'Ekonomik saldırı altındayız'

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze gazetemize yaptığı açıklama, cumhur ittifakını ve ekonomiyi değerlendirdi.

 Ekonomik saldırı altındayız
Siyaset
AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze Dolar ve Avro’da yaşanan yükselişi değerlendirerek, Türkiye’nin ekonomik saldırı altında olduğunu söyledi.
Türkiye’nin sağlam temelle sahip, gittikçe büyüyen, üretimi arttıran, hızlı bir şekilde istihdamı iyileştiren ekonomi ile karşı karşıya bir ülke olduğunu ifade eden Gürgöze, son zamanlarda finans ile ilgili sıkıntıların yaşandığını, Dolar ve Avro’da yaşanan değişikliklerin gözden kaçırmaması gerektiğini dile getirdi.
Ramazan Gürgöze, hükümetin tüm şartlara rağmen büyük bir mücadele verdiğini kaydederek, “Batıdan topyekûn ekonomik saldırı altındayız. Biz Afrin’de sadece terör örgütleriyle savaşmıyorduk. Terör örgütlerine destek veren, besleyen, mühimmat veren güçler vardı. Ve bütün bunlarla mücadele ettik.” dedi.
 
“KURLARLA ÜZERİMİZE GELMEYE ÇALIŞIYORLAR”
Ekonomide yaşanan dalgalanmanın kısa sürede düzeleceğine vurgu yapan Gürgöze, “Bu kadar mücadelenin olduğu, adeta bir savaşın cereyan ettiği bir dönemde ülkemizin ekonomisinin güçlü temellere sahip olduğunu gördük.  Ekonomik olarak kurlarla üzerimize gelmeye çalışıyorlar. Ancak Türkiye’nin finans yapısı çok güçlü. Bankacılık sektörünün temeli çok güçlü. Dünya standartlarının üzerinde bir yapımız var. Bankalar ve finans sektöründeki sağlam temellerimiz ile kısa sürede bu dalgalanmayı atlatacağımıza inanıyorum. Türkiye büyümeye devam edecek. Hükümetimiz gereken önlemleri alıyor.” açıklamasında bulundu.
Ramazan Gürgöze, iç sorunlarıyla, hükümet kuramama sorunlarıyla, kendi içerisinde koalisyonlarla boğuşan bir devletin küresel güç olma yolunda adım atmasının mümkün olmadığını söyledi.
Türkiye’nin küresel bir güç olma yolunda emin adımlarla ilerlediğine dikkat çeken Gürgöze, bu gücün istikrarlı ve güven veren hükümetlerin olmaması halinde gerçekleşebileceğini ifade etti.
Merkez Bankası’nın 120 Milyar Dolar’lık döviz rezervi olduğunu anlatan Ramazan Gürgöze, “Merkez bankasındaki rezervlere baktığımızda çok önemli miktarda döviz rezervinin olduğunu görüyoruz. 120 Milyar Dolar’lık döviz rezervi var. Dünya’da en çok yardım yapan bir ülke konumuna geldik bu da finans sektörümüzün hükümetimiz tarafından doğru yönetildiğine işarettir. Finans sektöründeki hareketlilikte kısa süre içerisinde stabil hale getirilecektir.” dedi.
 
“MHP İLE FİKİR ALIŞ VERİŞİNDE BULUNUYORUZ”
AK Parti MHP ittifakını değerlendiren Gürgöze, MHP Elazığ il teşkilatı ile fikir alış verişinde bulunduklarını aktararak “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı devlet Bahçeli arasında yapılan görüşmeler neticesinde Elazığ’da da çok önemli bir sinerji oluştu. Biz Elazığ’da MHP Teşkilatı ile cumhur ittifakı ruhuna zarar vermemek amacıyla gayret sarf ediyoruz. Zaman zaman görüşmeler yaparak fikir alış verişinde bulunuyoruz. Elazığ’ın cumhur ittifakının en başarı gerçekleştiği iller arasında yer alacağına inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.
 
“GÜÇLÜ HÜKÜMETLER KURULACAK”
Yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde güçlü ittifaklar olacağını ve bunun sonucunda, ülkede huzurun ve istikrarın devamının sağlanacağını anlatan Gürgöze,  “Güçlü hükümetler kurulacak. Özgürlükler teminat altına alınacak. En önemlisi de 16 Nisan Referandumundan bugüne kadar yaşadığımız en belirgin özelliklerden biri de şudur; Türkiye artık bölgesel ve küresel güç olma yolunda emin adımlarla yürüyor. Afrin ve Zeytin Dalı Operasyonu’nda da gördüğümüz gibi, Türkiye’nin Recep Tayyip Erdoğan ile güçlü liderliği ve istikrarlı Cumhurbaşkanlığı hükümet modelinin hayata geçiyor olmasından da kaynaklanıyor. Türkiye kendi içerisinde huzuru ve barışı sağlamış, iç dinamiklerini doğru harekete geçirmiş, içerisindeki ayrılıkları bir kenara bırakmış ve istikrarlı bir hükümetle bölgesel ve küresel güç olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Zeytin Dalı Operasyonuna giriştiğimiz andan itibaren bütün dünya’da Türkiye’nin bu hususta başarıya ulaşamayacağı yönünde düşünen batı ülkeleri vardı. Biz bu operasyonda vatandaşlarımızın desteği ile TSK’nin başarısını gördük. Bu da istikrarlı ve güven veren hükümetlerin olmaması halinde bunun mümkün olamayacağının göstergesidir. Çünkü iç sorunlarıyla hükümet kuramama sorunlarıyla kendi içerisinde koalisyonlarla boğuşan bir devletin küresel güç olma yolunda adım atmasının mümkün olmadığını biliyoruz.” açıklamasında bulundu.
 
“İSTİKRARLI BİR HÜKÜMETİN OLMASI GEREKİYOR”
Çocuklara ve gençlere daha iyi bir gelecek hazırlamak için istikrarlı bir hükümetin olması gerektiğini vurgulayan Gürgöze, “Bu istikrarlı hükümetler sayesinde ülkemizi yaşanabilir, ekonomik refah düzeyi yüksek olan, sözü dinlenen ülke konumuna getirebiliriz.” dedi.
Türkiye’nin 2017 yıllında Dünya’da en hızlı büyüme kaydeden ülkeler arasında yer aldığına dikkat çeken Gürgöze şunları söyledi: “Türkiye 2017 yılında ortalama yüzde 7.4 büyüme oranı ile, ekonomisi güçlü ülkeler arasında çok ön sıralarda yerini aldı. Hatta Dünya’da en hızlı büyüme kaydeden Çin ve Hindistan’ın da önünde bir büyüme sağladı. Dünya genelinde ekonomik sıkıntılar, dar boğazlar yaşanırken, Türkiye’nin bu kadar hızlı ve güçlü bir şekilde büyümesi ekonomisinin sağlamlığına bağlamak gerekiyor. 2018 yılının ilk çeyreğine baktığımız kadarıyla bu büyümenin devam ettiği görülüyor. Hükümetimizin ortaya koyduğu büyüme hedefleri de ortada.”

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.