'Birlikte çözüm önerileri sunacağız'

Asilhan Arslan, esnaf ve sanayicilerle çalışmalar gerçekleştireceklerini dile getirerek ekonomik sorunlara birliktelik ile çözüm önerileri bulacaklarını söyledi

 Birlikte çözüm önerileri sunacağız
Elazığ Güncel

Ortak Akıl Meclisi toplantısına katılan Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, esnaf, tüccar ve sanayiciler ile çalışmalar gerçekleştireceklerini dile getirerek ekonomik sorunlara birliktelik ile çözüm önerileri bulacaklarını ve projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan Ortak Akıl Meclisi toplantısı kapsamında Anadolu Kalkınma Ekonomi ve Sanayici İş Adamları Derneği’nin toplantısına katıldı.
Toplantıda konuşan AKSAN Genel Başkanı Arif Erol, istihdamın sağlanabilmesi ve ekonominin gelişmesi için üretime ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.
Arif Erol, Elazığ’ın bölgesinde önemli bir il olduğuna vurgu yaparak, kentin sayasinin ve ekonomisinin gelişmesi için çalışmalar başlatacaklarını dile getirdi.
Yatırım çalışmalarına ağırlık vereceklerini anlatan Erol, “Bizler hep birlikte Elazığ’ımız için gecemizi gündüzümüze katıp bu doğrultuda ilimizin ticaretini, sanayisini büyütmek için tüm imkanlarımızla çalışacağız. AKSAN sloganımız yatırım, üretim, istihdam, ihracat olup; biz bu doğrultuda yatırıma öncülük verip, yatırımın yanında üretimin arttırılması, üretimin arttığı durumda istihdamın arttığı, bu doğrultuda yatırımlar, üretimler tabi ki ihracata endeksli olmalıdır. AKSAN 81 ilde teşkilatlanma konusunda emin adımlarla büyüyor. Öncelikle biz kendi bölgemizde, Doğu ve Güney Doğu bölgesinde şu an itibariyle 10 ilimizle görüşme aşamasındayız. 2018 de hedeflerimiz olduğumuz AKSAN 23 ilde il yönetimleri kurup, bu doğrultuda 2023 hedeflerinde AKSAN olarak ülkemize ne kadar fayda sağlayacağımız önümüzdeki günlerde yapacağımız yatırımlarla, istihdamlarla, yapacağımız ihracatlarımızla birlikte göstermiş olacağız. Şehrimiz hizmet sektöründen çıkıp, sanayi sektöründe olması, ilimizin bölgede ne kadar önemli bir rol aldığını hepimiz biliyoruz.” dedi.

BİRLİKTE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SUNACAĞIZ
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan ise, esnaf, tüccar ve sanayiciler ile çalışmalar gerçekleştireceklerini dile getirerek, “AKSAN kuruluş amacı olarak Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda, sanayicimizin, iş adamımızın, tüccarın yanında olmak, onunla birlikte yol yürüme, ilimizin ve ülkemizin ekonomisini geliştirme misyonu ile yola çıkmıştır. Biz ekonomik bir Sivil Toplum Örgütüyüz. Elazığ’da da şahsım ve değerli yöneticilerim ile birlikte Elazığ’ın ekonomisinin en büyük en büyük sivil toplum örgütü olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsil ediyoruz. Bizler bu yola çıktığımız zaman tek bir şey söyledik dedik ki; sivil toplum örgütleriyle el ele kol kola yürüyeceğiz, fikirlerimizi ve projelerimizi birlikte üreteceğiz, birlikte çözüm önerileri sunup bunları hayata geçireceğiz. Bu misyon ve doğrultuda sürekli arkadaşlarımızla, esnafımız, tüccarımız, sanayimizle iç içeyiz. Birlikte fikir mütalaalarında bulunuyoruz” açıklamasında bulundu.
Konuşmaların ardından Arif Erol tarafından Asilhan Arslan’a çalışmalarından ve AKSAN’a desteklerinden dolayı plaket verildi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.