Yeni Stadyum ile ilgili çalışmalar devam ediyor
09 Mart 2018 22:20
Sezon sonunda ihalesi yapılacak olan yeni stadyumun içinin görselleri kamuoyuyla paylaşıldı…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi, AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı Atatürk Stadyumu’nun yerine yapılacak olan yeni stadyumla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk’ten bilgi aldı…

Milletvekili Ejder Açıkkapı’nın Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile görüşmesinin ardından yeni stadyumun içinin görselleri de ilk kez kamuoyu ile paylaşıldı. Öte yandan yeni stadyumun detayları da belli olurken, projesi de Nisan ayının başında EKAP’a (Elektronik Kamu Alımları Platformu) girilmesinin ardından tamamlanacak.

Daha sonra bakanlık yetkilileri Tetiş Yapı Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş ve mevcut yönetim kurulu üyeleri ile istişarelerde bulunacak. Bu istişarelerde yapım modelleri ile ilgili gelişmelerin de yaşanacağı bildirilirken, yapım modeli bordo-beyazlı kulübün inisiyatifinde olacak.

Yeni stadyumun öncelikle maraton ile kale arkası tribünleri yıkılacak ve yapımı gerçekleştirilecek. Daha sonra 13 derecelik açıyla sahanın düzeltilmesi hedefleniyor. Bu işlemin de ardından diğer iki tribün yapımı gerçekleşecek.  Yeni stadyum aynı zamanda hem sosyal hem de spor kompleksi olacak. Bu alanda 2 bin 700 kişilik spor salonu yapımı düşünülürken salonda ayrıca salon sporları branşları için  8 tane antrenman salonu yapılacak. Ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yeni binası da burada olacak. Yeni stadyumun altındaki alan ticari alan olarak kullanılacak.  Burada yaklaşık 35 dükkanın oluşturulması ve kiralanması amaçlanıyor. Bu dükkanlardan elde edilecek olan gelirler de Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü’ne kaynak oluşturacak.

23 LOCA BULUNACAK

Edinilen bilgilere göre yeni stadyumun yıkım ve yapım aşamasından ötürü henüz kapasitesi netleşmedi. Yaklaşık 20 bin koltuk kapasiteli olması hedeflenen stadyumda ayrıca protokol kısmında 23 de loca bulunacak.

Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.