya beraberliklerle başlayan temsilcimiz Fırat Üniversitesi, ilk maçında Alaeddin Keykubad Üniversitesi ile 2-2, ikinci maçında ise M. Akif Ersoy Üniversitesi ile 1-1 berabere kaldı.

*“1. Lig şansımız var”

Turnuva hakkında değerlendirmelerde bulunan Fırat Üniversitesi Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Burak Apaydın, “Elazığ’dan bir çok sporcumuz var. Çeşitli takımlarda mücadele eden sporcularımızı harmanladık ve turnuvaya katıldık. İlk iki maçımızdan beraberliklerle ayrıldık. Gruptan lider olarak çıkma şansımız devam ediyor. Hedefimiz Elazığ’ı en iyi şekilde temsil etmek. Desteklerini esirgeyen hemşerilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.