'Elazığ altyapı oluşturuluyor'

Elazığ Harput Organize Sanayi Bölgesi değerlendirme toplantısı İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda yapıldı.

 Elazığ altyapı oluşturuluyor
Elazığ Güncel

Elazığ TSO Başkanı ve Harput OSB Yönetim Kurulu Üyesi Asilhan Arslan, Elazığ Harput OSB’nin Elazığ’da yeni yatırımların yapılması, istihdamın artması, iç ticaretin canlanması ve ihracatın artması noktasında çok önemli bir altyapı olduğunu ifade etti. 

Elazığ Harput Organize Sanayi Bölgesi değerlendirme toplantısı Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında OSB Yönetim Kurulu Üyeleri ve ilgili kurum müdürlerinin katılımı ile İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıya katılan Elazığ TSO Başkanı ve Harput OSB Yönetim Kurulu Üyesi Asilhan Arslan, Elazığ Harput OSB’nin Elazığ’da yeni yatırımların yapılması, istihdamın artması, iç ticaretin canlanması ve ihracatın artması noktasında çok önemli bir altyapı olduğunu ifade etti. 

Arslan değerlendirmesinde, “Bu yıl içerisinde öncelikle çok geniş bir alanı kapsayan ve yaklaşık  6 bin 600 dönümden oluşan alanın yol, su ve elektrik altyapılarının yapılması ve alanda zemin düzeltme ve malzeme alımı hususları hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Körpe Köyü Karayazı Mevkiindeki bu alanda yine bu yıl içerisinde parselasyon çalışmalarının da tamamlanması hedeflenmektedir. İlimiz kaynaklarının ekonomiye kazandırılması ve teşviklerden istifade edilmesi noktasında Organize Sanayi Bölgeleri yatırımcıların vazgeçilmez tercihidir. Ulaşım imkanları, iklim, güvenlik, yetişmiş insan gücü, sanayi tecrübesi, üniversitesi ve imalat sanayinde 6. Bölge teşvikleriyle ilimiz yatırımlar açısından çok önemli avantajlara sahip. İnşallah Elazığ Harput Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı çalışmalarının bir an evvel tamamlanması ile birlikte burasının yatırımlar açısından ülke geneli ve yabancı yatırımcılar açısından bir çekim ve cazibe merkezi olacağına inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.