'Elazığspor’a kalıcı, faydalı projelerle geliyoruz'

Elazığspor Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü günü geçiren bir Elazığspor olmayacaklarını söyledi…

 Elazığspora kalıcı  faydalı projelerle geliyoruz
Spor

Mehmet Parlakyıldız’ın istifa etmesinin ardından yönetimde kalan isimlerin Olağanüstü Genel Kurul’a götüreceği Tetiş Yapı Elazığspor’da sürpriz bir başkan adayı çıktı. 2014 yılında da Elazığspor Başkanlığı’na aday olan ve İstanbul’da ikamet eden Elazığlı iş adamı Hacı Murat Yümlü, TY Elazığspor’un içinde bulunduğu kaostan çıkarmak için başkanlığa talip olduğu ifade etti. 
Dün Elazığ’a gelen ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’la bir görüşme gerçekleştirecek olan Başkan Adayı Yümlü göreve talip olduğunu belirterek, seçilmesi durumunda A Milli takım forması giymiş bir ismi Teknik Direktörlük görevine getireceğini söyledi. Başkan Adayı Yümlü’nün, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile görüşmesinden önce yaptığı değerlendirmede; “Sıkıntıları biliyoruz ve bu sıkıntılara çözüm bulmak için buradayız” dedi.

Belediyenin sorumluklarını yerine getirmesi gerekiyor.
“Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile borç durumunu görüşeceklerini kaydeden Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü, “Bu borcun neresinde biz, neresinde belediye olacak onu görüşüp konuşacağız ve daha sonra sizleri daha iyi bir şekilde aydınlatacağız. Bu yükün %40’ını aşmak için göreve talip olduk. Bu süreçte belediyenin sorumlulukları var. Belediyenin sorumluklarını yerine getirmesi gerekiyor. Biz verdiğimiz sözlerin hepsini uygulayacağız. Biz günü geçiren bir Elazığspor değil. Elazığspor’a kalıcı, faydalı projelerle geliyoruz” şeklinde konuştu. 

Hocamız Milli Takım’da oynamış biri…
Göreve gelmeleri durumunda teknik direktörlerinin de hazır olduğunu dile getiren Yümlü, “Aklımızda belirlediğimiz hocamızla görüştük. Başkanlığa seçilirsek kendisi de bugün Elazığ’da olur. Hocamız çok değerli bir insan. Büyük takımlarda oynamış, Milli takımda oynamış birisi. İsmini açıklamıyorum şu an. Hocam benim değerli bir dostum. Göreve geldiğimiz takdirde hemen Elazığ’da olacak. Ondan sonraki süreci birlikte takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Giden futbolcularla tekrar oturup konuşacağız…
Sözleşmelerini feshedip giden futbolcular hakkında ise Yümlü, “Bize faydalı olacağını düşündüğümüz isimlerle tekrar oturup konuşacağız. Bize külfet çıkaracak olan, faydalı olmayacağını düşündüklerimizle de yollarımızı ayıracağız” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.