'Elazığ’ın, gelişimine katkı sağlamak istiyoruz'

Elazığ İŞGEM “Beklenti- İhtiyaç Ölçme ve Hizmet Geliştirme Çalıştayı” İŞGEM Toplantı Salonunda kurum, kuruluş ve STK temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

 Elazığın  gelişimine katkı sağlamak istiyoruz
Elazığ Güncel

Elazığ İŞGEM Projesi Uzmanı Murat Ocak İşgem çalıştayında yaptığı açıklamada, “Türkiye’dedördüncü kuluçka merkezi oluşturmaya öncülük etmek, kendini sürekli geliştiren, sürdürülebilir yapısıyla Elazığ’ın, bölgemizin ve ülkemizin ekonomik gelişimine katkı sağlamak istiyoruz.” dedi.

Elazığ İŞGEM “Beklenti- İhtiyaç Ölçme ve Hizmet Geliştirme Çalıştayı” İŞGEM Toplantı Salonunda kurum, kuruluş ve STK temsilcilerinin katılımı ile yapıldı. Çalıştay sonrası hazırlanan ortak bildirge imzalanarak İŞGEM’in misyonu ve vizyonu doğrultusunda kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri belirlendi.
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan  EİŞGEM Projesi Takım Lideri William McCONKEY, Elazığ İŞGEM’in son derece modern bir altyapı ile tamamlanarak yatırımcıların hizmetine girdiğini ifade etti. McCONKEY, Elazığ İŞGEM’in türkiye’de ilk ve tek olarak 3. Nesil İŞGEM Modeli olarak hizmet verdiğini belirterek, Ön Kuluçka Koçluk ve Danışmanlık Hizmeti ile örnek olduğunun altını çizdi.
Elazığ İŞGEM Direktörü Ömer Naci Karataş da yaptığı konuşmada  “İŞGEM’in 2004’lerden beri bir tarihçesi var. Elazığ İş Geliştirme Merkezinin Genişletilmesi Projesiyle buraya kadar geldi. Bugün geldiğimiz noktada İŞGEM’in mevcut hizmetlerine ilaveten bu bölgede İŞGEM organizasyonu olarak neler yapabiliriz, bölge ekonomisine, ilimize daha fazla nasıl katkılarda bulunabiliriz? bunun için buraya geldik. Bu çalıştayı düzenledik.” dedi.
Elazığ İŞGEM Projesi Uzmanı Murat Ocak ise bir sunum yaparak İŞGEM’in misyonu, vizyonu ve değerleri hakkında bilgiler verdi. Ocak konuşmasında, “Elazığ İŞGEM’in vizyonu nedir diye bakacak olursak çağdaş ve modern üçüncü nesil bir kuluçka merkezi olarak, ülkemizde dördüncü kuluçka merkezi oluşturmaya öncülük etmek, kendini sürekli geliştiren, sürdürülebilir yapısıyla Elazığ ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin ekonomik gelişimine katkı sağlamak. Bu bizim üst çatı vizyonumuz ve ulaşmayı hedeflediğimiz en önemli değerlerimizden bir tanesi” ifadelerini kullandı.
Çalıştayın Moderatörlüğünü yapan Elazığ İŞGEM Projesi KOBİ Kilit Uzmanı Barbaros Tunç ise çalıştayda ele alınacak temel konuların İŞGEM uzmanlarının uzun süre saha çalışması ile elde ettikleri bulguların değerlendirilmesi şeklinde olacağını söyledi. Tunç;  temel hedefin girişimcilik kültürünü oluşturarak bölgedeki mevcut KOBİ’lerin ve girişimcilerin üretim, katma değer sağlama, istihdam yaratma ve kaynakları ekonomiye kazandırma anlamında sürdürülebilir bir yapıya kavuşmalarını sağlayarak ekosistem içerisinde gelişimlerini desteklemek olduğunu ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.