'Elazığ’ın en büyük sermayesi yetiştirdiği insan gücüdür'

Elazığ’da Kariyer Günleri kapsamında  düzenlenen konferansa Yazar Naşide Gökbudak ile Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Gönül Talu katıldı.

 Elazığın en büyük sermayesi yetiştirdiği insan gücüdür
Elazığ Güncel

Elazığ Kültür Merkezinde düzenlenen Kariyer Günleri Kapsamındaki konferansta moderatörlük yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ’ın en büyük sermayesinin yetiştirdiği insan gücü olduğunu söyledi.

Elazığ’da Kariyer Günleri kapsamında  düzenlenen konferansa Yazar Naşide Gökbudak ile Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Gönül Talu katıldı.
Konferansın moderatörlüğünü Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan yaptı.
RTÜK Üyesi ve Ankara Kültür ve Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Kent de konferansta sorularıyla Talu ve Gökbudak’ın gençlere nasihatlerine yön verdi.
Konferansın açılış konuşmalarını yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile Ankara Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Çağlar bu tür etkinliklerle Elazığ’ın yetiştirdiği değerlerin genç nesiller tarafından tanınması ve onların tecrübelerinden istifade etmesinin önemi üzerinde durdular.
Elazığ’ın sadece Türkiye'ye değil Dünya da yaşam tarzını ortaya koymuş olan çok örnek bir şehir olduğunu ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz;  “Bizde şehir kültürü, kültür-sanatla başlar edebiyatta devam eder musiki ile özdeşleşir. Biz türkülerle konuşur, şarkılarla dertleşiriz. Böyle bir medeniyetimiz böyle bir kültürümüz var. Harput'un Kerkük'ten Erzurum'a Şanlıurfa'dan Van'a kadar uzanan bir havzanın medeniyet merkezi olduğuna inanarak bunu söyleriz.’ dedi.
Kariyer, tecrübe paylaşımlarını önemsediklerini belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Dünyanın birçok yerinde bu şekilde ki tecrübe paylaşımlarının olduğu salonlara girişler bin dolardan başlar. Çünkü hiç kimse bir ömürlük tecrübesini bedava aktarmaz.” açıklamasında bulundu.
Esperilerin, fıkraların, şiirlerin, anıların ve güzel hatıraların paylaşıldığı konferansta Asilhan Arslan Elazığ’ın en büyük sermayesinin yetiştirdiği insan gücü olduğunu belirtti.
Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Gönül Talu’nun da Türkiye’de ve yurt dışında yaptığı büyük eserlerle sektöre gurur ve ilhan verdiğini dile getirdi.
Talu ve Gökbudak hayat hikayelerinden, anılarından ve tecrübelerinden kesitler sunarak katılımcıların sorularını cevaplandırdılar.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.