'Dağılım il genelinde yapılmalı'

Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği (ELSAD) Eğitim ve Gençlik Komisyonu, Elazığ’da sınavla öğrenci alan okulların dağılımını değerlendirdi.

 Dağılım il genelinde yapılmalı
Elazığ Güncel

ELSAD Başkanı Av. Murat Erdoğan, sınavla öğrenci alan okulların dağılımının belli bir bölgeye değil herkesimin ihtiyacını karşılayacak şekilde il genelinde yapılması gerektiğini söyledi.

Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği (ELSAD) Eğitim ve Gençlik Komisyonu, Elazığ’da sınavla öğrenci alan okulların dağılımını değerlendirdi.

Toplantıda konuşan ELSAD Başkanı Av. Murat Erdoğan, yapılan dağılımın belli bir bölgeye değil herkesimin ihtiyacını karşılayacak şekilde   il genelinde yapılması gerektiğini söyledi.

Erdoğan açıklamasında, “Elazığ’ımızı ilgilendiren bu sorunun çözümü için neler yapacağımızı ne gibi girişimlerde bulunabileceğimizi en iyi nasıl hareket edeceğimizi görüşerek aşağıdaki çözüm yoluna ulaşılmıştır. Buna göre ‘MEB’in Elazığ’daki nitelikli okul dağılımı ilimizde tüm yerleşim bölgelerine uygun şekilde dağıtılmayıp büyük çoğunluğu aynı bölgede toplanmıştır. Bu şekildeki bir düzenleme bazı sakıncaları beraberinde getirmiştir. Bu problemin ivedilikle çözülmesi gerekmektedir.’ ELSAD Eğitim Komisyonu olarak çözüm önerilerimiz; Genel anlamda ;Bu dağılımın belli bir bölgeye değil herkesimin ihtiyacını karşılayacak şekilde   il geneline olmalıdır. Palu, Kovancılar, Karakoçan ve Arıcak ilçelerinde okuyan öğrencilerimiz için 2 derslik 60 öğrenci kontenjanı verilerek Kovancılar Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan okul yapılması gerekiyor. Elazığ Lisesi 2 derslik 60 kontenjan Sınavla öğrenci alan okul yapılması, Doğukent’ de 75. Yıl Anadolu Lisesine 1 Derslik 30 kontenjan verilmesi sınavla öğrenci alan okul yapılması gerekiyor. Mehmet Akif Ersoy Lisesi’ne 2 Derslik 60 kontenjan verilerek sınavla öğrenci alınması, Merkez Anadolu lisesine 2 Derslik 60 kontenjan verilerek sınavla öğrenci alınması, Balak Gazi lisesine 2 Derslik 60 kontenjan verilerek sınavla öğrenci alınması gerekiyor. Toplam 30 derslik içerisinden, 11 dersliğin azaltılıp ilimizin yukarıda belirlediğimiz liselerine verilmesinin hakkaniyete uygun ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde olacağı kanaatindeyiz.” ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.