'Af konusu belli bir alanı kapsıyor'

MHP Elazığ Milletvekili Adayı Mesut Aksan,  MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği af konusunun belli bir alanı kapsadığını söyledi.

 Af konusu belli bir alanı kapsıyor
Elazığ Güncel

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayları ve İl Başkanı Semik Işıkver,  Elazığ Kader Mahkumları Derneğini ziyaret etti.
24 Haziran seçimleri kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayları Oğuzhan Demir, Mesut Aksan, Fahir Şaşmaz, Sami Selen Merkez İlçe Başkanı Rıdvan Kaya ve İl Başkanı Semih Işıkver Elazığ Kader Mahkumları Derneğini ziyaret etti.
Genel af talebinin sadece kader mahkumlarını kapsayacağını hatırlatan Milletvekili adayı Mesut Aksan,  “Milliyetçi Hareket Partisi af konusunu gündeme getirirken toplumun bütünün kucaklayıcı ve toplumda antipati oluşturacak af konusunu çok dikkatli bir şekilde ele almış ve gündeme getirmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi bir dava partisidir, Milliyetçi Hareket Partisinin belli kırmızı çizgileri söz konusudur. Özellikle devletine ihanet eden, devletinin polisine, askerine saldırı içerisine girenler yani terör ve devlete ihanet edenlerle birlikte, kadına şiddet uygulamaları, çocuk istismarcılığı ve tecavüz gibi adi vakalar tamamen af kapsamının dışına çıkartılmıştır. Öncelikle bunun altını çizmek istiyoruz.’’ diye konuştu.

“AF KONUSU BELLİ BİR ALANI KAPSIYOR’’
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği af konusunun belli bir alanı kapsadığını belirten Aksan, “Sayın genel başkanımızın ifade ettiği gibi kader mahkumlarını kapsayacak bir nitelikte olacak şekilde istemeden belli bir suça dahil olmuş olan, istemediği halde suç işlemiş insanların durumunu göz önüne alarak ve olası bu husus üzerinden devletimizin huzurunu bozmak isteyenlere karşı sadece kader mahkumlarını kapsayacak ve aile bütünlüğündeki bozulmayı ortadan kaldıracak nitelikte bir af konusunu gündeme getirmiştir. Sayın genel başkanımız bir konuyu gündeme getirmişse mutlaka bir bildiği vardır ve sayın genel başkanımız bir konuyu gündeme getirmişse mutlaka netice alacağıyla ilgili kesin kanaatimiz söz konusudur. Bu noktada umutsuz olmayınız. Milliyetçi Hareket Partisi bu konuyu mecliste de dile getirecek ve Allah’ın izniyle sizin beklediğiniz o yasal düzenlemeler yapılacaktır. Tekrarlamakta fayda var toplumun asla arzu etmeyeceği, devlete yönelik suçlar kesinlikle bu alanın kapsamın dışındadır bu vurguyu tekrar yapmak istiyoruz. Bu noktada af konusu belli bir alanı kapsıyor.’’ ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.