'Elazığ'ın büyük pazarlar bulması önceliğimiz'

1.Yöresel Elazığ Gıda ve Gastronomi Fuarı devam ediyor.

 Elazığ ın  büyük pazarlar bulması önceliğimiz
Elazığ Güncel

Elazığ Gıda ve Gastronomi Fuarı’nı gezen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Tavuş, “Hedefimiz ülke içinde ve yurt dışında bu organizasyonların sayısını artırarak ilimiz ekonomi ve sanayisini büyütmek. Elazığ’ın zenginliklerinin en etkili şekilde tanıtılması ve işletmelerimiz tarafından nihai ürün haline getirilen potansiyelin ülke içinde ve yurt dışında daha büyük pazarlar bulması önceliğimizdir.” dedi.


Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri 1.Yöresel Elazığ Gıda ve Gastronomi Fuarı’nı gezerek stantlarda incelemelerde bulundular.
29 Nisan’a kadar sürecek 1.Yöresel Elazığ Gıda ve Gastronomi Fuarı’nda incelemelerde bulunan Başkan Yanılmaz’a eşi Nebahat Yanılmaz da eşlik etti.
Başkan Mücahit Yanılmaz ve eşi Nebahat Yanılmaz stantları gezerek stant görevlilerinden bilgiler aldı. Başkan Yanılmaz, fuar alanında vatandaşlarla sohbet ederek sorunları ve taleplerini dinledi.
Gıda ve Gastronomi Fuarını Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte ziyaret eden ve firmalara başarılar dileyen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Tavuş ise Elazığ’ın Türkiye’de en zengin mutfak kültürüne sahip olan ikinci il olduğunu ifade etti.
Tavuş değerlendirmesinde, “Elazığ Belediyesi organizasyonunda, Odamızın ve ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerimizin desteği ile bu yıl ilki açılan 1. Gıda ve Gastronomi Fuarı’nın öncelikle ilimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyoruz. Belediyemiz öncülüğünde geçen yıl ardı ardına iki fuar organizasyonu yapılmış ve bu yılda içinde bulunduğumuz Nisan ayı itibarı ile ikinci fuar etkinliği gerçekleştiriliyor. İlimiz açısından ve ticaretimizin gelişmesi noktasında bu tür organizasyonların profesyonelce sürekli hale getirilmesi gerektiğine inanmaktayız. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuda üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye kararlıyız. İlimiz tarihi, kültürü, sanatı, musikisi ve kültürü ile Ülkemizin örnek illerden biridir. Yapılan araştırmalarda yöresel ürün yemekleriyle ve yemek çeşitliliğinin zenginliği ile de 81 il içerisinde ikinci sıradayız. Bu zengin mutfak kültürü ile birlikte yöresel gıda ürünlerimiz ve tarımsal üretimimiz de dikkat çekmektedir. Elazığ Öküzgözü üzümü, kayısısı, çileği, bademi yöreye özgü değerlerdir. Bu tür fuar ve etkinliklerle ilimizin tüm bu zenginliklerinin en etkili şekilde tanıtılması ve işletmelerimiz tarafından nihai ürün haline getirilen bu potansiyelin ülke içinde ve yurt dışında daha büyük pazarlar bulması önceliğimizdir. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Asilhan Arslan işte bu amaçla Elazığ heyeti ile birlikte Dubai Turizm Fuarında ilimizin tanıtımına katkı sağlanması için gayret göstermektedir. Hedefimiz ülke içinde ve yurt dışında bu organizasyonların sayısını artırarak ilimiz ekonomi ve sanayisini büyütmektir. Ben bu düşüncelerle Sayın Belediye Başkanımıza ve tüm emeği geçenler ile fuara katılan tüm firmalarımıza başarılar diliyor ve katkıları nedeniyle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.