'Elazığ’a 300 Milyon TL nakit girişi sağlanacak'

Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Elazığ’a kazandırılan Güneş Enerjisi Santrali’nin önemine değinerek, projenin hayata geçirilmesiyle Elazığ’a her ay düzenli olarak yaklaşık 300 milyon TL nakit girişi sağlanacağını söyledi.

 Elazığa 300 Milyon TL nakit girişi sağlanacak
Elazığ Güncel

Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Elazığ’a kazandırılan Güneş Enerjisi Santrali’nin (GES) önemine değinerek bankalardan kentin ekonomisine destek verecek çalışmalar yürütmelerini istedi. Yaşar GES Projesi ile ilgili, “Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte bu şehre her ay düzenli olarak yaklaşık 300 Milyon TL nakit girişi sağlanacak.” dedi.

Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Elazığ’a kazandırılan Güneş Enerjisi Santrali’nin önemine değinerek, projenin hayata geçirilmesiyle Elazığ’a her ay düzenli olarak yaklaşık 300 milyon TL nakit girişi sağlanacağını söyledi.
Bankalardan kentin ekonomisine destek verecek çalışmalar yürütmelerini isteyen Yaşar, banka ve iş dünyasının birbirlerine muhtaç olduğunu belitti.
İş dünyasının bankasız olmayacağı gibi bankaların da iş dünyasız yapamayacağına dikkat çeken Yaşar, “Aslında birbirimize muhtaç olduğumuz bir ekonomik düzen içerisinde birbirini tamamlayan iki önemli unsuruz. Başkanımızın da ifade ettiği gibi bir elmanın iki yarısıyız. Dolayısı ile ne siz bizi, ne biz sizi müşteri ya da kazanç kapısı olarak görmememiz gerekiyor. Bankaların dönemsel kar-zarar parametrelerini dikkate alarak o dönemi kendi açısından en verimli şekilde tamamlama gayreti bazen iş dünyasında büyük kayıplara bazen de dönemini tamamlayıp başka bir ile tayin olup gidince yerine gelen yeni banka yöneticisine bu faturalar çıkıyor. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak iş dünyasının çatı örgütü konumundayız. Üyelerimizin hak ve taleplerini sorgulamak, aramak ve çözüm üretmek için bu çatı altındayız.” dedi.

“KALİFİYE ELEMAN SORUNU VAR”
Elazığ’da işletmelerin en önemli sorunlarından birinin finansal okur-yazarlıkla ilgili bilgi yetersizliği ve kalifiye eleman sorunu olduğunu vurgulayan Ahmet Yaşar, “İş dünyasının bankacılık hizmetlerinden kredi, çek ve havale dışında istifade etmesi gerekiyor. Bununla ilgili sizlerden çözüm ortaklığı talebimiz var. Gerek il müdürlüklerimiz, gerek bölge ve gerekse genel merkezleriniz nezdinde Elazığ iş dünyasına bu anlamda bilgi ve birikimlerinizi aktarmanızı istiyoruz. Elazığ ekonomi ve sanayisinin büyümese ilimizde bankacılık ve finans sektörünün de büyümesiyle ilişkilidir. Biz sizlerin şartsız ve koşulsuz olarak her kapınızı çalan üyemize kredi kullandırmanızı talep etmiyoruz. Sizin 1 TL’nizin bile batmasını istemiyoruz. Çünkü kazancınız yine kredi olarak bu ülkenin iş dünyasına aktarılıyor. Ancak, ‘ben kendimi kurtarayım karşı taran ne olursa olsun’ bakış açısı da doğru değildir. Önü açık ve yürümesi net olan bir işletmenin küçük bir sorunu ya da çok az bir zaman ihtiyacı da karşılanmalıdır diye düşünüyorum. Biz iş ahlakımızda bunu yapıyoruz. Zaten ticaretin hilesi de dürüstlük değil midir? Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri önemli hedeflerle gelmişlerdir. Bu hedeflere ulaşma noktasında her bir üyemiz sorumluluk ve risk almaktadır. Ancak, geçmişi ve yaptığı işlerle kendini kanıtlamış olan Odamız Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerinin herhangi bir maceraya girecek, ekonomik mağduriyetlere sebep olacak bir girişimi olamaz. Her bir projemiz ve hedefimiz büyük emeklerle ve profesyonel desteklerle üzerinde titizlikle çalışılan fizibilitelerle ortaya çıkmıştır. Bunun en bariz örneği Elazığ’a kazandırdığımız GES projesidir.  Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte bu şehre her ay düzenli olarak yaklaşık 300 milyon TL nakit girişi sağlanacaktır. Sizlerden beklentimiz, tüm bu süreçlerde bizlerle birlikte olmanız ve şehrin ekonomisini büyütmemizde yanımızda yer almanızdır.” değerlendirmesinde bulundu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.