'Elazığ Türkiye’ye rol model oluyor'

İlim Yayma Cemiyeti Gençlik Merkezi tanıtım programı düzenlendi.

 Elazığ Türkiyeye rol model oluyor
Elazığ Güncel

Elazığ İlim Yayma Cemiyeti Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden Milli Savunma Bakan Yardımcısı Avukat Şuay Alpay, “Elazığ sadece binalarıyla değil tüm çalışmalarıyla Türkiye’ye rol model oluyor. Elazığ’ın yaptığı bu iş İlim Yayma Cemiyetinin merkezindedir. Türkiye’nin birçok noktasında bu model uygulanmaya başlayacak ve karşılık bulacak.” dedi.

İlim Yayma Cemiyeti Gençlik Merkezi tanıtım programı düzenlendi.

İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Şahin Kara, bilgiler vererek faaliyetlerini ve amaçlarını anlattı.

Başkan Kara yaptığı açıklamada, “Cemiyetin temeli Allah rızası, rabbinin rızasını düşünen iyi insan, güzel insan yetiştirmektir. Bu düsturla 1951’den bugüne kadar gelmiştir. Geçen yıl bir yaz okulu yaptık. Yaklaşık 250, 270 tane öğrencimizle yaz kuran kursumuzu yaptık. İnşallah onu bu yıl da devam ettireceğiz. Bu yaz da iki okulda hem kız çocuklarına hem erkek çocuklarına yönelik kurslara bu yaz da devam edeceğiz. Ondan sonra bizim bir erkek yurdumuz vardı. Yaklaşık 10 yıldır dokunulmamış üniversiteye yönelik bunu tadilatını yönetim ve arkadaşlarımızla baştan aşağı yaptık. Elazığ’da ciddi anlamda ihtiyaç olan bir kız yurdu açtık” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cumali Demirtaş ise, amaç kayması olmadan hizmet verilmesi gerektiğini belirterek, “Temel değerlerimize önem vermek için gençliğe değer vermek zorundayız. Buna da küçük yaştan başlamak lazım. İlim yayma da hep bunu yapmıştır. Bugün bakanları, müsteşarları, milletvekilleri olan bir kurumdur. Bir kuruluştur. Bu kuruluşun Batı ülkelerinde olduğu gibi asırlar, yüzyıllar süren kurum olması temennisiyle bütün haziruna saygılar sunuyorum.” dedi.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Avukat Şuay Alpay da, “Bu gençlik merkezi Türkiye’nin birçok noktasında uygulanmaya çalışılacak, ilim yayma misyonun en özel temsilcisi El- Aziz’dir. İlim yayma bir hayır köprüsüdür. İlim yayma bir gönül kapısıdır. İlim yayma gibi bir cemiyetiniz, bir kurumunuz varsa geleceğe umutla bakabilirsiniz. Ufka doğru emin adımlarla yürüyebilirsiniz. Hiç tereddütünüz olmasın. Elazığ sadece bu binayla değil yaptığı işlerle müştemilatıyla ve yapmaya çalıştığı şeylerle Türkiye’ye bir rol model oluyor ve bunu teklif ediyor. Ben bunu çok önemsiyorum. Elazığ’ın yapmış olduğu bu iş İlim Yayma Cemiyetinin merkezindedir. Türkiye’nin birçok noktasında bu model uygulanmaya başlayacak ve karşılık bulacak. Türkiye çok önemli denemelerden geçti ve geçiyor. Bölgenin ne halde olduğunu görüyorsunuz.” açıklamasında bulundu.

Gençlik merkezi, konferans salonu, sınıfları, müzik odası sinema salonuyla gençlere hizmet verecek.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.