“Projeleri kim engelledi? Açıklayın”
11 Mart 2018 16:25
Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığspor’a destek projelerinin bazı siyasilerce engellendiğine dair iddialara cevap verdi.
Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığspor’a destek projelerinin bazı siyasilerce engellendiğine dair iddialara cevap verdi.
Bulut, yaptığı açıklamada, Elazığspor Kulüp Yöneticilerinin hafta içi düzenlediği basın toplantısında Elazığspor’a destek amaçlı projelerinin bazı siyasilerce engellediğine dair iddiaların olduğunu ifade etti.
Basın açıklamasında ‘Siyasiler neden Elazığspor’a engelleme noktasında birleşiyor’ şeklinde bir soru ve iddianın da yer aldığını belirten Milletvekili Metin Bulut, basın açıklamasının ardından özelikle şahsına ve milletvekillerine yönelik sosyal medya üzerinden hakaret ve karalama kampanyası başlatılmak istendiğini kaydetti.
 
ALTERNATİF KAYNAKLAR ÜRETİLMELİ
Sosyal medyadan hakaret, karalama ve iftira atan şahısların profil bilgileri ve ilişki ağı dikkatle incelendiğinde aslında her şey çok daha iyi anlaşıldığını belirten Bulut, şu açıklamalarda bulundu: “Ne bugün, ne de geçmişte Elazığsporumuza gelecek her hangi bir yardımı ve projeyi asla engellemedik. Elazığspor’a geçmişte vermiş olduğum destek kamuoyunun malumudur. Elazığspor benim için kişiler üstüdür.  Elazığspor için alternatif kaynaklar üretmelidir. (geçmişte bu konuyla ilgili somut tekliflerimi muhataplarıma detaylı yapmıştım) Taşıma suyla değirmen dönmez. Elazığspor para transferleri ve dedikodularının objesi olmaktan kurtarılmalıdır. Kamuoyunun şunu çok net olarak bilmesinde fayda mülahaza ediyorum: İddialar tamamı ile asılsızdır. İftiradır. İddia sahipleri çıksın bahsettikleri gibi Elazığspor’a proje desteğini engelleyenin kim olduğunu bir an önce açıklasın. Çıkın açıklayın. Sosyal medyada bir takım hücrelere milletvekillerini karalamak ve hakaret ettirmek için malzeme üretenler dün olduğu gibi mahçup olmaya mahkumdur.  Sosyal medyadan bu iftira ve karalama iddialara kanarak hakaret eden gençlerimiz bu tahriklere asla gelmemelidir. Edep dairesinde eleştirmek bir haktır. Eleştirmek hiçkimseye hakaret ve iftira atma hakkı tanımaz. Sosyal medyada bu konularla ilgili yorum yapan kardeşlerime şunu tavsiye etmek istiyorum: Yorum yapmadan önce lütfen büyük resme bakın. Acele etmeden büyük resme bakın. O zaman doğruya daha fazla yaklaşmış olacaksınız.Aslolan Elazığ’ın âli menfaatlerini korumaktır. Bu konuda hiçbir fedakarlıktan imtina etmeyeceğimizin bilinmesini istiyorum."
Bu haber, Elazığ Haber - Günışığı Gazetesi - http://www.gunisigigazetesi.net sitesinden alınmıştır.