'Bu senaryonun bir parçası olmayacağım'

Elazığspor Genel Kurulu’nda Mehmet Parlakyıldız’a 85 oy farkla kaybeden başkan adayı Necati Erdem, “Kurgulanan senaryodan dolayı bir daha Elazığspor’aaday olmayacaklarını bildirdi…

 Bu senaryonun bir parçası olmayacağım
Spor

Bordo-Beyazlı Temsilcimiz TY Elazığspor’unOlağanüstü Genel Kurulu’nda başkan adaylığını açıklayan Necati Erdem, Mehmet Parlakyıldız’ın istifası sonrası bir açıklama yaptı. Parlakyıldız’ın son saniye başkan adayı olarak çıkmasının kulüp tüzüğüne aykırı olduğunu dile getiren Erdem, “İlerleyen günlerde tekrar aday olmayacağım” dedi. 
Erdem’in açıklamaları şöyle;
“Kamuoyunun bildiği üzere Elazığspor Futbol Kulübü Yönetim Kurulu’nun 01 Mayıs 2018 tarihinde almış olduğu karar gereği, yapılacak olan Mali Genel Kurul ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantıs’ındaElazığspor’a Başkan adayı olacağımı açıklamıştım. 18 Mayıs 2018 tarihindeki ilk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı için ikinci toplantı tarihi olan 26 Mayıs 2018 Cumartesi gününden 5 gün önce 47 kişiden oluşan yönetim kurulu listesiyle müracaat ederek adaylığımı resmileştirmiş oldum. Önemle belirtmek isterim ki, bu kararımdaki en büyük etken, daha önceden başkanlığını yapmış olduğum ve şampiyonluk yaşattığım Elazığspor’u; günümüz futbol dünyasının disiplinli kurallarına adapte olabilecek, gerek mali gerekse insan kaynakları (futbolcu, teknik heyet vb.) yönünden öz sermayesini kullanabilen, tüm kaynaklarını kendi yerli insanına ve şehrine yönelten, marka değeri yüksek projeler ve stratejiler üreten en önemlisi de hiçbir kuruma ve kuruluşa sırtına dayamayan, siyasi çekişmelere malzeme yapılamayan özerk ve bağımsız bir yapıya kavuşmuş bir Elazığspor’u oluşturma düşüncesidir” dedi.

Seçim günü sunulan liste kabul edilemez…
“Şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımla iştirak ettiğim 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü gerçekleşen Genel kurul toplantısında, bir örneğini ancak üçüncü dünya ülkelerinde görebileceğimiz bir manzarayla karşılaşmak bizler için hayal kırıklığından öte bir şey değildir. Divan kurulu oluşumundan tutun da şeffaf olmayan bir bilançonun ve faaliyet raporunun açık oylamayla ibrası, kulüp tüzük hükümlerinde (Kulüp başkanlığına aday olanlar, toplantının yapılacağı günden en az 2 gün önce aday olduklarını ve yönetim listelerini Elazığ Spor Kulübüne yazılı olarak bildirmek zorundadır. Bu süreden sonra yapılacak adaylık müracaatları kabul edilmeyecektir.) yazmasına rağmen seçim günü sunulan bir listenin kabul edilmesi buna karşılık resmi müracaatını kaidelere uygun veren bir listenin seçime dahil edilmemesi hukuk dışı davranışların en bariz örnekleridir. Bilançonun gelişi güzel hazırlanması ve denkleştirilmesi, kulüp borçlarının tam olarak ne kadar ve nereye olduğuna dair hiçbir bilginin sunulmayışı kulübün kapalı kapılar ardında ne kadar ketum yönetildiğinin göstergesidir. Bu önemli konuların yanında şahsıma proje ve hedeflerimizi anlatma adına söz verilmeyişi çok önemsiz kalmaktadır. Düşünün ki, 2 yıl öncesi, 55 milyon TL bir borçla devralınan bir kulübün, bu 2 yıl zarfında yaklaşık 200 milyon TL gelirine karşın yaklaşık 20 milyon TL bir borcun azalarak kalan kulüp borcunun 36 milyon TL olarak açıklanması, üstelik ortada bir sportif başarı yokken ve kulüp siyasi çekişmelerle yıpratılmışken, bu arada futbolcuları serbest kalmış kulübün elektriği 3 aydır kesik halde iken; başarıdan ve istikrardan söz edilmesi “şeytana külahını tersinden giydirmekten başka bir şey değildir.”

“Bu Senaryonun Bir Parçası Olmayacağım”
Bilinmelidir ki Elazığspor’un en yetkili organı genel kuruldur. Dayanağı Elazığspor Kulübü Derneğinin tüzüğüdür. Bunun dışındaki arayışlar ve kapalı kapılar ardındaki çabalar nafiledir. Elazığspor şu an kuşatma altındadır ve Elazığspor hiçbir siyasi ve ticari yapının içinde olmadan amaçlarına özgü yönetilmelidir.  Yeni seçilen dayatma bir yönetimin 2,5 gün gibi kısa bir süre içerisinde istifa etmesi, Elazığspor üzerinden kurgulanan bu çirkin senaryonun devamı niteliğindedir. İleriki günlerde bu senaryonun tamamlanmasını sağlayacak herhangi bir olağanüstü kongrede bu çirkin ve acemice senaryonun bir parçası olmayacağımı, ben ve yönetimdeki arkadaşlarımın bu şartlarda aday olmayacağımızı kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.  TaktirElazığspor sevdalılarınındır.”
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.