'En temiz kulübüz'

Elaziz Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Toprak 2 Lig’de dahil olmaz üzere SSK, vergi ve borcu olmayan 10 kulüpten biri olduklarını belirtti…

 En temiz kulübüz
Spor

Elaziz Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Toprak TFF 3. Lig’de ve hatta Spor Toto 2. Lig’de 91 kulüp içerisinden borcu olmayan, SSK vergi borcu bile bulunmayan 10 kulüpten biri olduklarını belirterek, bu 10 kulüp içerisinde de en temiz kulübünde Elaziz Belediyespor olduğunu söyledi…
ElazizBelediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Toprak, önemli değerlendirmelerde bulundu. Bu sezon elde edilen play-off başarısı, kulüp bütçesinden, taraftarlara kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan Başkan Toprak gelecek sezonun planlamasını Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile yapacakları istişareden sonra belirleyeceklerini belirterek desteklerinden dolayı da Başkan Yanılmaz’a teşekkür etti.
Ahmet Toprak’ın açıklamaları şöyle; 
Herkes işi iyi ve ciddi bir şekilde yaparsa başarı kaçınılmaz olur…
 “ElazizBelediyespor Kulübü, ciddi bir bütçesi, geliri ve taraftar desteği olmayan bir takım. Sezon başında biz zaten bunları biliyorduk. Planlamamızı da buna göre yaptık. Geçtiğimiz seneye göre bu sezon, daha temkinli hareket ettik. Ayağımızı biraz daha sağlam bir şekilde yere bastık. Büyük konuşmamaya dikkat ettik. “Hedef şampiyonluktur” demedik ancak takımı play-off’a taşıyabilecek bir futbolcu topluluğunu oluşturabildik. Başarılar bir takımda herkesin işini yapmasıyla elde edilebilir. Herkes işi iyi ve ciddi bir şekilde yaparsa başarının gelmesi de kaçınılmaz oluyor. Yani teknik heyet ve antrenör işini ciddiye alacak ve en iyi şekilde icra edecek. Futbolcular yine aynı şekilde, ellerinden gelenin en iyisini ortaya koyacak. Başkan işini ciddiye alacak aynı zamanda da haddini bilecek. Malzemecisinden masörüne, çaycısına kadar işini en iyi şekilde yapmak için özveride bulunacak. Başarının gelmesinin ana nedeni budur.”

“Futbolcu Düzenli Ödeme İster”
 “ElazizBelediyespor iki sezondur TFF 3. Lig’de mücadele ediyor. Bu iki sezonda da bizim toplam harcadığımız para, bizim grubumuzda bir kulübün bir sezonda harcadığı parayla aynı. Yani çok az paralara, çok iyi işler yapabildik. Bundan futbolcular az para alıyor çıkarımında bulunulmasın. Alacakları diğer kulüplere oranla düşük olabilir ancak futbolcu yüksek alacaktan ziyade ücretinin düzenli olarak ödenmesine bakar. Zamanında alacağını temin edebiliyor mu, mahkemelik oluyor mu, alacağını temin edebilmek adına TFF’ye başvurması gerekiyor mu gibi düşünceleri olursa zaten bir oyuncunun, futbol oynamaz, oynatamazsınız. Bu sorunlarla karşı karşıya kalan oyunculardan da zaten maksimum düzeyde bir verim elde edemezsiniz. Ödemeleri zamanında yapılırsa, primleri ödenirse ve kulüpte de huzur bulursa oyuncular ücretlerinin çok olmasına bakmazlar ve sahada da ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ederler. Bugüne kadar bizle birlikte olan futbolcu grupları örnek veriyorum 1 TL ücrete geldiyse, bizden sonra farklı kulüplere bunun iki katına gitmiştir. Değerleri de her zaman artmıştır. Oyuncularımız da bunun bilincinde. ElazizBelediyespor TFF 3. Lig’de, hatta Spor Toto 2. Lig’de 91 kulüp içerisinden borcu olmayan, SSK vergi borcu bile bulunmayan 10 kulüpten biri. Bu 10 kulüp içerisinde de en temizi bizim kulübümüzdür.”

“Taraftarı olmayan kulüp değildir…”
 “Böyle bir planlama ve bütçeyle bu sezon play-off oynama başarısı gösterdik. Kamuoyu da başarılı olduğumuz konusunda hemfikir. Bir kulüp taraftarıyla vardır. Taraftarı olmayan kulüp benim gözümde kulüp değildir. Taraftarın, seyircin, izleyicin olacak. Olmadığı zaman bir takımdan büyük beklentiler içerisine girmek de doğru değil. Spor Toto 1. Lig’de mücadele eden Elazığspor’a baktığımız zaman buradaki en iyi maçlarını 2 bin, 3 bin taraftara oynuyor. TFF 3. Lig 3. Grup’ta biz bu sezon deplasmanlarda 15 bin, 20 bin taraftara karşı oynadığımız ekipler oldu. Diyarbakır Stadı’nda oynanan Diyarbekirspor-Tire 1922 mücadelesini 30 bin taraftar izledi. Elazığ tarihinde görmemiştir bu kalabalığı. Futbol şehriyiz diyoruz ancak bunu gittikçe kaybediyoruz. Bu konuda bir tek kulüp başkanları taşın altına elini koyamaz. Şehrin idarecileri, yöneticileri, seçilmişleri bütün dinamiklerin el birliğiyle kulüplerimize destek olması gerekiyor. Reklam, sponsor ya da farklı yardımlar olur, kısacası maddi ya da manevi desteklenmeli kulüplerimiz. Böylelikle Elazığ’da futbol daha da gelişebilir.”

“En büyük destekçimiz Belediye Başkanı Sayın Yanılmaz’a teşekkür ediyorum.”
 “Belediyespor’un kurucusu Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz’dır. Başkan beyle bu seneki hedefimiz ne olacak konusunu değerlendireceğiz. Sezon başlamadan transfer politikasını ve diğer konuları bitirmek gerekiyor. Bütçemizi, başkanımızın ne istediği, ya da tekrar aynı ligde mi devam edelim ya da bir üst lige mi çıkalım? Bu konuların hepsini istişare edeceğiz. Ben buradan bizim en büyük destekçimiz Sayın Başkan Mücahit Yanılmaz beye çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Teknik Direktör Alaattin Tutaş hocamıza, teknik heyetimize ve futbolcularımıza, bütün emeklerinden ötürü teşekkürlerimiz sunuyorum.”diyerek sözlerini noktaladı.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.