'Belediyenin Elazığspor'dan elini çekmesi lazım'

Başkan Adayı Necati Erdem yapılacak Olağansütü Genel Kurul Öncesi bir basın toplantısı düzenledi…

 Belediyenin Elazığspor dan elini çekmesi lazım
Spor

Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Olağan Mali ve Olağanüstü Genel Kurul öncesinde başkanlığa adaylığını geçtiğimiz hafta açıklayan Necati Erdem’den yeni bir açıklama daha geldi. Dün basın toplantısı düzenleyen Necati Erdem, kim aday olursa olsun hiçbir şekilde adaylıktan çekilmeyeceğini açıkladı.
Göreve gelmesi durumunda tüzüğü tamamen değiştirip divan kurulu sistemini yerleştireceklerini aktaran Erdem, kadronun dağılması konusunda da herkesin rahat olmasını istedi ve gerekli takviyeleri yapacaklarını belirtti. Belediye’nin Elazığspor’dan elini çekmesi gerektiğini iddia eden Başkan Adayı Necati Erdem, başkanlığı kim kazanırsa kazansın Belediye’nin o yönetime destek vermesi gerektiğini vurguladı.
Tüzük değişmeli tamamen…
"Cumartesi günü Elazığspor'un olağanüstü kongresine ben kulüp başkanı adayı olarak, yönetim kurulu birlikte katılacağız" diyerek sözlerine başlayan Erdem, "Kim aday olursa olsun, adaylıktan çekilmeyeceğiz. Belediye de aday çıkarırsa biz gelip kongrede adaylığımızı koyacağız. Genel kurul üyeleri teveccüh ettiği takdirde projelerimizi yerine getireceğiz. Seçilemezsek, seçilen kulüp başkanını tebrik edip ayrılacağız. Genel kurul üyeleri bizi seçtiği takdirde benim projelerim var, bunları yerine getirmeyi buradan taahhüt ediyorum. Birincisi, Elazığspor tüzüğünün kökten değişmesi lazım. İkincisi, divan kurulunu oluşturacağız.Giden futbolcular için kimse endişelenmesin, gidenin yerine alacak gücümüz de var. Yurtdışında Türk asıllı futbolcular var. 19, 20, 21 yaşlarında düşük maliyetle kadromuza katıp, ilerleyen süreçte bize fayda getirecek futbolcularla anlaştım. Ben 700, 750 Milyon, 1.5 Milyon TL’ye futbolcu almam. Alırsam da sayılıdır. Gitmemişse Tatos’u durdurabiliriz. Tom’u yeniden durdurabiliriz. Buraya çok iyi futbolcular getirecek gücümüz var. Kimse endişelenmesin. Yeter ki yönetim verdiği sözü yerine getirsin. Elazığspor'un kamp yeri bile hazır. Teknik direktör yerli olacak" diye konuştu.

Krizi yönetemeyen bir yönetimin devam etmesi hata olur…
Bu sezon mevcut yönetimin takımı şampiyon yapmamak için elinden geleni yaptı diyen Erdem, “Bilmiyorlar. Krizi idare edemiyorlar. Krizi idare edemeyen bir yönetimin devam etmesi hata olur. Biz bu sene şampiyonluğa gideceğiz gibi bir şey söylemiyorum. Burak beyin adaylığını da tebrik ediyorum. 30 yaşında genç bir kardeşimiz bazıları yapamaz, edemez diyor ama yapabilir normaldir. Ben diyorum 5 yıl sonra herkes Elazığspor’u konuşacak. Kadir Bekmezci’nin yerine ben 5 tane adam alacağım göreceksiniz. Ben gününde ödemeleri yapacağım futbolculara. Geç verdiğin zaman sıkıntısını yine sen çekersin, yaşamışım biliyorum ben” ifadelerini kullandı.

Belediye elinden geldiği kadar yardım yapacak…
Belediye Başkanı ve yönetimin Elazığspor'a önemli hizmetlerinin bulunduğunu ancak Belediyenin Elazığspor'dan elini çekmesi lazım geldiğine vurgu yapan Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü: "Belediye Başkanı ve yönetimi Elazığspor'a çok büyük hizmet etmiştir. Onları karalamak istemiyorum ama yönetimde hata yapmışlardır. Bu yönetim iyi niyetli ama bilmiyorlar, başarısızlar. Bu sene takımı şampiyon yapmamak için elinden geleni yaptılar. Art niyet değil, bilmiyorlar. Krizi idare edemiyorlar. Krizi idare edemeyen bir yönetim beş sene de kalsa başarılı olamaz. Ben o kadar rahatım ki, kimse endişelenmesin. Elimizden geldiği kadar bu işi uzun vadeli götürebiliriz. Biz acil olarak bu sene şampiyonluğa gideceğiz diye bir şey yok. Belediyenin Elazığspor'dan elini çekmesi lazım. Belediye bunu yapmadığı takdirde Elazığspor'dan bir şey beklenmesin. Kim kazanırsa Belediye Başkanı yanına gidecek, elinden geldiği kadar Elazığspor'a yardım edecek. Biz kazandığımı zaman kendisini ziyaret edeceğiz, yardım ederse izah edeceğim, etmediği zaman basınla paylaşacağım. O zaman takdiri kamuoyuna bırakacağız. Belediye bu işin arkasında olduğu müddetçe bu işin yürüyeceğine inanmıyorum."

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.