'Başka seçeneğim kalmadı'

Bu sezon Spor Toto 1.Lig’e yükselen Hatayspor’la temas halinde olan Senegalli Golcü Oyuncu ayrılık süreci ile ilgili spor servisimize açıklamalarda bulundu…

 Başka seçeneğim kalmadı
Spor

Elazığspor ile olan sözleşmesini tek taraflı feshederek serbest kalan Lamine Diarra, verilen sözlerin tutulmadığını ve düzenli ödeme yapılmadığını ifade ederek, TFF’ye başvurmaktan başka bir çaresinin kalmadığını söyledi.
Alacaklarını teminat altına alabilmek için FİFA’ya başvuran ve geçtiğimiz gün serbest kalan Elazığspor’un yıldız futbolcusu, Menajeri Fatih Bingöl aracılığıyla gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.
17 maçta attığı 8 golle takımın kilit isimlerinden biri olan Diarra, ayrılık sürecine ilişkin “Başka seçeneğim kalmadı” dedi.
Sezonu istedikleri yerde bitiremedikleri için çok üzgün olduğunu kaydeden Diarra, “Play-Off’u son maçlarda kaybettik. Tabiki bunun en büyük nedeni maddi sorunlar oldu. Futbol bu bazen her istediğin olmuyor maalesef. Elazığspor sezonu istediği yerde tamamlayamadı. Kaliteli bir takımımız vardı ama maddi imkânsızlıklardan dolayı da sorunlar oldu. Maddi sorunlar bizi çok etkiledi diyebilirim.  Yönetim ödemeleri yapamadı. Futbol iste böyle sorunlar oldu mu başarının gelmesinde çok zor oluyor.
Bu sezon unutamadığım maç Adana Demir Spor Maçı. Sonradan oyuna girdim ve 2 golle galibiyeti getirdim geriye düşmemize rağmen” dedi.
Boluspor karşısında net fırsatları değerlendiremediğini ve bunun şansızlık olduğunu kaydeden Lamine Diarra,  2.Yarı’dan itibaren oynamaya başlamasına rağmen 8 gol attığını ve kendisini başarılı bulduğunu söyledi.
Alacakları nedeniyle FIFA’ya başvurduğunu ve takımla ilişkisi kalmadığını ifade eden Diarra, “Çünkü verilen sözler tutulmadı. Kimse bizi muhatap almadı. Benimde bir ailem var sonuçta bu para benim hakkım. Böyle olmasını istemezdim ama başka seçeneğim kalmadı. Cumartesi günü bir kongre var. Başkan belli değil,  taraftarlar bana haklarını helal etsin. Elâzığ’da çok iyi arkadaş ortamı vardı. Kulüpte çalışan bütün arkadaşlar da iyilerdi. Hiç bir zaman onları unutmayacağım. Elazığspor inşallah gelecek sezon istediği yere gelir” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.