1 Puan ikisine de yaramadı!..
12 Şubat 2018 23:32
Spor Toto BAL 2. Grup’ta düşme potasını yakından ilgilendiren Elazığ Derbisi’nden gol sesi çıkmadı…
Spor Toto BAL 2. Grup’ta mücadele eden temsilcilerimiz Grup Merkez Hasar Hankendispor ile Yolspor Elazığ Derbisi’nde kozlarını paylaştı.
11 Şubat Pazar günü saat 13.30’da Gençlik Merkezi Sentetik Saha’da oynanan ve Tunceli Bölgesel Lig Hakemi Cem Balo’nun düdük çaldığı maça takımlar şu on birlerle çıktılar;
GMH Hankendispor: Emrah, Ahmet Canpolat, Şehmus, Ufukcan, Abdullah, Ömer Faruk, Mazlum, Turan, Görkem, Eray ve Mustafa Seval.
Elazığ Yolspor: Can, Hıdır Ali, Ufuk, Burak, Adem, Abdullah, Ramazan, Ömer Kara, Mehmet Mahsum, Enes ve Muhammed Ali.
Müsabakaya taraftarlar bir hayli ilgi gösterirken, Elazığ ASKF Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Bld. İşitme Engelliler SK Başkanı Muhammet Başgün ile Futbol İl Temsilcisi Mustafa Gür de tribündeki yerini aldılar.
Orta alan mücadelesi şeklinde başlayan maçta her iki ekipte gol yollarında etkisiz kaldı. Maçın en net pozisyonda oyuna sonradan dahil olan Yolsporlu Furkan Keleş’in sol çaprazdan şutu direkten oyun alanına geri döndü. 4 dakika uzatma verilen maçtan gol sesi çıkmadı ve mücadele 0-0’lık eşitlikle tamamlandı.
Bu sonucun ardından GMH Hankendispor puanını 13’e, Elazığ Yolspor 9’a çıkardı.
Maç sonunda arbede…
Golsüz eşitlikle tamamlanan maçın ardından iki ekibin yetkilileri arasında sözlü sataşmalar yaşandı. Olaylar güvenlik güçlerinin araya girmesiyle büyümeden önlendi. Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan GMH Hankendispor Kulüp Başkanı Arif Seval, “Beraberlik nispeten bize yarıyordu. Buradan spor camiamıza sesleniyorum. İki takım da düşmeme mücadelesi veriyor. Devletin bütün imkanları kendilerinde olmasına rağmen görüyorsunuz yöneticilik yapamıyorlar. Yolspor’un düştüğü durum ortada, ben Elazığ futbolu adına üzülüyorum” dedi. 
Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.