'A Milli Takımın temelleri ilimizde atılacak'

Açılış seremonisinde konuşan Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı Elazığ’ın çok önemli bir müsabakaya ev sahipliği yaptığını belirtti…

 A Milli Takımın temelleri ilimizde atılacak
Spor

Türkiye Kick Boks Şampiyonası Elazığ’da devam ediyor. Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı; “Bu müsabaka çok önemli bir müsabaka. Bu müsabaka sonucunda Dünya ve Avrupa Şampiyonası'na katılım sağlanacak. A Milli Takımımız burada belli olacak” dedi. İlimizde gerçekleştirilen ve 11 Temmuz 2018 tarihine kadar sürecek olan TASKK Türkiye Kickboks Şampiyonası ev sahipliği yapan ilimiz dev bir organizasyona imza atıyor. 
Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonu’nda start alan şampiyonaya yaklaşık yüzlerce sporcu ve antrenör katıldı. Burada dereceye girecek olan sporcuların A Milli Takım'da yer alarak, Avrupa ve Dünya Şampiyonası'na katılma hakkına sahip olacağı belirtildi. 
Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı; “İnşallah çok güzel bir müsabaka gerçekleşecek. Bu müsabaka çok önemli bir müsabaka. Bu müsabaka sonucunda Dünya ve Avrupa Şampiyonası'na katılım sağlanacak dedi. A Milli Takımımızın temelleri burada belli olacak” dedi. 
 

Acar;“Şehrimize Katkı Sağlamış Olacaklar”
Heyecan ve güzellik yaşadıklarını dile getiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar ise; "İlimizde bu heyecanları bundan sonrada inşallah çok fazla yaşayacağız. Malum son yıllarda ilimizde bununla ilgili birçok tesis yapılmaya başlandı. Üst üste tesisler gelmeye başlayınca üst üste organizasyonlar gelmeye başlıyor. Şu an burada 5 bine yakın insan var. Bu insanlar burada yiyecekler, içecekler ve kalacaklar. Hem şehrimizi tanıyacaklar hem de şehrimize katkı sağlamış olacaklar. Bu tür organizasyonların zaten güzelliği bu. İl olarak birçok ile göre bu tür organizasyonları alma becerimiz daha iyi durumdadır. Organizasyona gelen arkadaşlarımız fair-play çerçevesi içerisinde kazasız belasız bir şekilde maçlarını tamamlarlar. Aileleriyle birlikte gelenler var. Umarım şehrimizde güzel anılarla geri dönmüş olurlar. Kazasız, sakatsız bir ev sahipliği yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.  Açılış seremonisine, Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. KutbeddinDemirdağ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, ASKF Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, kurum müdürleri ve sporcular katıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.